Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Remont dachu z papy


Beata223

Recommended Posts

Witam!

Wiem, że temat remontu dachu z papy był poruszany ale nie znalazłam tam odpowiedzi na moje rozterki.

Mieszkam w budynku, który ma kilkanaście warstw papy. Remonty do tej pory polegały przede wszystkim na klejeniu kolejnych warstw. Mieszkanie to adaptacja strychu. Przygotowuję się do remontu z dociepleniem dachu (myślę o styropapie). Dach jest niewentylowany. Nie wiem jak się do tego zabrać. W grę wchodzą dwa warianty:

- bez zerwania starych warstw (odpadają koszty utylizacji starej papy)

- z zerwaniem.

Co mi poradzicie? Jak najlepiej się zabezpieczyć przed zalewaniem mieszkania?

Dodam, że budynek należy do wspólnoty i nie wszyscy się zgadzają na remont (im nie cieknie do mieszkania), więc będę robiła połowę dachu tak aby zabezpieczyć siebie.

Proszę pomóżcie.

http://wroclaw.hydral.com.pl/20551,obiekt.html - na tej stornie jest zdjęcie budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy budynek jest pod konserwatorem zabytków? Nie robiąc całości nie ma gwarancji, że nie będzie ciekło. Stan dachu powinien ocenić dekarz. Należy się upewnić czy w warstwach już istniejących nie występują składniki szkodliwe dla styropianu (powodujące sublimację). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek jest w strefie zabytkowej. Oczywiście nie wchodzi w rachubę wykonanie remontu kapitalnego: za długo trzeba czekać z decyzjami konserwatora. Co do zakresu (jeżeli dalej będą odmawiać pozotali podpisania uchwały) to planuję to zrobić z lekkim zahaczeniem o drugą stronę: tak, żeby zrobić (pewnie teraz urzyję niefachowego terminu) styki obu spadów i ok 20 cm na drugą stronę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden dylemat!

Obliczam współczynnik przenikalności ciepła i wychodzi mi, że powinnam zastosować 15cm styropapę aby uzyskać niższy niż 0,3. Ale nie biorę pod uwagę tego, że jak robiłam mieszkanie ze strychu to ociepliłam dach od wewnątrz już 15cm wełny mineralnej. Może w takim wypadku wystarczy 5cm ewentualnie 10cm?

Edytowane przez Beata223
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chcesz sobie narobić bigosu?! Wykonanie izolacji cieplnej to nie zabawa grubościami. Dobór grubości powinien być policzony profesjonalnie. Aby być pewnym, że nie zaistnieją w warstwie wełny niekorzystne zjawiska grubość izolacji na dachu powinna być co najmniej równa grubości wełny wówczas tzw. "punkt rosy" pojawi się w styropianie. Pozdrawiam. Edytowane przez Andrzej Wilhelmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...