Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła Ekontech - producent pomp ze Strzegomia


deratus

Recommended Posts

Pewnie że szkoda kopać się z koniem - tu się zgodzę. Tylko tego konia widzę gdzie indziej. Ty nie pisałeś, że w SWOIM domu tą pompą grzałbyś 3 h tylko napisałeś do użytkownika aleksus, że cytuję: "Fajnie, ze podajesz cene, tylko nie wiadomo za co. Moze za te 20 tys masz Buderusa np. 5,9kW, ktory Ci bedzie na przygotowanie CWU potrzebowal ze 3h na dobe "marnotrawiac" tani prad." Czy to była wypowiedź na temat Twojego domu i Twojego zapotrzebowania - niech każdy sam rozstrzygnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 270
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...

Trochę odgrzeję temat :)

Miesiąc temu był u mnie człowiek, który nareszcie ogarnął temat :) Znalazło się kilka drobnych błędów w instalacji, które przy okazji zostały poprawione (np. dołożenie odpowietrzników, przełożenie zaworów zwrotnych przed obiegówki itp.). Generalnie pompa ruszyła i w domu się grzeje. Głównym powodem jak się okazuje było niewłaściwe ciśnienie sprężarki - człowiek regulował coś na sprężarce.

 

Zauważyłem już 2. czy 3. raz, że sprężarka potrafi po uruchomieniu popracować kilka minut i zrobić sobie 1, a nawet 3 przerwy w pracy, w odstępach od kilkudziesięciu sekund do 2 minut. W tym czasie obiegówki pracują cały czas, nie ma awarii. Niestety nie ma mnie na miejscu i trudno mi zaobserwować to zjawisko i powiedzieć czy jest tak zawsze czy nie. Dziś akurat wchodziłem do kotłowni kiedy to miało miejsce i szybko rzuciłem okiem na parametry, które wyglądały całkiem normalnie tj. Tskr = 28*C (po kilku- może kilkunastu minutach pracy), deltaT=3.5*C.

 

Jakim urządzeniem można byłoby zarejestrować pracę pompy? Myślałem na początku o jakimś loggerze temperatury, ale nie wychwycę raczej takich krótkich przerw w pracy. Myślę, że urządzenie przydałoby mi się w przyszłości, żeby wiedzieć jak długo pracuje pompa i jak często się włącza. Jak Wy to mierzycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...