Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aqabox Spartherma jaka pojemnosc bufora.?


EC-E1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Piotrek - chyba za bardzo bierzesz do siebie to co akurat nie miało do Ciebie być ...

Jakoś kompleksów nie miewam, że jestem "żółtodziobem" w branży ... :p

Mój post był głównie skierowany pod adresem kogoś, kto w imię tylko zarobku dopuścił do zamontowania zestawu, który nie powinien być skompletowany nigdy ( o czym z resztą dobrze sam wiesz). Czyli do jednego z naszych "kolegów" który to właśnie popełnił (wcale nie koniecznie za przyzwoleniem firmy Spartherm ...).

Mam nadzieję że moje "krakanie" się nie spełni. A Forum jest właśnie po to żeby do takich sytuacji nie dochodziło. Bo akurat w tym przypadku wcale "po fakcie" nie było.

Pozdrawiam EC-E1 :-)

 

 

Kompleksów mieć nie musisz ,ale trochę skromności by Ci nie zaszkodziło.

Przynajmniej wyczucia ,jak bierzesz kogoś na celownik , by na linii strzału

nie stał jeden z przyjaciół.

 

Zdementować można wszystko , mediom przedstawić obraz nie do rozpoznania.

Na forum też.

 

Przynajmniej wyjaśniło się ,że chodzi o klienta ,który nie dał Ci zarobić ,i nie

posłuchał Twoich bezcennych rad.

 

Argumenty ,że na Varii Ah to będzie dobrze, a na Varii Bh to już nie, trochę mnie

rozbawiły . Będę musiał kilkunastu zadowolonym klientom zrobić pranie

mózgu ,wmawiając im, że Blady nie zgadza się na to ,by mądry hydraulik

poradził sobie z nowatorskim podłączeniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko jedna rzecz ze miedz lutują cyną a koło czopucha przyjdzie wysoka temperatura i czy nie bedzie problemu z czasem z rozszczelnieniem instalacji.

Oczywiscie bedzie rewizja ale ............

pozdrawiam

 

Jeszcze jeden problem występuje.

Przy wkładzie jest element konstrukcyjny domu.

Ta czerwona belka metalowa podpiera strop.

Wykonawca obkłada ją dwoma warstwami płyt

aby nie występowały naprężenia - czy to wystarczy ?

 

http://images37.fotosik.pl/790/b40284412f18c583med.jpg

 

Wystarczy , jeśli nie można inaczej. Nie pierwsza i nie ostatnia rzecz w

Twoim domu co będzie (się :D) prężyć. Lepiej byłoby stworzyć dla belki

stalowej oddzielną ,ciasną ,ale wentylowaną komorę. Takie możliwości

tam były . Kwestia chęci , no i wiedzy ( kratka na dole , kratka u góry,

obie wyprowadzone na zewnątrz obudowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przynajmniej wyjaśniło się ,że chodzi o klienta ,który nie dał Ci zarobić ,i nie

posłuchał Twoich bezcennych rad.

Argumenty ,że na Varii Ah to będzie dobrze, a na Varii Bh to już nie, trochę mnie

rozbawiły

Stałeś się nieco złośliwy i podobny tonem wypowiedzi do tych, których sam nie lubisz na FM.

Nie muszę łapać na siłę każdego kto ze mną rozmawia o kominku żeby utrzymać firmę. Są też inni kominkarze - tańsi, lepsi, bardziej rozgarnięci ...

Policz sobie objętości palenisk Varii 1V, A oraz B. Potem zrób to samo z powierzchnią szyb i całości paleniska czyli rzeczami, którymi oddawane jest ciepło. O sprawności gadać nie będę bo to nie potrzebne bzdety.

