Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wil35

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

 

Aktualnie stoję przed wyborem sposobu ogrzewania domu (spory 200m). Zastanawiam się nad pompą ciepła lub olejem. Jeden znajomy polecił mi PC firmy Dimplex, ale nie wiele o niej słyszałem, niewiele jest opinii.

Prosiłbym użytkowników tychże pomp o swoje spostrzeżenie, warto czy nie warto?

Jeżeli nie ten producent to jaki inny?

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 405
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

heh...jest już tyle wątków na ten temat. Nikt Ci nic nie napisze, ani na tak ani na nie. U nas pompy nie są tak długo na rynku aby ktoś mógł obiektywnie napisać czy jakiś producent jest godny polecenia czy tez nie. Te urządzenia są jeszcze zbyt nowe aby coś się w nich zaczęło niepożądanego dziać. Jeśli coś jest nie tak z instalacja to zazwyczaj winne jest jej ustawienie, peryferia, dolne źródło, górne....Bardziej skupiłbym sie na Twoim miejscu na szukaniu monterów z polecenia a niżeli samego urządzenia. Czyli takich, którzy z powodzeniem instalują takie systemy i śmiało mogą dać namiary na kilku swoich klientów. Tacy zazwyczaj wiążą się z jednym dostawcą pomp. Czyli w jakiś tam sposób są one już sprawdzone przez ten chociażby krótki okres. Jeśli coś kręcą to lepiej dać sobie spokój.

Kilka osób z forum może dać Ci na pewno namiary na firmy , które u nich instalowały. U mnie jest jeszcze za wcześnie. Co prawda jestem zadowolony ze wszystkiego jak na razie ale instalacja jeszcze nie pracuje wiec polecać nie ma co.

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuję odpowiedzi, że ten producent jest dobry a tamten nie, każdy chwali swoje. PC już kilka lat jednak istnieją na naszym rynku, więc jakieś doświadczenia powinny być, które są mniej lub bardziej awaryjne.

W tym wątku pytam konkretnie o produkty marki Dimplex (PC do c.o. i cwu).

Jeżeli ktoś może szczerze, z czystym sercem polecić firmę montującą PC (inwestycja w woj. opolskim) to proszę o informacje na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku pytam konkretnie o produkty marki Dimplex (PC do c.o. i cwu).

Jeżeli ktoś może szczerze, z czystym sercem polecić firmę montującą PC (inwestycja w woj. opolskim) to proszę o informacje na priv.

 

Jestem na etapie wyboru tego zródła, i nie mogę się podzielić z tobą opinią co do użytkowania PC, ale zdobyłam namiary na przedstawiciela tej firmy:

 

Tomasz Korecki

41-800 Zabrze

ul. Anieli Krzywoń 13/9

tel. 502 725 936

tel. 601 431 194

e-mail: [email protected]

 

Dane zobyłam na ostatnich targach budowlanych w Opolu. gośc doś ciekawie interesująco i z sensem mówił o wykorzystaniu PC w domu (zajmują się projektowaniem i wykonastwem-kompleksowa usługa). Podaje namiary na klientów z okolic Opola, którym wykonał taką usługę, którzy z własnego doświadczenia mogą się podzielić swoimi spostrzeżeniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 6 months później...
  • 2 months później...

Byłem na szkoleniu Nibe, Danfosa, Dimplexa, Viessmann-a i jeszcze paru producentów i szczerze powiem że jakość wykonania i detal pompy przekonują mnie do nich.

Odpaliłem sporo pomp różnych producentów i jak bym miał robić gruntówkę to bym wybrał Nibe.

Niestety jest zwolennikiem powietrznych i sprzedaje tylko pompy powietrzne Atlantic-a. :)

Ale z pełną odpowiedzialnością mogę polecić gruntowe pompy ciepła NIBE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Ja mam SI 14 TU. Dolne żródło 360m odwiert. Sterownik mam pogodowy i nie mam zastrzeżeń .Pewnie jeszcze dokupię sterownik "pokojowy", ale może .Nie jest on niezbędny. Generalnie jestem zadowolony z tego że mam zasobnik duży na CWU.Na dzień dzisiejszy po sezonie grzewczym nie mam uwag krytycznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...