Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZbylR

Recommended Posts

Panowie eksperci,

nadszedł czas na kominek na mojej budowie i jak większość budujących pierwszy dom teraz już wiem że "kominek planuje się wraz z zakupem działki" :)

Opis sytuacji wygląda tak, mam ogrzewanie podłogowe na parterze i grzejniki na poddaszu, paliwo główne ekogroszek. Kominkiem planuję palić raczej okazyjnie, może 2-3 razy w tygodniu wieczorami lub gdy nagle zmieni się temperatura aby nagrzać salon i okolice, bo podłogówka ma trochę opóźniony czas reakcji. Na pewno nie myślę o paleniu ciągłym.

Cenowo skusił mnie wkład PAMA Diablo, ale rozmiarowo rozważam coś ala Unico Hermes 10Z, czy możecie polecić coś jeszcze innego w takim rozmiarze?

Kominek chcę wykończyć cegłami, czy i tak powinienem obudować go płytami szamotowymi?

Co mam zrobić z zbyt wysoką temperaturą spalin wychodzącą ze wkładu, ale tak aby inwestycja nie byłą wysoka? Wystarczą jakieś krążki nałożone na rurę dymową czy trzeba zbudować wymiennik stojący obok kominka?

Czy taki wymiennik można zaprojektować w poziomie? Czyli rura odchodzi od kominka w bok powiedzmy na 2m i potem wraca?

Pytam o to ponieważ komin umiejscowiony jest na środku ściany bo kominek miał stać na środku.

 

Teraz trzeba trochę dychnąć od kominków. No ale co zrobić jak nie ma komu budować kominków.

Bohusz może Ty się pokusisz o robotę na północy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 547
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam a może miałem ten sam problem ;)

Mój wybór będzie między tymi dwoma producentami,Dragon 10 jest ładny,bezrusztowy ale droższy o wiele od Diablo II bezrusztowego,który "nie jest tak ładny" ;)

W grę wchodzi jeszcze ładny Hermes z małą skutecznością i chyba wybiorę mniejsze zło czyli Pamę.

No chyba,że bohusz wpłynie na Unico i Dragon 10 będzie w podobnej cenie co Diablo II :)

 

a Nordpeis? po prostu sliczne i podobno z dobrymi parametrami spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)... Czy nie obawiasz się że w wyniku TYCH pomiarów wyjdzie iż wkład z dodatkowymi śmigłami będzie mniej sprawny o jakieś 30% ;)

 

Trzeba wierzyć w ludzi :D. A ponieważ zamontowałem ponad setkę orginałów i z 50 kopii mogę być pewny ,że czynniki dodatkowe są mniej ważne.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bohusz może Ty się pokusisz o robotę na północy :)

 

Przykro mi ale nie działamy tak daleko od siedziby firmy.

Z tego co się orientuję, są firmy które wykonują kominki w róznych technologiach i różnych opcjach konfiguracyjnych w całej Polsce.

Pozdrawiam w ten dzisiejszy mroźny dzionek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko:D Jeżeli chcesz załatwię Ci jeden i drugi w cenie producenta- sam sprawdzisz :D

pzdr.

 

 

Zdziwiłbyś się, gdybym zaczął na forum pisać nie tylko o tym,

o czym chcę. Zdziwiłbyś się też ilością przećwiczonych Twoich

cacek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...