Potem się rozbawiaj ile tylko zechcesz.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy , jeśli nie można inaczej. Nie pierwsza i nie ostatnia rzecz w

Twoim domu co będzie (się :D) prężyć. Lepiej byłoby stworzyć dla belki

stalowej oddzielną ,ciasną ,ale wentylowaną komorę. Takie możliwości

tam były . Kwestia chęci , no i wiedzy ( kratka na dole , kratka u góry,

obie wyprowadzone na zewnątrz obudowy)

 

Dziękuję Panie Piotrze za radę boję sie tego słupa bo strop mam monolit płyty betonowe wytynkowane i boję się pęknięc :(

Celowo nie robilismy podwieszanego sufitu aby w tym pomieszczeniu w którym stanie ten piękny kominek z nietrafionym implantem :)

była ładna optymalna wysokość.

Mimo 15 cm styropianu i wylewki 10 do 12 cm pozostaje nam 275 cm wspaniałej wysokosci.

 

Od tyłu jest jeszcze opcja i centymetr miejsca pomiędzy scianą a słupem wiec wykonamy wentylację tego słupa od tyłu ze tak to określę,

tylko szkoda bo sciana jest juz wygładzona i trzeba ją bedzie odpowiednio potraktowac.

Pozdrawiam radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomek.

 

Nikt nie lubi jak mu się po odciskach depcze . Pewnie bym nie zareagował,

gdyby zrobił to ktoś z ulicy. Nie pisz o mojej złośliwości , skoro to Twoja

spowodowała moją reakcję:

 

"Zamiast snuć człowiekowi teorie, że będzie dobrze jak hydraulik będzie ok, to trzeba Panowie Zawodowcy, od razu mówić o bzdurach, które są popełniane.

Pozdrawiam."

 

Mój wcześniejszy post zacząłem od słów:

 

"Sensowny hydraulik da radę . Ważne by zastosował się mniej więcej

do instrukcji . Producent określa temperaturę wody powracającej do

urządzenia . Jeśli spełnisz ten wymóg ,zaniżając nawet o 10 o C,będzie

dobrze ."

 

Pewnie ,że nic nie musisz , natomiast nasze dotychczasowe relacje działały

na zasadzie "możesz" lub "chcesz".

 

Kilka lat temu policzyłem sobie objętość Varii Ah i Varii Bh - są prawie

identyczne , więc odpuść sobie uczenie mnie takich jak to określiłeś

"bzdetów".

 

 

 

 

A tak poważnie to wyluzuj , Ziomal, uśmiechnij się i uważaj co piszesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pomysł wypali ? Zobaczymy!

załozenie takie, aby w salonie stał szeroki kominek i przy okazji odzyskać ciut energii i skierować ją podłogę.

pozdrawiam..

Panowie niepotrzebnie bijecie pianę... EC-E1 wyraził się jasno. Podejrzewam, że wcale nie oczekuje, że tym zestawem dom ogrzeje, ale skoro będzie się palic, to dlaczego tego nie wykorzystać. Moim skromnym zdaniem zrobił bardzo dobrze, ważne jest aby nie spaprać podłączenia boxa (Piotr napisał na co zwrócić uwagę !) i będzie pan zadowolony :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę jako Eniu ,żeby oprócz porad , móc sobie jaja robić.

Z płatnym profilem "nie wypada", choć umiejętnie też można.

 

Z tego co wiem , nie o "uważaj co piszesz" tu chodzi tylko o

atak na przyjaciela i pójście w "zaparte"... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie stoje przed kolejnym dylematem.

Instalację powietrzną do wkładu ze tak ją określę mam ciągniętą przewodem pcv o przekroju jakies 6x15 cm w warstwie styropianu ale częsciowo w jastrychu.

Generalnie w projekcie mojego kulawego domu nie była przewidziana takowa instalacją.

Co bardziej ciekawe jak zadzwonilem do projektanta ktory ten dom stworzył a w zasadzie do jego pracownika ktory projektował mi scianki wewnętrzne dowiedziałem się ze nie trzeba robic takiej instalacji bo po co :)

Całe szczęscie byłem juz na etapie forum i instalację robiła mi osoba z forum ale nie Pan Ziemowit bo zapewne było by to lepiej wykonane (prawidłowo)

ale do czego zmierzam :) bo się zagalopowałem

 

Przewod powietrzny jastrych troszkę przygniótł i napewno jego światło zmalało tego juz nieodwrócę ale momo wszystko jest nawiew to stwierdzam bo czuję od dołu idzie zimno.

