Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wycena za prace przy fundamentach


loniu

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

 

Mam prośbę - zaczynam budowę w okolicach Poznania i sprawdzona (dobra) ekipa wyceniła mi kolejne etapy prac. Za pracę przy fundamentach: zrobienie wykopu, zbrojenie, wylanie chudziaka przygotowanego samodzielnie, zalanie ław z gruchy,izolowanie, wymurowanie ściany fundamentowej i również położenie izolacji chcą 8000 PLN. Podkreślam, że to tylko robocizna. Moj fundament będzie na stndardowej wysokości (ława między 80 a 100 poniżej gruntu) a ściana fundamentow powinna wychodzić ponad grunt na jakieś 60 cm.

Fundament ma wymiary:

obwód pod bryłę domu 49,8 m

obwód pod bryłę garażu 18.46 m

ściany nośne 8,1 m

dodatkowo 4 szklanki pod filary + szklanka pod komin + szkalnka wewnątrz pod słup nośny.

 

Czy te 8000 to drogo czy ok?

Będę wdzięczny za wszelkie komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loniu za obwód bryły domu ok. 50 m, 8 m ścian nośnych i jeden filar plus wymiana ziemi i drenaż zaśpiewano mi 3000 zł pod warunkiem że dalej oni też będą robić, ale ja mieszkam w Białymstoku. A tak w ogóle to czy zamierzasz budować w tym roku więcej czy tylko chcesz skończyć na fundamentach a reszta potem. Jeżeli to pierwsze to dlaczego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki to daje do myślenia. Podejżewam, że w Poznaniu jest drożej no ale chyba nie tyle drożej. Jeżeli chodzi o to co zrobię w tym roku to oczywiście zależy od kasy. Mam do wyboru albo zrobić tylko fundament albo stan surowy z dachem. Spieszy mi się o tyle, że udało mi się załapać na ulgę budowlaną (pozostały 3 lata w których mogę robić odpisy) i najzwyczajniej dostaje białej gorączki wypełniając pita i widząc ile kasy mi zabiera fiskus.

Dzięki za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje - wynika z tego, że tanio to na pewno nie jest. W takim razie pójdę za ciosem czy orientujecie się ile bierze się za wymurowanie m 2 ściany z porotermu P+W. Czyli w grę wchodzą tylko spoiny poziome na zwykłej zaprawie (ściana dwuwarstwowa, porotherm 25 lub 30 a potem styropian)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Loniu,

jestem na etapie zbierania ofert i kosztorysów. Buduję w okolicach Poznania z porothermu 30 plus ocieplenie (na zaprawie thermo). Chętnie z Tobą podyskutuję [email protected].

Przy okazji wykonawca twierdzi,że do końca roku postawi do w stanie surowym (dach pokryty papą). Dom ma 200 m kw (z użytkowym podaszem plus garaż 42 m kw.

Co o tym sądzicie? Właśnie uswiadomiłem sobie,że niektóre elementy wymagają "ustania", np. fundamenty (3 tygodnie), strop (1 tydzień). Muszę też przyznać, że trochę mi sie spieszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIRONMK sprawny wykonawca buduje stan surowy z dachem krytym papą w okolo 30 dni, czas pelnego dojrzewania betonu to 14 dni. nic sie nie stanie jesli wczesniej (np po 3 dniach) zaczniesz go stopniowo obciazac. jeszcze sprawniejszy wykonawca prowadzi dwie lub trzy budowy i przerwy 2-3 tygodniowe są mu potrzebne by "podganiac" prace u innych inwetorow. wtedy beton dojrzewa spokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...