Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Metamorfoza naszego szaraczka


gopax

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mania, drzewo zajmowało całá szerokość skwerka i po bokach były tylko kawałki trawnika, teraz będzie rabata i na pozosyałej części trawa, żeby mężuś na brak zajęcia nie narzekał... Drzewa już tam nie sadzę a jak będę potrzebowała coś wyższego to postawię tam mojego wiatraka:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowej rabatce rośnie już pierwszy krzaczek i kolejny kawałek jest przygotowany do zagospodarowania,

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=411108&d=1523743309

 

niestety mój kręgosłup powiedział, że już ma dość na dzisiaj, nie mogę się wyprostować, chyba przegięłam i nie wiem czy jutro wstanę z wyrka :(

 

A po moim wielkim świerku mam jeszcze jedną pamiątkę na chodniku do naprawienia... tam sa korzenie, więc musimy kawałek rozebrać, rozprawić się z korzeniami tam i ułożyc na nowo, ale to na końcu, bo pierszeństwo ma rabata, potem trawnik i na końcu chodniki...

IMG_20180414_192817a.jpg

IMG_20180414_180545a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro mowa o pięknym kawałku ziemi...

Wczoraj mój mąż skończył kopać warzywniak...zostało zrobić grządki i można siać... czyż ten widok nie jest piękny:D (tło z dedykacją dla Mańki;))

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=411131&d=1523795142

 

w innej części maliny puściły listki:)

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=411132&d=1523795415

IMG_20180415_124343a.jpg

IMG_20180415_124417a.jpg

IMG_20180415_124417a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha ha :lol2:

widze go! widze go ! :lol2: a gdzie kwiatki??:rotfl:

 

Gosik nie dziwne ze padlas - usuwanie trawy lekkie nie jest. Niby maly kawalatek sie zerwie a ciezkie jak diablo :sick:

 

warzywniak mowisz. Tak prosto w glebe siac czy zrobisz rabaty czyms ogrodzone ?

 

ps. myslalas zeby postawic normalny plot od sasiada zamiast siatki i sie odgrodzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Gosik szukalam wlasnie, tez to znalazlam, podobny material co na pergole nakladalam od slonca, sa rozne kolory

 

black-vinyl-chain-link-fence-with-slats-wwwimgkidcom-cheap-chain.jpg

amazing-chain-link-fence-privacy-ideas-cool-29.jpg

 

 

tu u mnie jeszcze robia tak, ale prawde mowiac wole ten material - mniej roboty

 

 

chain-link-fence-privacy-ideas-fresh-ideas-chain-link-fence-priv.jpg

 

608390db2d5c3e3be320a9eaf539cd35.jpg

 

 

ewntualnie jeszcze mozna tak

 

 

chain-link-fence-coverwith-trellis-privacy-fences-chain-link-fen.jpg

 

 

finansowo chyba ten material najtaniej wyjdzie, szczegolnie jak duzo plota. Poszukaj go i sprawdz ile na rolce macie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o slupa pytalam bo u mnie w domu weszli na podworko BEZ pytania, BEZ pozwolenia jak nikog w domu nie bylo i....slupa postawili. Zeby sasiadow podlaczyc :mad:

Wujek walczyl o usuniecie ale i tak nie wygral. Na szczescie nie stoi na srodku a pod ogrodzeniem ale nadal - na naszej posesji a nie sasiadow gdzie powinien. Normalnie samowolka. Do nas idzie z prosto ze slupa na ulicy.

wyobraz sbie zdziwko jak wrocili do domu a tu slup stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja historii tego słupa nie znam, ale mieszkam w centrum wsi na terenach poniemieckich, więc prąd był tu zaraz po wojnie, więc prawdopodobnie gdy moi rodzice kupowali tą działkę, to ten słup tu był, bo przecież był tu dom i okoliczne domy są poniemieckie.

Ja też jak widać mam słup przy płocie, ale za to jak zakładali kanalizę to przekopali podwórko sąsiada na całej długości wzdłóż płotu a nie mój ogródek, a mi zrobili tylko przyłącze przy płocie, no i wodociąg też idzie za płotem:) więc chyba ja mam najmniejsze zło w przypadku jakiejkolwiek awarii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te "szmaty" na płot są w różnych szerokościach i długościach... Ja potrzebuję o szer. 1,5m i muszę wziąć rolkę 50m albo 2 rolki po 25m.

Kiedyś już je oglądałam ale wtedy były tylko zielone a ja mam brązowe słupki, więc mi to nie pasowało, a jak teraz pojawiły się brązowe to może nie jest to taki zły pomysł tymbardziej, że siatka ma swoje lata, więc też ma odcień brązowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosik a jak cenowo te zaslonki?

ja mam czarne bo pergola czarna, do lasu kupuje szara na biala pergole. Zaslanialam tez ym rosliny ktore rosly w miejscu gdzie za duzo slonca mialy i je wypalalo. Latwo sie tnie i latwo zaczepia.

 

z ta kanalizcja tez cos podobnego w domu bylo u mnie kilka lat temu, chcieli jakas studzienke ukryta (nie pamietam o co chodzilo dokladnie) wkopac u nas na podworku, oni by placili. sek w tym ze jak cos nie tak zryli by podworko i zostawili syf, a mamy plyty tam. Wujek sie nie zgodzil i kazal im sobie zrobic na ulicy - wymieniali wtedy na naszej ulicy wszystkie rury. No i ciekawostka.....na podworku u nas by zrobili ze swoich pieniedzy - na ulicy nie chcieli wcale zrobic, efekt by byl taki ze cos by tam wylewalo i nas zalewalo - normalnie wierzyc sie nie chce:sick: Wujek kupil sam ta czesc i dal im jak kopali rury na ulicy. Normalnie rece opadaja:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój płot ma 1,5 m wysokości i 48 m długości to kupowanie 3m i ciecie jej na pół nie warte zachodu.

Kupiłam 1,5 m - 50m w rolce w kolorze brąz, ale nie było zbliżenia koloru, więc czy będzie jaśniejszy czy ciemniejszy to się okaże jak przyjdzie.

 

Wcześniej pisałam, że kupiłam roślinki w sklepie ogrodniczym i rano dostałam sms-a, że paczka będzie dzisiaj, więc jak tylko skończyłam zajęcia wróciłam do domu i czekałam na kuriera... po godzinie zadzwoniła sekretarka ze szkoły, że kurier własnie przywiózł paczkę dla mnie... okazało się, że kiedyś już robiłam zakupy w tym sklepie i wtedy podałam adres szkoły (gimnazjum), więc skoro jakiś adres był w bazie to nie patrzyli do formularza jaki teraz podałam tylko wysłali, na taki jak wtedy, a że od września gimnazja nie istnieją to drobny szczegół i nawet nikt nie zwrócił uwagi... na szczęście kurier był na tyle rozgarniety, że przyniózł do podstawówki, ale gdyby był był 5 minut później to pocałowałby klamkę... jutro mamy świeto szkoły, wiec około 15 też już nikogo nie bedzie i roślinki wróciłyby do nadawcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre z tym kurierem. Eh, jak nam nowe porządki potrafią życie uporządkować :(

 

Słuchajcie z tymi słupami elektrycznymi i innymi, wodociągiem, gazem na działkach... Powinni płacić dzierżawę terenu. Są na to jakieś przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...