Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZbylR

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 547
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I nikt nie odpisuje, więc ja napisze co się dzisiaj dowiedziałem:

 

Dzwoniłem dzisiaj do firmy Pama chcąc dowiedzieć się czegoś więcej o samej firmie, w końcu wydając parę tysięcy dobrze wiedzieć czy to jakaś poważna firma, i się nie zwinie za rok, wtedy o jakiejkolwiek gwarancji można zapomnieć, poza tym inne firmy podają coś więcej o sobie a tu nic.

 

Więc dzwonie :) Odebrała jakaś Pani twierdząc że nie może odpowiadać na pytania i nie wie od kiedy działa firma i że przekaże telefon Panu technicznemu, niestety Pan właśnie wyjechał i był problem z odpowiedzią na parę podstawowych pytań:

pytanie: od kiedy działa firma, odpowiedź: hmm chyba od 2006 r.

pytanie: ile zatrudnia pracowników (żeby nie było że firma jednoosobowa), odpowiedź: hmm hmm hmm nie wiem hmm hmm chyba jakieś 10 osób.

Na więcej pytań nie uzyskałem odpowiedzi: proszę zadzwonić do Pana technicznego, zaraz Pani się wygadała że to właściciel :)

 

Więc dzwonie do Pana technicznego:

pytanie: od kiedy działa firma, odpowiedź: nie pamiętam :)

pytanie: czy to duża firma, ilu pracowników, odpowiedź: a co to Pana interesuje ----> i zaczęło się

Pan okazał się nagle bardzo nie miły, oskarżając mnie o próbę wyciągnięcia tajemnic firmy :)

Nie będę się rozpisywał co było dalej, w każdym razie już mnie nie kusi wkład kominkowy od firmy Pama, zamawiam aristo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nikt nie odpisuje, więc ja napisze co się dzisiaj dowiedziałem:

 

Dzwoniłem dzisiaj do firmy Pama chcąc dowiedzieć się czegoś więcej o samej firmie, w końcu wydając parę tysięcy dobrze wiedzieć czy to jakaś poważna firma, i się nie zwinie za rok, wtedy o jakiejkolwiek gwarancji można zapomnieć, poza tym inne firmy podają coś więcej o sobie a tu nic.

 

Więc dzwonie :) Odebrała jakaś Pani twierdząc że nie może odpowiadać na pytania i nie wie od kiedy działa firma i że przekaże telefon Panu technicznemu, niestety Pan właśnie wyjechał i był problem z odpowiedzią na parę podstawowych pytań:

pytanie: od kiedy działa firma, odpowiedź: hmm chyba od 2006 r.

pytanie: ile zatrudnia pracowników (żeby nie było że firma jednoosobowa), odpowiedź: hmm hmm hmm nie wiem hmm hmm chyba jakieś 10 osób.

Na więcej pytań nie uzyskałem odpowiedzi: proszę zadzwonić do Pana technicznego, zaraz Pani się wygadała że to właściciel :)

 

Więc dzwonie do Pana technicznego:

pytanie: od kiedy działa firma, odpowiedź: nie pamiętam :)

pytanie: czy to duża firma, ilu pracowników, odpowiedź: a co to Pana interesuje ----> i zaczęło się

Pan okazał się nagle bardzo nie miły, oskarżając mnie o próbę wyciągnięcia tajemnic firmy :)

Nie będę się rozpisywał co było dalej, w każdym razie już mnie nie kusi wkład kominkowy od firmy Pama, zamawiam aristo :)

 

 

 

...i zapłacisz zamiast 2990 brutto - np 4747,80 za porównywalny wkład

Hajduka . Firma Hajduk różnicę w cenie przeznaczy na pensję dla

złotoustego marketingowca który Cię zadowoli i ...na końcu skasuje :D

 

 

PS

teraz dopiero doczytałem o Arysto . Podmień więc sobie tylko cenę i

nazwę firmy w mojej wypowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i zapłacisz zamiast 2990 brutto - np 4747,80 za porównywalny wkład

Hajduka . Firma Hajduk różnicę w cenie przeznaczy na pensję dla

złotoustego marketingowca który Cię zadowoli i ...na końcu skasuje :D

 

 

PS

teraz dopiero doczytałem o Arysto . Podmień więc sobie tylko cenę i

nazwę firmy w mojej wypowiedzi...

