Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Metamorfoza naszego szaraczka


gopax

Recommended Posts

Komentarz niepotrzebny :yes: :D

 

Gosia, czy wy chcecie te tuje wysoko puścić? Bo ja to bym je już ścięła z góry, żeby nie wyrastły ponad ogrodzenie za dużo. Wysoko to trudno je strzyc, żeby nie „wylewały się” na i poza ogrodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Murowanie ogrodzenia od strony głównej ulicy ciągnęło się niczym flaki z olejem ze względu na przelotne deszcze, które rolnikom nie pomagały a nam psuły robotę...

 

IMG-20220525-070917.jpg

 

IMG-20220601-064954.jpg

 

IMG-20220604-132520.jpg

 

IMG-20220604-132618.jpg

 

IMG-20220604-132629.jpg

...ale zdecydowanie największym wyzwaniem był narożny słupek, który wymagał precyzyjnego docięcia bloczków...

 

IMG-20220604-132424.jpg

 

Dzisiaj zakończyliśmy zalewanie pustaków betonem...

 

IMG-20220627-173313.jpg

 

IMG-20220627-173321.jpg

 

IMG-20220627-173334.jpg

 

IMG-20220627-173340.jpg

 

...teraz czas na odpoczynek i na związanie betonu... a potem można będzie można montować przęsła, furtkę i oczywiście bramę do której co nieco jest już przygotowane...

 

IMG-20220627-173356.jpg

 

W między czasie muszę przearanżować ten kawałek podwórka... przesadzona śliwa zakwitła i wypuściła listki tylko jakieś takie malutkie :( ale na najbliższy czas zapowiadają dalsze upały, więc przesadzanie roślinek zniszczy je:(

 

IMG-20220627-173419.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Gosia, czy wy chcecie te tuje wysoko puścić? Bo ja to bym je już ścięła z góry, żeby nie wyrastły ponad ogrodzenie za dużo. Wysoko to trudno je strzyc, żeby nie „wylewały się” na i poza ogrodzenie.

 

Chcemy je tak wychodować na ok. 2m aby mieć trochę prywatności, bo przy głównej ulicy nasze podwórko jest niżej ale tu przy tujach to tylko 1 pustak jest ponad poziomem ziemi, bo tam teren bardzo z górki idzie...

 

1 pustak ma wysokość 20 cm czyli ogrodzenie od tamtej strony sięga zaledwie 120 cm od poziomu gleby na podwórku (słupki 125 cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 metry to bardzo dużo, gdy chce się potem przycinać. To już skakanie z drabinę, albo zakup specjalnych nożyc elektrycznych z przedłużeniem. Te nożyce fajne, ale nie na damskie rączki. Próbowalam u znajomych. Masakra przy moich 158 cm.

Ja już tak myślę – co jeśli mojego J zabraknie i będę musiała sama... No, klops :(

Ja bym się zastanowiła nad wysokością żywopłotu 160-170 cm. Myślę, że to wystarczy, żeby nie zaglądano z ulicy, a ciąć łatwiej.

 

Spróbój znaleźć do pomalowania deski specyfik nie kryjący, a dobrze wsiąkający. Jak będą widoczne słoje, będzie lepiej wyglądać nawet jeśli nie do końca trafisz z kolorem.

Może zaimpregnuj najpierw olejem lnianym albo nawet pokostem (Vidaron ma tanie), bo bardzo głęboko wnikają, a są tanie. A potem polóż transparentny kolor.

Drugi sposób wg mnie to Altax. Mają spory wybór środków do zabezpieczania drewna. Jest nawet taki z zawartością żywicy, który podobno 9 lat wytrzymuje. Ja lubię specyfiki Altaxu.

 

 

ŚLIWA odchoruje i będzie od wiosny okey :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Altax nie dał oczekiwanego efektu ale po wielu próbach z różnymi śreodkami znaleźliśmy sposób na nasze deski:) Fakt bedą ciemniejsze niż w pierwotnym założeniu ale może tak właśnie miało byc:rolleyes: .... będą takie

 

IMG-20220722-203028.jpg

 

A tak na chwilę obecną wygląda nasze ogrodzenie od strony ulicy - dzisiaj w końcu posialiśmy trawę:)

 

IMG-20220722-193236.jpg

 

IMG-20220722-193252.jpg

 

IMG-20220722-193300.jpg

 

Niestety obecne temperatury zmuszają nas do leniuchowania za dnia a pracy wieczorem do późna... zwykle wracamy do domu po północy ale po malutku robimy postępy również od strony podwórka...

 

IMG-20220722-193131.jpg

 

IMG-20220722-193147.jpg

 

IMG-20220722-193202-1.jpg

 

IMG-20220722-193329.jpg

 

Niestety, obawiam sie że moje roślinki mogą nie przeżyć obecnych upałów tak po wczorajszym dniu wygląda moja hortensja :(

 

 

IMG-20220722-193105.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że innym też podoba się nasze ogrodzenie, bo pochłonęło nam masę czasu i siły. Dobrze, że już widać koniec:wiggle: to będę miała chociaż troszeczkę urlopu dla siebie...

Teraz przede mną kolejne ważne wyzwanie... od 3 dni mam córkę studentkę i musimy znaleźć jej lokum na najbliższy rok akademicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na facebooku taki profil Widzialna ręka (https://www.facebook.com/groups/widzialnareka). Pojawił się chyba, gdy zaczęła się pandemia. Teraz nie wiem jak to działa, ale wtedy ludzie sobie pomagali w najróżniejszych sprawach. Gdyby twoja córka nie dostała miejsca w akademiku, mogłabyś spróbować z pomocą tej (może innej) grupy znaleźć jej pokój prywatnie.

W Warszwie, Krakowie, Szczecinie, Katowicach pomogłabym szukać. W Bydgoszczy nie znam nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 lat temu ja nie dostałam akademika, bo byłam za bogata (miałam rentę rodzinną po tacie) ale dałam radę znaleźć sobie lokum na pierwszy semestr bez dzisiejszych udogodnień i bez pomocy rodziny, a po sesji gdy zrobiło się luźniej, to dostałam się do akademika, więc mam nadzieję, że teraz też damy, tym bardziej że jest internet i tak jak napisałaś różne grupy i masa ogloszeń. Gdyby wybrała uniwersytet zamiast politechniki to byłoby łatwiej, bo to centrum miasta ale może nie będzie tak źle.

W tamtym roku było gorzej gdy młody nie dostał się do bursy, blisko wybranej szkoły i musieliśmy szukać mu innego internatu (przy innej szkole) bo jako małolat musi mieć opiekę, więc prywarny pokój odpadał... córa jest pełnoletnia to ma więcej mozliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...