Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominki Wolnostojace... jakie?


Luccca

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A gdzież to ten wolnostojący kominek będzie stał w środkowej części salonu?

 

Jak salon nie jest otwarty na kuchnię, klatkę schodową i nie jest wysoki na 5 metrów to 5 KW spokojnie.

 

Witaj,

 

Salon jest polaczony z kuchnia i klatka oraz holem. kominek bedzie stal na jednej ze scian oraz bedzie w pewien sposob zabudowany - cos w rodzaju otwartego kominka i w srodku ten wolnostojacy kominek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani projekt ani wykonanie nie jest moje . Jeśli zaś chodzi o powielenie to jak najbardziej . Możemy sprzedać zarówno Bohuszowi jak i wszystkim pozostałym w dowolnych ilościach. Do wyboru jest 94 kolorów, również kombinacje różnokolorowe , wszystkie z palety kaflarni . Mam nadzieje że o TAKIE powielenie chodziło Bohuszowi :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to saln z kuchnia i tak laczy sie z holem i otwarta klatka schodowa na gore.

 

Piece wolno stojące, mają największe moce ok 10-12 kW . Taki piec byłby u Ciebie ok.

Powierzchnia ,przepraszam - kubatura!, którą miałby taki piec "ogarnąć" jest raczej

ponad jego siły , gdybyś chciał nim ogrzewać. Ale jako dogrzewacz - jak najbardziej.

 

Jeśli chodzi Ci tylko o klimat , to jakikolwiek. Mały czy duży, mocny czy słaby,kaflowy

lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze ile kw straty ciepła mają te pomieszczenia ? Znam domy , budowałem w wielu energooszczędnych , gdzie całkowita strata ciepła to 7-9 kw na 140 metrów kwadratowych domu . :yes: Oraz druga kwestia w jakim stopniu ten piecyk ma dogrzewać te powierzchnie , precyzyjniej te kubatury, budynku ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wiem, że to nie Twój projekt ani wykonanie.

Moje pytanie było podpuchą.

Osobiście nie chciał bym (ani nikt z mojej klienteli) , żeby u sąsiada obok stanął taki sam kominek.

No ale sprzedawanie gotowców też należy do zduńskiej profesji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oprócz twojej klienteli są jeszcze pozostali klienci którzy mogą wybrać taki piec w 94 kolorach według własnego upodobania. Ten zestaw : wkład , nasada akumulacyjna i kafle grzeje promieniowaniem jak piec kaflowy . Kafle wielkogabarytowe 88x44 pasują do nowoczesnych wnętrz . Klient może wybrać sobie piec klasyczny lub nowoczesny a my mamy tylko wykonać go profesjonalnie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piece wolno stojące, mają największe moce ok 10-12 kW . Taki piec byłby u Ciebie ok.

Powierzchnia ,przepraszam - kubatura!, którą miałby taki piec "ogarnąć" jest raczej

ponad jego siły , gdybyś chciał nim ogrzewać. Ale jako dogrzewacz - jak najbardziej.

 

Jeśli chodzi Ci tylko o klimat , to jakikolwiek. Mały czy duży, mocny czy słaby,kaflowy

lub nie.

 

witaj,

 

nie chodzi mi o piec wolnostojacy tylko kominek. w pomieszczeniach w ktorych bedzie kominek bedzie ogrzewanie podlogowe bez innego zrodla ogrzewania wiec zarowno bedzie sluzyl do dogrzania jak i ogrzania (w pewnym sensie). Piece kaflowe spoko ale nie dla mnie jak na razie... moze kiedys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze ile kw straty ciepła mają te pomieszczenia ? Znam domy , budowałem w wielu energooszczędnych , gdzie całkowita strata ciepła to 7-9 kw na 140 metrów kwadratowych domu . :yes: Oraz druga kwestia w jakim stopniu ten piecyk ma dogrzewać te powierzchnie , precyzyjniej te kubatury, budynku ??

 

Mistrz nie wiem czy jest to pytanie skietowane do mnie ale jezeli tak to Salon z kuchnia w sumie to 48m2 x 2.60m2 wysokosc. dom zbudowany jest z 24cm porotherm bloczkow i ocieplony 15cm styropianem. PAkiety 3 szybowe w oknach wiec mysle ze jest ok docieplone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pokazałeś zwykły piec żeliwny znanego producenta spoza granic Polski.

 

Czyli dobrze dopytać, aby uniknąć pomyłek interpretacyjnych.

Piecyków wolnostojących jest multum w sieci.

 

Wprowadziłe prawdopodobnie nieświadomie niezłe zamieszanie...

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pokazałeś zwykły piec żeliwny znanego producenta spoza granic Polski.

 

Czyli dobrze dopytać, aby uniknąć pomyłek interpretacyjnych.

Piecyków wolnostojących jest multum w sieci.

 

Wprowadziłe prawdopodobnie nieświadomie niezłe zamieszanie...

 

hmm no nieswiadomie ale piszac kominek wolnostojacy chyba wyraznie mialem na mysli kominek a nie piec... tak wiec jak juz wiem wszyscy teraz o co mi chodzi :) to jaka moc takiego kominka wybrac????

 

dzieki

 

L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek/piec Mkk11 który pokazałem to ciekawe połączenie kominka z akumulacją , moc przekazywana powierzchnia w zupełności wystarczy do opisywanego przypadku. Cała rodzina/seria Mkk przeznaczona jest do ogrzewania domów/pomieszczeń o małym zapotrzebowaniu na kW , moce regulowane zaczynają się od 2kW/h , można dzięki takim konstrukcją cieszyć się widokiem ognia oraz uzyskać równomierny rozkład temperatur w dłuższym czasie . W przypadku wielu klientów którzy chcą mieć kominek który będzie grzał tylko salon , bez żadnych DGP lub chcą uniknąć kucia ścian w już wykończonym domu , powstaje problem nadmiaru mocy wkładu kominkowego w stosunku do zapotrzebowania cieplnego małej powierzchni :). Takie łączenie kominka [ widok ognia] z piecem kaflowym [ akumulacja ] daje bardzo dobre efekty.. wzorów takich "gotowców" mamy więcej . :welcome:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...