 

Dobre!! Qumi zrezygnował z Pamy bo zabrakło w niej właśnie "złotoustego" a Ty straszysz go taką samą "usługą złotoustego" u Hajduka :lol2: A tak na marginesie Hajduka też nie lubisz :( To kogo Ty lubisz :o ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre!! Qumi zrezygnował z Pamy bo zabrakło w niej właśnie "złotoustego" a Ty straszysz go taką samą "usługą złotoustego" u Hajduka :lol2: A tak na marginesie Hajduka też nie lubisz :( To kogo Ty lubisz :o ???

 

Pewnikiem mnie Eniu lubi. Bo jestem fajny facet.

Zresztą też Enia strasznie lubię, tylko czasami mnie straszy swoimi wypowiedziami na różne tematy.

 

Zresztą zawiazujemy cichutką spółkę, aby zebrać wszelakie profity w branży kominkowej. Czyli wyciągnąc ile się da i ulokować na bezpiecznych kontach, ale cicho sza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre!! Qumi zrezygnował z Pamy bo zabrakło w niej właśnie "złotoustego" a Ty straszysz go taką samą "usługą złotoustego" u Hajduka :lol2: A tak na marginesie Hajduka też nie lubisz :( To kogo Ty lubisz :o ???

Kogo lubię to nie Twój interes . Mogę Ci zdradzić natomiast

kogo i czego najbardziej nie lubię : głupków i głupoty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica, w kontekście użytkowym (wielkość załadunku, szybkość spalania, trwałość), porównując rozmiar frontu wkładu kominkowego np. 750 mm x 480 mm (szer.-wys.) vs 670 mm x 510 mm?

Czy istotne są tu jedynie walory estetyczne tj. panoramiczny wygląd, wysokość płomieni itp.?

Edytowane przez Karlsen
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i zapłacisz zamiast 2990 brutto - np 4747,80 za porównywalny wkład

Hajduka . Firma Hajduk różnicę w cenie przeznaczy na pensję dla

złotoustego marketingowca który Cię zadowoli i ...na końcu skasuje :D

 

 

PS

teraz dopiero doczytałem o Arysto . Podmień więc sobie tylko cenę i

nazwę firmy w mojej wypowiedzi...

 

Arysto nie kosztuje aż tyle, 14 kw to 200 zł więcej, więc bez przesady.

 

qumi gdyby do mojej firmy ktoś zadzwonił z takim wywiadem zostałby potraktowany jak wścibska konkurencja raczej a nie zainteresowany klient

co pewnie miało tu miejsce

 

A ja uważam taki wywiad środowiskowy jak coś zupełnie normalnego, inne firmy same podają od kiedy działają na rynku, jakieś chociaż zdjęcie firmy i takie tam, chciałem mieć pewność że nie jest to firma gdzie Pan spod sklepu dostał spawarkę i ognia, a produkcja odbywa się w garażu.

 

To jest forum budowlane, gdzie wymienia się opinie o różnych firmach (produkujących i usługowych) więc jeśli nigdzie nie ma o nich informacji, za każdym razem rozmawiając z nimi polecają ten wątek, nie podając sami żadnych informacji to trochę podejrzane, a na forum może sobie napisać każdy, nawet producent :)

Więc chcąc dowiedzieć się czegoś o firmie uważam za coś normalnego, sam prowadzę działalność informatyczną i nie widzę w takim podejściu nic nienormalnego, i tu nie chodzi o kogoś (złotoustego) kto przez telefon zapewni jakie to super wkłady, bo Pan techniczny (właściciel) w Pamie tak właśnie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumi . To tak naprawdę o co Ci chodzi ? :D

 

I jeszcze słówko na temat garażu . Ważna sprawa . Microsoft

zdaje się zaczynał w garażu , mnóstwo poważnych biznesów

zaczynało się od garażu . Na pewno w garażu zaczynał Pan

Manfred Rokossa - właściciel największej korporacji kominkowej

na świecie - firmy Spartherm . Z dumą pokazuje nam zdjęcia jak się

raz po raz spotykamy . Sam ze spawarką w łapie przed swoim garażem,

w fartuchu spawalniczym , jedzie aż iskry lecą ! Gumi , wyluzuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda firma gdzieś zaczynała, ale chyba mam prawo wiedzieć od kiedy działają, jak duża jest firma, to były dwa pytania od których się zaczęło całe przedstawienie.

