Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wil35

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 405
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jak ktoś nie potrafi słuchać to niech wyrzuca kase w błoto

 

Od dziś mam termometry na zasilaniu i powrocie delta ok 4 st

zasilanie ok 6 st a odpływ 1,9

 

Przy okazji szef całej ghs-polska miał kamere termowizyjną, fajna sprawa, mimo nie wielu uchybień dobrze było zobaczyć gdzie mi ucieka ciepełko.

Ogólnie jeszcze lepiej dowiedzieć się że jest lepiej niżeli się spodziewałem ;)

 

Co do zasilania - temp są chyba ok ?

Edytowane przez rosomakx4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem juz zdecydowany na Dimplex SI11TE a tu nagle firma ktora przewijala sie juz na forum namawia mnie na IVT Greenline HT Plus C11 wbudowany cw 185 litrów,ze sa troche lepsze choc nie mowil ze dimplex jest zly .:(

Co wy na to??? Jakies ZA albo SPRZECIW

Edytowane przez mario-1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario-1978

 

 

Bylem juz zdecydowany na Dimplex SI11TE a tu nagle firma ktora przewijala sie juz na forum namawia mnie na IVT Greenline HT Plus C11 wbudowany cw 185 litrów,ze sa troche lepsze choc nie mowil ze dimplex jest zly .

Co wy na to??? Jakies ZA albo SPRZECIW

 

SPRZECIW ??

to nie sąd:)

Do rzeczy,za i przeciw ;

IVT pewnie są droższe a konstrukcje z wbudowanym zasobnikiem czy IVT czy Dimplexa to podobno fajna rzecz, podobno do pierwszego problemu z wymiennikiem zasobnika lub samym zasobnikiem, podobno w IVT niezłą kase chcą za samą wymiane nie mówiąc o koszcie zasobnika, ale...

Ale IVT to dobra marka, jak by nie było to akurat na plus

Zresztą Dimplex podobno też

To tak jak z 1,9 TDI - udany silnik, a wersja rozwojowa czyli 2,0 TDi niestety wyszła już kiszka

Lepiej bazować na rzeczach sprawdzonych a nowinki niech testują króliki

Edytowane przez rosomakx4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten który sprzedaje to już sobie sam odpowiedz:

 

Ty chyba masz juz druga pc ,to juz masz jakies porownania moze ktos kiedys sie orientowal jakie sa plusy czy minusy jednej czy drugiej

 

w tym tygodniu chce kupic pc i interesuja mnie opinie innych:wave:

Edytowane przez mario-1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem juz zdecydowany na Dimplex SI11TE a tu nagle firma ktora przewijala sie juz na forum namawia mnie na IVT Greenline HT Plus C11 wbudowany cw 185 litrów,ze sa troche lepsze choc nie mowil ze dimplex jest zly .:(

Co wy na to??? Jakies ZA albo SPRZECIW

 

Ja miałem ofertę Dimplexa i IVT w tej samej cenie. Kupiłem dimplexa ze względu na większy zbiornik ciepłej wody, oraz z powodu takiego, że jest to niemiecka konstrukcja a nie szwedzka. Auta wole niemieckie i tyle. Srodek pompy ma części z ameryki ,niemiec, a nawet z meksyku. Chińskich części w niej nie widziałem, a wszystkie były oznakowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma IVT i klnie ze względu na prądożerność. Szczegółów nie znam. Wiem tylko, że kolektor ma poziomy a nie pionowy. Arturo72

mówił o chińczykach,a czy sprawdził na jaką głębokość zrobią mu odwiert? na 100 m czy może 4 razy po 25. Na 9 kw ja mam 2 razy po 100 m. Polskie firmy i tzw chińskie proponowały mi 150 max 180m i ztąd wynikała między innymi różnica w cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVT pewnie są droższe a konstrukcje z wbudowanym zasobnikiem czy IVT czy Dimplexa to fajna rzecz, podobno do pierwszego problemu z wymiennikiem zasobnika lub samym zasobnikiem, podobno w IVT niezłą kase chcą za samą wymiane nie mówiąc o koszcie zasobnika

Ale IVT to dobra marka, jak by nie było to akurat na plus

Zresztą Dimplex podobno też

To tak jak z 1,9 TDI - udany silnik, a wersja rozwojowa czyli 2,0 TDi niestety kiszka

Lepiej bazować na rzeczach sprawdzonych a nowinki niech testują króliki

 

No wlasnie gosciowi tez mowilem ze zasobnik wolnostojacy zawsze mozna wymienic no i koszta nizsze bo zachwalal zasobnik z nierdzewki ,no i ze ciszej chodzi i menu prostsze i 5 lat gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo72

mówił o chińczykach,a czy sprawdził na jaką głębokość zrobią mu odwiert?

Ofertę z chinką mialem na 2x70 mb.

Auta wole niemieckie i tyle. .

Fuj,tylko włoszczyzna a szczególnie AR ;)

Niemieckie auta tylko dla emerytów bo są bezpłciowe :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ofertę z chinką mialem na 2x70 mb.

 

Fuj,tylko włoszczyzna a szczególnie AR ;)

Niemieckie auta tylko dla emerytów bo są bezpłciowe :)

 

Nie lubię Giugiaro. A tak na poważnie jak duża pc bo ja na 9 kw mam 2 razy po 100.Dlaczego po 70 m a nie głębiej, przecież i tak trzeba mieć na taki odwiert pozwolenie. Czyżby fma nie miała sprzętu do głębokich odwiertów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo ma małe zapotrzebowanie ,pewnie coś koło 7 KW, a odwierty powinny być w miare równe żeby przepływy się wyrównywały, taki odwiert 100 inaczej się regeneruje i taki 40 też inaczej, pewnie stąd 2x70

Dokładnie,zapotrzebowanie mam trochę mniejsze bo 3,5kW ;)

Ale pompa była 7kW i stąd 2x70,tak mnie wyliczyli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...