Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wil35

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 405
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

OK, zgodnie z sugestiami przed pomiarem zrobiłem z menu aplikacyjki kalibrację. Kiedy w "kotłowni" było zupełnie cicho sprowadziłem wskazanie do 0dB obniżając poziom "zero" o -34dB. Przy tak skalibrowanej aplikacji pomiar wskazywał od -1 do +1dB. Podczas pracy PCi:

- w odległości 1m od jednostki, trzymając telefon w dłoni: 33dB

- leżący na obudowie smartfon: 40dB

 

Wygląda więc na to, że bez kalibracji wychodził właśnie mój poprzedni wynik: 34+40=74dB (przy leżącym telefonie) Przy "pomiarze" w odległości 1m byłby 67dB. I tak i tak moim zdaniem mam głośno, choć, no własnie, najlepiej by było pojawić się u kogoś i posłuchać :D aby porównać.

 

Panowie,

nie ma co wytaczać armat wiedzy i fizyki akustyki. Pomysł "pomiaru" głośności pracy PCi był tylko w celu porównania głośności naszych pomp i wydaje mi się, że jest on lepszy niż opisywanie w stylu "chodzi" jak lodówka albo odkurzacz... troche dystansu :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... no to kalibracja pomaga. Tez wydawalo mi sie to nieprawdopodobne.

 

Skalibrowalem tak jak Ty. Pusty pokoj z dywanem. Zmniejszalem na wstrzymanym oddechu dotad, az pokazywal wartosci pomiedzy 0-2dB nie wchodzac w wartosci ujemne.

Polozony na pompie odczyt 26dB. Trzymany w lapce 1m od pompy odczyt 25dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... no to kalibracja pomaga. Tez wydawalo mi sie to nieprawdopodobne.

 

Skalibrowalem tak jak Ty. Pusty pokoj z dywanem. Zmniejszalem na wstrzymanym oddechu dotad, az pokazywal wartosci pomiedzy 0-2dB nie wchodzac w wartosci ujemne.

Polozony na pompie odczyt 26dB. Trzymany w lapce 1m od pompy odczyt 25dB.

 

O właśnie, o takie porówania tu chodzi :p

Z odległości 1m: 33dB vs. 25dB

Na pompie: 40dB vs. 26dB

 

Wnioski: moja PCi głośniejsza a większa różnica w pomierze z leżącym telefonem na pompie sugeruje, że również bardziej wibrująca ;)

 

Wielkie dzięki za wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie u mnie niestety.:(

 

Też myślałem, że nie będzie dzisiaj tani, bo 6 stycznia jest świętem chyba od dwóch lat a licznik mam od rozpoczęcia budowy czyli lipiec 2010. Może podczas weryfikacyjnych odczytów (masz takie ?) prowadzonych przez pracowników ZE "dograli" ten dzień jako rozliczany w taniej taryfie ? Rozumiem, że w pozostałe dni masz tani, np. 1 styczeń, 25 grudzień, 26 grudzień. Weryfikowałeś ?

 

PS. za wikipedią: 6 stycznia – Święto Trzech Króli, obowiązuje od 1 stycznia 2011 roku (właśc. w chrześcijaństwie: Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Epifanii)

 

PS. 2 Ale najpierw byłem w G11, G12w mam od daty zamieszkania czyli od czerwca 2012, więc wymieniali licznik już po ustanowieniu dnia 6 stycznia dniem wolnym

Edytowane przez rafikW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tani prad wiecej niz standardowo TYLKO w weekendy. Weryfikowalem.

 

No to słabo, choć dopuszczalne przez dostawcę. W regulaminach i na stronach www (bynajmniej w Enerdze) piszą wyraźnie:

tania energia elektryczna w godzinach nocnych, weekendy i dniach ustawowo wolnych od pracy*

* gdy układy pomiarowo-rozliczeniowe na to pozwalają

 

PS. Jak sprawdzam na wikipedii, dni ustawowo wolnych od pracy ze stałymi datami jest w roku 9:

1 stycznia – Nowy Rok

6 stycznia – Święto Trzech Króli

1 maja – Święto Państwowe

3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja

15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny

1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

25 grudnia – pierwszy dzień Bożego Narodzenia

26 grudnia – drugi dzień Bożego Narodzenia

Edytowane przez rafikW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...
  • 1 month później...

w trybie serwisowym (wejście: ESC + ENTER przez 5 sekund) w menu Ustawienia jest "urządzenia kontrolne pompy" -> "optymalizacja urządzenia pompa grzewcza" domyślnie jest ustawione na "NIE" I to ustawienie zdaje się, że powoduje, iż pompka GZ pracuje 24/7 poniżej tych chyba 4 czy 5 st.C. Ale po zmianie na "TAK" praca tej pompki zmienia się na następujący tryb:

1) wyłącza się 30 min po wyłączeniu PCi

2) kiedy temp powrotu spada poniżej wartości zadanej to włącza się na 7 min

3) pracuje zawsze przy trybie grzania (wraz z pompą) oraz przy niebezpieczeństwie mrozu

Taką informację o trybie pracy pompki GZ po zmianie rzeczonego ustawienia otrzymałem od jednego kolegi forumowicza. Ja miałem u siebie od początku to ustawienie na "TAK" i u mnie pompka GZ "chodzi" właśnie według tego scenariusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...