Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przeciek w instalacji wodnej jak znalesc


boo12

Recommended Posts

Witam jestem nowy mam nadzieje że komuś uda znaleźć rozwiązanie na mój problem, mianowicie:

mieszkam na wsi i wodę mam z własnego źródła (i kilka okolicznych domów) w instalacji jest dziura zbiornik jest oddalony o kilka dobrych kilometrów od domów chodzi mi o jakiś sposób na znalezienie nieszczelność jeśli ktoś ma jakiś pomysł będę wdzięczny

mam nadzieje że istnieje jakieś urządzenie do znajdywania tego typu przecieków

ps.

co sprawdziłem:

zbiornik jest szczelny po zamknięciu wody na odpływy tj przy najbliższym domu napełnia się prawidłowo

próbowałem metodą naoczną niestety bez efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i wodociągowa ale nigdy wody nie brakowało odbiorców mam 12 domów napływ do zbiornika to ok 7,5l min pojemność zbiornika to 10000 l zbiornik zawsze byl pelny tak wiec innego rozwiązania niż dziura w instalacji nie widzę

teraz mam pytanie czy warto kupic

taki geofon dla amatorow mianowice Hydrolux HL-5 - mini lokalizator a 2400zl

wodociągi za usługę znalezienia wycieku krzyknęły 2500

chyba że ktoś ma kogoś kto zrobi to taniej mieszkam 40km od Krakowa w strone Zakopanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tego. To nie jest do lokalizacji awarii tylko do stwierdzenia czy jest awaria.

Jeżeli masz powierzchnię utwardzoną to można spróbować wstępnie namierzyć geofonem,

który średni kosztuje ok 12 tys zł natomiast do precyzyjnej lokalizacji dobre urządzenie

kosztuje ok 40-50 tys. zł.

Drogo Cię wodociągi podliczyły. W Katowicach taka usługa kosztuje ok 200 zł/h i za zwyczaj

wystarcza do namierzenia awarii.

Dzwoń do firmy: Biatel lub Złote Runo oni wykonują takie usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...