 

Wg mnie to naturalne jak się człowiek dopytuje zwłaszcza jak o firmie wiadomo bardzo mało, sprzedaż ma praktycznie wyłącznie na allegro –próbowałam znaleźć dystrybutorów i ciężko z tym –bo ich zapewne nie ma, a do tego dzwoniąc pierwsze co pani przekierowuje na tą stronę internetową,- żeby sobie poczytać na muratorze.... no dla mnie to ciut podejrzane

Tym bardziej że chciałabym mieć pewność że za rok firma nie ogłosi upadłości, wkład nagle diabli wezmą a o gwarancji mogę zapomnieć…

 

Gdyby nie tylko mnie to interesowało to poco ten wątek, wymiana doświadczeń, a o firmie Pama nic nie wiadomo.

 

Jak chciałbym kupić nowy telewizor to na pewno nie wybrałbym takiego z "garażu" jeśli w podobnej cenie mam inne gdzie nikt nic nie ukrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Qumi - jak byś był (a?) osobą naprawdę dociekliwą to tematy i posty o tej drugiej firmie (na literkę "A") umieszczone tutaj na FM, skutecznie zniechęciły by cię do niej ...

Możesz mnie uważać za osobę bezstronną zupełnie - nie współpracowałem i nie współpracuję z żadną z tych obydwu firm. Z różnych powodów. Ale sam fakt że jedna z nich odważyła się oznajmić iż jej palenisko można zamknąć "na głucho" w zabudowie jest na naszym rynku wydarzeniem wartym odnotowania (chociaż dla wielu osób to jak najbardziej normalne). Tak samo jak to, że ta druga po wielu "przygodach" dalej nie potrafi wykonać wnętrza paleniska tak by nie poddymiały notorycznie na salon ...

Mam nadzieję że właściciele obydwu tych firm to przeczytają ...

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda firma gdzieś zaczynała, ale chyba mam prawo wiedzieć od kiedy działają, jak duża jest firma, to były dwa pytania od których się zaczęło całe przedstawienie.

 

Wg mnie to naturalne jak się człowiek dopytuje zwłaszcza jak o firmie wiadomo bardzo mało, sprzedaż ma praktycznie wyłącznie na allegro –próbowałam znaleźć dystrybutorów i ciężko z tym –bo ich zapewne nie ma, a do tego dzwoniąc pierwsze co pani przekierowuje na tą stronę internetową,- żeby sobie poczytać na muratorze.... no dla mnie to ciut podejrzane

Tym bardziej że chciałabym mieć pewność że za rok firma nie ogłosi upadłości, wkład nagle diabli wezmą a o gwarancji mogę zapomnieć…

 

Gdyby nie tylko mnie to interesowało to poco ten wątek, wymiana doświadczeń, a o firmie Pama nic nie wiadomo.

 

Jak chciałbym kupić nowy telewizor to na pewno nie wybrałbym takiego z "garażu" jeśli w podobnej cenie mam inne gdzie nikt nic nie ukrywa.

 

 

Po co ten wątek ? Tak jak wszystkie na forum . W tym nikt nie podziela

Twojego defetyzmu. :)

 

Spotykając Pamę na targach , nie odniosłem wrażenia , że coś chce

ukrywać. Może kiedyś się rozwinie , zarobione pieniądze zainwestuje

w marketing , z pewnością podnosząc cenę . Bo za te pieniądze nie

ma porównywalnego urządzenia.

 

Nie mam zamiaru być adwokatem Pamy . Spójrz na mój pierwszy

wpis w tym wątku. Nie spodziewałem się ,że wątek tak długo pociągnie . Co

ciekawe , oprócz Twojej , brak negatywnych opinii :D. Zresztą

opinia dotyczy procedur a nie produktu. Testuję jedną powietrzną

i jedną wodną Pamę . Nie mam żadnych negatywnych spostrzeżeń.

Z pozytywnymi poczekam do końca sezonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica, w kontekście użytkowym (wielkość załadunku, szybkość spalania, trwałość), porównując rozmiar frontu wkładu kominkowego np. 750 mm x 480 mm (szer.-wys.) vs 670 mm x 510 mm?

Czy istotne są tu jedynie walory estetyczne tj. panoramiczny wygląd, wysokość płomieni itp.?

 

 

Przyjmij porównywalny załadunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, to skoro z Was tacy eksperci, to bardzo proszę o bezstronną i rzetelną poradę :) Zależy mi na porządnym wkładzie, z którego dymić mi się na salon nie będzie i wytrzyma ładnych parę lat, chcę ogrzewać dom głównie kominkiem. Jaki wkład jest lepszy do takiego intensywnego grzania szamotowo-stalowy czy żeliwny?? Opinię wciąż słyszę sprzeczne, zależy co kto sprzedaje.

