Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wil35

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 405
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O właśnie, o takie porówania tu chodzi :p

Z odległości 1m: 33dB vs. 25dB

Na pompie: 40dB vs. 26dB

 

Wnioski: moja PCi głośniejsza a większa różnica w pomierze z leżącym telefonem na pompie sugeruje, że również bardziej wibrująca ;)

 

Wielkie dzięki za wyniki.

 

A że tak zapytam, śruby transportowe przy sprężarce zostały wykręcone? Głupie pytanie ale i takie przypadki się zdarzają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Chciałbym waszej opini czy warto zakupić coś takiego Dimplex SI 11TU , trzy odwierty po 100m , bufor 400l . Dom po podłogach 200mk. . Interesuje mnie najbardziej żywotność tej pompy i czy warto . Izolacja domu w miarę dobra bo na ogrzanie domu bez CWU starczało mi 3tony ekogroszku . Jeśli zna ktoś z was jakiegoś fachowca w temacie w okolicach gdańska to chętnie proszę o namiar .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Chciałbym waszej opini czy warto zakupić coś takiego Dimplex SI 11TU , trzy odwierty po 100m , bufor 400l . Dom po podłogach 200mk. . Interesuje mnie najbardziej żywotność tej pompy i czy warto . Izolacja domu w miarę dobra bo na ogrzanie domu bez CWU starczało mi 3tony ekogroszku . Jeśli zna ktoś z was jakiegoś fachowca w temacie w okolicach gdańska to chętnie proszę o namiar .

Izolacja jest mniej ważna niż instalacja.

Jeśli masz grzejniki ścienne a widząc lo ekosyfie tak jest zapomnij o pompie ciepła lub licz się z niższa sprawnością pompy lub duża inwestycja na modernizację.

O żywotność pompy się nie martw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie będę się wykłócał co dobre a co złe . Jeśli się pytam to proszę o poradę a nie wywody o gkosyfie .

To odpowiadam i radzę,że warto,tylko żeby pozbyć się ekosyfu z domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Witam, trochę odkopię temat. Pisałem już pod innym tematem, ale nie wiele tam się urodziło :) Miałem w planie instalować pompę P/w Toshiba HWS 804 ale z racji długiego oczekiwania rozważam alternatywę. Mam propozycję dimplexa LAK 9IMR. Koszt jakieś 2-3tysiące więcej. Uważacie że warto? Macie coś do powiedzienia w kwestii tej pompy dimplexa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Tez przymierzam sie do pompy Dimplex-a PW 9KW 3f ale brak info z pierwszej linii ognia tzn. od użytkowników. To samo tyczy sie drugiej pompy - ktora tez rozwazam jako alternatywe tj. pompa PW Die detrich 11kw 3f i tez brakuje info od kogos kto posiada juz ta pompe. A cel do CO+ CWU domu o pow, grzewczej 156m2, orzew. podlogowe, zapotrzebowanie ok. 52w/m2 przy temp. obliczeniowej -20 stopni a zadanej 20 w srodku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
Problem: w losowych godzinach średnio raz na dobę ale poza pracą pompy wyskakuje błąd "Niskie ciśnienie" i PCi się blokuje. Dopiero "zatwierdzenie" błędu (przycisk kluczyka na sterowniku) odblokowuje PCi. Tak jak napisałem: błąd ten nie wyskakuje w czasie gdy PCi pracuje stąd wnioskuję, że raczej jest to jakiś rodzaj błędu elektroniki, presostatów a nie poważna usterka. Jak to zdiagnozować i usunąć? W zaawansowanych opcjach menu są dwie opcje: "wysokie ciśnienie" mające wartość "zamykacz" i "niskie ciśnienie" mające wartość "otwieracz" (ach to tłumaczenie na polski) Co to są za ustawienia? Problem jest uciążliwy bo błąd jak do tej pory wyskakiwał w następujące dni i godziny: 08.11 12:55, 09.11 13:21, 10.11 17:37 i 19:35, 14.11 7:42, 15.11 7:57 a to oznaczało, że w dniach roboczych PCi nie pracowała w godzinach taniego prądu 13:00-15:00 kiedy mam ustawione podbicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A z DZ wszystko ok? Skąd jesteś ?

 

Tak, DZ jest OK. Dzisiaj była zrobiona diagnostyka pompy z użyciem specjalnych czujników - wszystkie ciśnienia są w porządku i tak jak podejrzewał serwisant był to problem z elektroniką sterownika. Zostały zamontowane jakieś dodatkowe elementy (chyba kondensatory) które mają zapobiec błędnemu wzbudzaniu sie błędu "niskie ciśnienie" Dodatkowo doładowany został glikol w ilości około 5 litrów co podniosło cisnienie z 0,7 do 1,7 bara. Zobaczymy co sie będzie działo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Ja mam u siebie LAW też 9 (jednostka zew. taka sama, różnica w jednostce wew. (zintegrowane zasobniki bo elektronika taka sama), używam od miesiąca więc dużo nie powiem, trochę zakręcona automatyka aby wiedzieć co gdzie ustawić żeby osiągnąć co się chce lecz po tygodniu prób i zabawy do ogarnięcia. Jedyne czego nie mogę odkryć lub brakuje to sterowania godzinowego zadaną temp w pomieszczeniu (sterownik pokojowy SmartRTC, jest bardziej czujnikiem niż sterownikiem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...