Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wil35

Recommended Posts

O domie - standardowe zapotrzebowanie na ciepło 14KW

Dom wybudowany z Ytonga pp2/04 24 cm grubości ,ściany wewnętrzne z silki ocieplony z zewnątrz 20 cm styro swisspor lambda 0,31 , okna 031 montowane w warstwie ocieplenia, podłoga 20 cm styro, okna dachowe fakro UTT06 lambda 0,8

dach jeszcze nie ocieplony, planuje 15 cm pianki i 2x po 5 cm wełny toprock

 

Małe sprostowanie

Okna mam 0,8 zarówno dachowe jak i ścienne + HS 1,0

Zapotrzebowanie 14 KW - dane z projektu gdzie mam 14 cm styro okna 1,3 i porotherm 25 cm , 10 cm na podłodze jeśli dobrze kojarze

 

Jeśli chodzi o dimplexa, odwierty już mam, czekam na montaż kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 405
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Będziesz miał pompę z jakimi oznaczeniami Si ...TE czy TU?

 

Będe miał pompe ciepła SI 11 TE Dimplex

Zastanawiam się jaka jest realna różnica pomiędzy serią TE a TU bo wiadomo że ma cop-bustera - tylko jak to się sprawuje w rzeczywistości

Na stronie Dimplexa nie ma już modeli TE

Edytowane przez rosomakx4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze lepiej mieć więcej mocy niż za mało . czasami gdy PC ma zbyt małą moc to chodzi non-stop i przechłodzi ci grunt . PS. oczywiście nie reklamuje Dimplexa ( bo zaraz ktoś tu mnie zaatakuje ) ale to bdb pompa z bardzo małą ilością awarii i wysokim COP. Znam je z serwisu od kilku lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

Moja pompa właśnie wczorja została uruchomiona i w związku z tym mam pytanie o wskaźnik temp dolnego źródła, na wyświetlaczu mam tylko powrót ok 3 st po 10 godzinach pracy non stop, a nie widzę jaka temp wchodzi do pompy, jak to wygląda u Was ?

 

 

I pytanie o pompe dz- w standardzie jest Wilo energetycznie dość licha, na 3 biegu zużywa 84W - da się wymienić ją na coś rozsądniejszego ?

Na jakim biegu używacie swoich pomp- narazie mam na 2gim - mam ok 210 m odwiertów , pompa 11,9 KW mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pompa właśnie wczorja została uruchomiona i w związku z tym mam pytanie o wskaźnik temp dolnego źródła, na wyświetlaczu mam tylko powrót ok 3 st po 10 godzinach pracy non stop, a nie widzę jaka temp wchodzi do pompy, jak to wygląda u Was ?

 

 

I pytanie o pompe dz- w standardzie jest Wilo energetycznie dość licha, na 3 biegu zużywa 84W - da się wymienić ją na coś rozsądniejszego ?

Na jakim biegu używacie swoich pomp- narazie mam na 2gim - mam ok 210 m odwiertów , pompa 11,9 KW mocy

 

Kup na znanym portalu aukcyjnym dwa termometry elektroniczne po 15 zeta i problem rozwiązany.

Pompę DZ dobiera się na potrzebny przepływ a nie na moc jaką dysponuje więc nie kombinuj bo możesz tylko zaszkodzić.

Ja w DZ mam pompkę 185W ale 510m spiralnego.To są znikome oszczędności w porównaniu do straty na COP jakie możesz spowodować dając mniejszą pompkę DZ.

Nie rozumiem ,ktoś kupuje drogą PC a później szuka oszczędności kilku W na pompkach obiegowych:no:. Twoja pompka pobiera 0,7% całej mocy grzewczej i niecałe 3% elektrycznej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pompa właśnie wczorja została uruchomiona i w związku z tym mam pytanie o wskaźnik temp dolnego źródła, na wyświetlaczu mam tylko powrót ok 3 st po 10 godzinach pracy non stop, a nie widzę jaka temp wchodzi do pompy, jak to wygląda u Was ?

 

 

 

U mnie na wyświetlaczu pokazuje obie temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz o co Ci chodzi dokładniej moze pomogę?

 

Jako że jestem totalnym świeżakiem i to w ogóle pierwsze zetknięcie z PC moge zadawać głupie pytania ale, zatem wyrozumiałości Panowie...

 

qumam już jak sprawić żeby PC działała mi w 2 taryfie, w ogóle jaki jest koszt realny z przesyłami 1T/2T ?? ( tauron śląsk)

Sądze że najlepiej będzie żeby działała od 22 przez 4h przerwa 1h i pozostałe 3 h jeśli temp pozwoli, DZ się zregeneruje , później obowiązkowo 13-15.

Ale mam histereze ustawioną na 2 st czyli wymagana temp na powrocie to powiedzmy 20 st , PC podbija do 22st i jeśli temp spadnie do 18 włącza się ponownie, chciałbym sprawdzić ustawienie z histerezą na 3 st ale nie mam pojęcia gdzie ( bo i nie grzebię za dużo)

Korzystając z uprzejmości, pytanie o obiegówke, mam ustawioną na jedynke ,w domu wszędzie jest niemal ta sama temp, u góry i w łazienkach nieco cieplej, ale garaż nie ogrzewany drzwi jeno ze szparami jak niektórzy mają... między zębami tylko razy 5 i drzwi zewnętrzne to płyty pilśnia uszczelnione pianką i ocieplone na dole watą, zimno czuć z garażu, różnica zasilanie powrót to jakieś 9 st - 9,5 st czy to jest ok?

I jak powinno być optymalnie z pompką dla DZ - pompka ma jechać na maxa? czy ew 2 bieg i wtedy glikol więcej temp odda i lepiej się zregeneruje w DZ ?

Gdyby na dworze były stałe warunki to bym mógł powoli obserwować co lepiej się sprawdza ale mamy zmienność i zaczyna się robić ciepło :)

PC pracowała wczoraj w ciągu dnia 2h , w nocy pewnie 4-6 max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuję że masz przy pompie" pogodówkę"

Jeśli chcesz tą histerezę zwiększyć najprościej będzie pogrzebać w "obniżeniu i podwyższeniu" temperatury tam ustawisz to dowolnie skala jest duża

 

Myślę że "odpoczywanie" pompy w nocy nie jest potrzebne.

Różnica zasilanie powrót jest ok.U mnie jest podobnie konsultowałem to u żródła czyli u producenta

Co do pompek to się mądrzył nie będę

Edytowane przez kamyk68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...