Forest-Natura co to znaczy zamknąć palenisko na głucho??? Czy to dobre rozwiązanie czy złe -bo nie zrozumiałam... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki wkład Arysto zamówiłaś/eś i co zadecydowało o wyborze, bo przecież nie przygoda z Pamą?

Jeszcze nie zamówiłem, ale stanęło na Arysto A10

 

Witam.

Qumi - jak byś był (a?) osobą naprawdę dociekliwą to tematy i posty o tej drugiej firmie (na literkę "A") umieszczone tutaj na FM, skutecznie zniechęciły by cię do niej ...

Możesz mnie uważać za osobę bezstronną zupełnie - nie współpracowałem i nie współpracuję z żadną z tych obydwu firm. Z różnych powodów. Ale sam fakt że jedna z nich odważyła się oznajmić iż jej palenisko można zamknąć "na głucho" w zabudowie jest na naszym rynku wydarzeniem wartym odnotowania (chociaż dla wielu osób to jak najbardziej normalne). Tak samo jak to, że ta druga po wielu "przygodach" dalej nie potrafi wykonać wnętrza paleniska tak by nie poddymiały notorycznie na salon ...

Mam nadzieję że właściciele obydwu tych firm to przeczytają ...

Pozdrawiam.

 

Mam rozumieć że Arysto czy Pama poddymia?

 

Po co ten wątek ? Tak jak wszystkie na forum . W tym nikt nie podziela

Twojego defetyzmu. :)

 

Spotykając Pamę na targach , nie odniosłem wrażenia , że coś chce

ukrywać. Może kiedyś się rozwinie , zarobione pieniądze zainwestuje

w marketing , z pewnością podnosząc cenę . Bo za te pieniądze nie

ma porównywalnego urządzenia.

 

Nie mam zamiaru być adwokatem Pamy . Spójrz na mój pierwszy

wpis w tym wątku. Nie spodziewałem się ,że wątek tak długo pociągnie . Co

ciekawe , oprócz Twojej , brak negatywnych opinii :D. Zresztą

opinia dotyczy procedur a nie produktu. Testuję jedną powietrzną

i jedną wodną Pamę . Nie mam żadnych negatywnych spostrzeżeń.

Z pozytywnymi poczekam do końca sezonu :)

 

Nie ma żadnych opinii, i to jest najgorsze, moja nie jest negatywna bo jak mogę coś krytykować nie widząc tego ani nie używając, jestem zniesmaczony podejściem do klienta przez właściciela firmy Pama.

Ale skoro nie ma negatywnych to może Forest-Natura rozwinie swoją wypowiedź, a skoro Ty testujesz dwa wkłady Pama to usłyszymy coś więcej, bo pisząc "Nie mam żadnych negatywnych spostrzeżeń" to trochę za mało, i wygląda na to że na razie to masz największe doświadczenie, bo niby ktoś kupił Pamę ale nic nie pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, to skoro z Was tacy eksperci, to bardzo proszę o bezstronną i rzetelną poradę :) Zależy mi na porządnym wkładzie, z którego dymić mi się na salon nie będzie i wytrzyma ładnych parę lat, chcę ogrzewać dom głównie kominkiem. Jaki wkład jest lepszy do takiego intensywnego grzania szamotowo-stalowy czy żeliwny?? Opinię wciąż słyszę sprzeczne, zależy co kto sprzedaje.

Forest-Natura co to znaczy zamknąć palenisko na głucho??? Czy to dobre rozwiązanie czy złe -bo nie zrozumiałam... ;)

 

Zapewne ma na myśli hypokaustum czyli wkład zamknięty w ciepłej obudowie bez wentylacji np http://www.kafle-kominki.pl/kominek_blonie.htm . Kilka lat temu gdy taka technika zaczęła być propagowana w Polsce wiele firm nie wierzyło że "tak można " . Obecnie sporo firm wykonawczych:yes: twierdzi że tak można z wieloma wkładami . Z ofert Romotop do takich zastosowań opracowane i przebadane są modele serii 025 0raz 075 , na te modele zainstalowane w hypokaustum gwarancja jest przedłużana do 7 lat jeśli montaż i obudowę wykona firma autoryzowana .http://www.wklady-kominkowe.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...