Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

artystyczne malowanie ścian


traktor

Recommended Posts

witam, mam pytanie dotyczące artystycznego malowania ścian. Chodzi o to, że mam ścianę pomalowaną już na dość mocny kolor i zastanawiam się teraz czy do malowania jakiegoś pejzażyku na niej potrzebuję zrobić jakiś podkład, grunt? czy nie ma sensu? bo to że ona jest w kolorze nie przeszkadza mi jakoś strasznie, ponieważ kompozycja będzie właśnie w takich odcieniach głównie jak kolor ściany, pytanie tylko czy mogę malować od razu na tej ścianie, czy muszę ją jakoś przygotować żeby mi to potem wszystko nie poodłaziło.

byłabym też bardzo wdzięczna gdyby ktoś mi poradził jakimi farbami mogłabym to zrobić.

gdyby też ktoś wiedział ile mniej więcej litrów farby potrzeba na tą ścianę- ona ma wymiary ok. 7x3 metry

 

z góry serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu ..... ;) malowałam dziwne rzeczy na ścianach pokrytych farba emulsyjną i robiłam to farbami akrylowymi konkretnie Rembrandtami, kupowałam je w pobliskim sklepie zaopatrującym plastyków.

Jest jednak małe ale - olbrzymie problemy z pozbyciem się malunków, są kurde niezniszczalne, co ja sie naprzeklinałam, by potem to zamalować..uhhhhhhh

Wiem,ze skutecznie można użyć farby emulsyjnej z pigmentami - na pewno wyjdzie znacznie taniej, acz nie osiągniesz mega nasyconych kolorów.

 

Ps. pochwal się, co będziesz malować ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co chcesz namalować jakiej trwałości oczekujesz itd. Jeśli ma to być rysunek konturowy i nie zależy Ci na bardzo wysokiej trwałości wtedy jakiś akryl artystyczny „studencki” wprost na pomalowaną ścianę będzie wystarczający.

Jeśli obraz ma być pełny a nie typu rysunek konturowy warto by jednak podkład zagruntować bo kolory ściany będą Ci fałszować kolory obrazka.

Swego czasu z niskiej chęci zysku bawiłem się muraliami głównie w dużym formacie z tym że przeważnie na podkładzie strukturalnym coś w sensie płaskorzeźby czy reliefu.

Cześć realizacji była na zewnątrz i przeważnie zależało nam na jak najwyższej trwałości więc stosowaliśmy techniki silikatowo mineralne Keima czasem przy strukturach i podkładach posiłkując się nieco Caparolem. Technika Keima Restauro-Lasur i Keim Künstlerfarben jest dosyć pracochłonna i nie najłatwiejsza, trochę to przypomina akwarelę tyle że wielowarstwową, ale efekty fajne no i trwałość jak w żadnej innej technice.

Niestety nie mam pod ręką zdjęć z realizacji raptem dwa takiego zegarka słonecznego wygrzebałem.

http://img4.imageshack.us/img4/3896/vinci2.th.jpg http://img856.imageshack.us/img856/4171/vinci.th.jpg

PS zdecydowanie odradzam próby malowania obrazka farbami do ścian, chyba że mato być obrazek typu kilka prostych kształtów w jednolitym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Szanowni Państwo,

 

ciekawe efekty dekoracyjne na ścianach wewnątrz pomieszczeń można uzyskać, wykorzystując struktury dekoracyjne MAGNAT http://www.magnatfarby.pl/produkty/produkty-style/ Stwarzają one duże możliwości aranżacji wnętrza, a widoczny na ścianie efekt końcowy w dużej mierze zależy od sposobu aplikacji struktury. Pozwala to na nadanie powierzchni zindywidualizowanego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 2 years później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...