Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZbylR

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 547
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Masz może jakąś skalę porównawczą , np w kwestii czystości

szyby? Konstrukcja wkładu i na mnie robi doskonałe wrażenie

ale nie widziałem ich w "praniu".

 

Czy w konfrontacji z innym produktem (wodnym) jest jakaś różnica?

 

pod względem czystości szyby może nie doruwnuje kominkom spartherma ale przy zachowaniu pewnych zasad montażu takich jak podmieszanie powrotu czy montaż z buforem ciepła sprawa czystości szyby przedstawia się całkiem nieżle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod względem czystości szyby może nie doruwnuje kominkom spartherma ale przy zachowaniu pewnych zasad montażu takich jak podmieszanie powrotu czy montaż z buforem ciepła sprawa czystości szyby przedstawia się całkiem nieżle

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod względem czystości szyby może nie doruwnuje kominkom spartherma ale przy zachowaniu pewnych zasad montażu takich jak podmieszanie powrotu czy montaż z buforem ciepła sprawa czystości szyby przedstawia się całkiem nieżle
możesz coś więcej powiedzieć o tym podmieszaniu powrotu ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wywołałem lawinę pytań więc postaram się na nie odpowiedzieć może najpierw o podmieszaniu powrotu.

Jest to sposób na to aby temperatura wody grzewczej wracającej na kominek nie była niższa niż 55 stopni dzięki czemu chronimy kominek przed zbyt dużymi naprężeniami w czasie palenia w nim oraz zapobiega się roszenu ścianek paleniska kominka i osiadanu sadzy na ściankach paleniska oraz poprzez powyższe rozwiązanie podnosimy temperaturę spalania drewna w palenisku kominka co ogranicza siadanie sadzy na szybie.A realizuje się to międzyinnymi poprzez urządzenie nazywane laddomat 21.

Co do bufora ciepła jest to urządzenie pozwalające na zgromadzenie nadwyżek ciepła wyprodukowanych przez kominek z płaszczem i pużniejsze ich wykożystanie do ogrzania budynku.Bowiem bufor najlepiej spisuje się z instalacją c.o wykonaną w przeważającej części na bazie ogrzewania podłogowego czyli najlepiej aby w domu podłogówka była na całości ewentualnie 2 - 3 grzejniki w łazienkach i w garażu.Wtedy prawidłowość jest taka kominek pracuje przez 3 - 4 godziny na swoich najwyższych parametrach i najwyższych sprawnościach czyli na maxsa z temperaturą 80 - 90 stopni grzejąc c.o podłogówkę ktura może pochłonąć z tego tylko 25 - 30 stopni natomiast różnica czyli nadwyżka pomiędzy 30 a 90 stopni trafia do bufora gdzie jest magazynowana na pużniej aż wygaśnie w kominku.Po wygaśnięciu w kominku mamy zgromadzoną w buforze np 1000 litrowym wodę grzewczą podgrzaną do 80 - 90 stopni do wykożystania do dalszego grzania podłogówki co nam wystarcza w zależności od metrażu jaki chcemy ogrzać i temperatury na zewnątrz domu na 10 - 18 godzin dopiero po tym czasie jeżeli nie napalimy w kominku załączy nam się drugie żrudło ciepła np piec gazowy (z kolei za to ile ciepła pobrać z bufora odpowiedzialny jest układ oparty na sprzęgle hydraulicznym i odpowiedniej automatyce pogodowej to znaczy im zimniej na dwoże tym wyższa temperatura zasilania podłogówki czy grzejników i odwrotnie im cieplej na dwoże tym niższa temperatura zasilania) pozwala to nam na optymalizację poboru ciepła z bufora czyli im zimniej na dwoże bufor szybciej sie wychładza bo jest wyższe zapotrzebowanie na ciepło przez budynek.Komletuję i wykonuję takie systemy grzewcze i składam oparte na tej zasadzie kotłownie na terenie całej polski więc mam na ten temat spore doświadczenie.

Edytowane przez mariobros35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przecież napisał wyraźnie o wkładach rzeczonej firmy ... a poproszono go o rozwinięcie pojęć, które dla większości zaglądających tutaj przyszłych posiadaczy kominka obcymi nie są ...

Wyraził konkretną opinię popartą własnym doświadczeniem, odpowiedział konkretnie na zadane pytania i teraz jest "be" ?

No litości ZbyIR ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat "wkłady kominkowe PAMA" faktycznie nie precyzuje o którym wkładzie konkretnie mowa i znaleźć to można dopiero w treści wątku, to prawda.

Przepraszam mariobros35, jeśli Cię uraziłem, nie spodziewałem się jednak przy dyskusji o wkładzie powietrznym zastać informacji dotyczących wkładu z płaszczem i stąd takie moje pierwsze odczucie.

Wątek się rozwinął, ale może niech już tak pozostanie :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez ZbylR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przy okazji Mariobros35 - powinieneś powklejać swoją wypowiedź we wszystkie możliwe wątki o kominkach wodnych. Rozjaśniło by to dużo w głowach czytającym.

Ale po przepuszczeniu przez "sprawdzacz pisowni" ;) (wybacz Mario - nie mogłem siępowstrzymać :))

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję forest za uznanie poprostu staram się być jak najbardziej na bierząco z poziomem swojej wiedzy na temat takich systemów opartych na wielu żrudłach ciepła aby nie wyżądzić krzywdy klijętowi kturemu taką instalację wykonam w odrużnieniu od większości instalatorów posiadam wiedzę na temat automatyki jaką należy zastosować w takiej kotłowni co nie jest prostym zadaniem.Co do pisowni proszę o wybaczenie staram sie nie popełniać błędów ale nie zawsze wychodzi tak jak powinno pozdrawiam wszystkich czytających moje wypowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Może jeszcze nie powiem o doświadczeniach z używania tego wkładu, ale ponieważ serio się nad nim zastanawiam i w oparciu o niego planuję swój kominek, zapraszam zainteresowanych do mojego wątku, w którym przy okazji chcę wyjaśnić sposób wykonania obudowy i DGP. Pewnie jak się już zdecyduję na ten wkład, pojawi się tam również sprawozdanie z montażu i użytkowania.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?180834

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...