Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wentylator zamiast reku?


Recommended Posts

Glikolowe ma sens jedynie wtedy gdy nie masz warunków na rurowca. A rurowca wg mnie pod każdym domem można zainstalować, jedynie ostatnia, zewnętrzna nitka do czerpni z odciekiem, leżąca na najniższym poziomie w całym układzie (zakładając wymagane rozsądkiem spadki) może być kłopotliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Inaczej daj se spokój, dobre nawiewniki w okna i żyj z tym jakoś, a latem otwieraj okna.

 

Oczywiście też to rozważam, tyle że potrzebuje 6 nawiewników - a to jest koszt ok. 800-900zl (nawiewniki ciśnieniowe) - to załatwi mi dopływ powietrza.

A co z wywiewem? Grawitacja? Ok. Tylko przy kuchni i lazience na parterze nie mam blisko komina. Można wybudować, ale to pewnie znowu koszt ok 800zl

Łącznie mamy już blisko 2000zl i wentylacje grawitacjną.... :(

 

A może wentylacja wywiewna. Tylko co dalej, wentylator centralny?. Jest tego trochę na rynku: Aereco VPH2, Venture Venturia-2, Venture OZEO-E, Vort Penta. Ich koszt od 500-1000zl. One również potrzebuję nawiewników więc koszt oscyluje w okolicy 1500zl. Tylko nie wiem czy można wyregulować taką instalację tzn. żeby nie stworzyć podciśnienia lub nadciśnienia (będe miał kominek z zamkniętą komorą spalania)

 

Wentylacja hybrydowa? Koszt nawiewników i koszt nasad kominowych (dwóch) znow zbliża się do 2000 zl.

 

A może wentylacja wywiewna oparta właśnie na wentylatorze kanałowym np Vents TT + jakiś rozdzielacz (trójnik,skrzynka rozdzielcza) + jakieś kanały do pomnieszczeń "brudnych" + nawiewniki w oknach . Znowu problem regulacji instalacji....

 

Wentylacja mechaniczna oparta na wentylatorach kanałowych + GWC faktycznie wygląda najlepiej. Podejrzewam że koszt takiej instalacji również będzie oscylował w okolicach 2000 ale za to mam prawdziwą wentylację!

 

Compi ile mb masz instalacji wywiewnej? Rozumiem że na przewodzie nawiewnym nie masz wentylatora? Nie potrzeba? Jest ciąg z GWC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak mam dwa wentyle to jeden nawiewa z GWC do pomieszczeń czystych, drugi wywiewa z brudnych. W garażu i kotłowni, które są poza systemem głównym mam w ścianach wentyle Heliosa. Metrów nie liczyłem i nie ma raczej co odnosić się do mojej parterówki mając uż. podd.,ale kanałów typu sonoduct mam około 20-30m plus te z DGP. Wg mnie cała Twoja instalacja przy samodzielnym wykonaniu powinna się zmieścić razem z GWC w 5-6 tysiącach. Zależy jakie materiały zastosujesz i jakie upusty wyrwiesz od dostawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...