Dodatkowo wykonawca zrobił mi następną rewizję w pokoju aby kominek mógł zassac powietrze z pomieszczenia jest tam zasówa na cięgno (taki dinks)

Bedę miał rekuperator wiec o powietrze się nie obawiam mam tez niedaleko kominka okno z nawiewnikiem.

 

ale pytanie moje brzmi bo wchodzę w szczegól i lubie wiedziec a przynajmniej staram sie dowiedzieć co mam zrobic aby powietrze z zewnątrz nie wpadało do wkładu.

Całe szczęscie komin 200 mm ma duzy ciąg i (nie jestem orłem z fizyki) ale bedzie to zle działało na pomieszczenie salonu.

Czy bedzie cyrkulacja tego powietrza ???

Jest jakies urządzenie które mam dokupic? czy wkład ma zasówę aby zamknąc zimne powietrze jak kominek nie pracuje.

Dziękuje pozdrawiam radek

 

Ps.

Czy takowe urządzenie montujemy koło kratki na elewacji aby zimne powietrze nie wychładzało podłogi.

Zakładam ze jest to mechanizm ktory musimy samemu otworzyc lub zamknąc z zewnątrz ??? tak na chłopski rozum czy moze jakas automatyka ktorą sterujemy za pomocą gps (tu z mojej strony kiepski żart)

Edytowane przez EC-E1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatykę zastosować.. i już po problemach. Polecam" naszą" Romotopa Reg 200 lub naszą pod marką na S.. dokładnie ta sama tylko nalepki inne :) no i cena też inna .. A tak na poważnie ; W oryginale automatyka kręci "talerzem" od powietrza i tak jest zdecydowanie lepiej w tych wkładach na S.. W pozostałych z centralnym doprowadzeniem powietrza do spalania stosujemy "naszą" Reg200 Reg 300 lub prostsze .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam Panów.

Pewne postępy w temacie kominka a temperatura rosnie.

Stanął bufor 400 litrów z dwiema wężownicami.

W górną wpięty został kominek w dolną solar prozniowy viessmanna vitosol 200T 2 sztuki.

 

http://images47.fotosik.pl/928/3b2ba6d04fcc93b0med.jpg

 

O temperaturę powrotu ma dbac to urządzenie - przynajmniej tak mi się wydaje

Na urządzeniu jest termostat wiec temperaturę powrotu mozna regulowac.

 

http://images38.fotosik.pl/907/78591d2364b19131med.jpg

 

Grupa pompowa solarów dba o zasilenie bufora 400l .

 

http://images38.fotosik.pl/907/31f0f49af0a5f3b2med.jpg

 

Załozenie jest takie:

Solar priorytetowo nagrzewa bufor zintegrowany z kotłem 220 litrow i to narazie udaje mu sie rewelacyjnie.

Lecz nic w tym dziwnego bo ładna słoneczna pogoda.

Jesli naładuje 220 litrow automatycznie bedzie ładował pozostałe 400 litrów

Tu instalatorzy napotkali na 1 problem jak elektronika kotła ma sie dowiedziec ze musi łądowac następny bufor.

 

Problemem moze byc tez latem nadmiar wody ciepłej ale juz widzę ze solar prozniowy maksymalnie naładuje bufor 220 litrowy do 60 st.C

Narazie jest puszczona cyrkulacja aby wychłodzic zbiornik bo jeszcze dom niezamieszkany.

 

Zimą plan przewiduje ze bufor bedzie probował zagrzac kominek lub solar a ciepła woda ma trafic do CO lub na podłogówkę.

 

co z tego wyjdzie czas pokaże.

 

Jedno jest pewne ze aby spożytkowac ciepłą wodę latem zacząłem myslec o instalacji wymiennika i i zasilaniu na przykład przydomowego basenu.

a w pomieszczeniu gospodarczym zaczyna byc ciasno.

Edytowane przez EC-E1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...