Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Metamorfoza naszego szaraczka


gopax

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie rozumiem tego okreslenia "babcine", babcine to bylyby w różyczki i inne przeslodzone wzorki, te pokazane sa nowoczesne raczej i geometryczne ale nie powiedzialabym, ze babcine. choc uwazam, ze zaden z tych wzorow nie pasuje ani do schodow ani do tego co pokazalas. ja bym zrobila calkiem gladka w formie płotna ewentualnie jakąś jodelke

 

 

prod_3119028_1_6c32419f0_large.jpg?hash=6c32419f0

 

 

tapeta-imitacja-sweterka-jodelka-tapety-na-sciane.webp

 

 

20826c794992ef83a17ff7127af4dc87.jpg

 

images?q=tbn:ANd9GcT4Z7xHMsKx1Ev7D3sIdrSTXuaSEh7ocQ_JVw&usqp=CAU

 

tu troche pastelowy wzor

 

images?q=tbn:ANd9GcT5liOZ2ij6ZvvW4kB_OPY7XI1OThMicBVj7g&usqp=CAU

 

 

d19535bec69640fa8f733ecf50214f08.jpg

 

1587124549.2026.jpg

 

 

 

a tamtego fioletu u góry bym sie pozbyla calkiem. Masz dosc duzo wzorów, schody dosyc mocne kolorystycznie wiec tapeta gladka by to troche uspokoila.

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tamtego fioletu u góry bym sie pozbyla calkiem. Masz dosc duzo wzorów, schody dosyc mocne kolorystycznie wiec tapeta gladka by to troche uspokoila.

 

Fiolet zniknie po zamknieciu pokoju nową ścianką, wtedy cały pokoik będzie taki jak ściana z zegarem (jasno siwy) - pisałam to wcześniej pytając o kolor dodatków :)

 

Schody są bukowe, na początku były jaśniejsze ale z biegiem lat kolor się nieco przyciemnił i teraz ich kolor gryzie mi sie trochę z płytkami na podłodze ...

 

attachment.php?attachmentid=462402&d=1669398048

 

Pozostałe ściany w holu zarówno na górze jak i na dole są gładkie w odcieniu beżu, więc na ścianie przy schodach chciałam coś co połaczy te kolory a nie jeszcze bardzej podzieli... i raczej nie chciałabym wprowadzać kolejnego koloru.

podłoga.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze to jednak ciut inaczej, dla mnie tam sa tylko brązy w roznych odcieniach i wzorach. jednolita tapeta np. ta przefantastyczna zielona pieknie by sie zgrala, albo ta jodelka kremowa. niby nie chcesz wprowadzac kolejnego koloru ale pokazujesz tapety mocno wzorzyste, ktore bardziej wg. mnie powoduja chaos niz jednolity inny kolor. i wcale nie lacza sie w calosc tylko jeszcze bardziej dziela. ale to moje zdanie. widze tylko to co na fotach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych tapet, które przymierzyłaś wg mnie najlepiej wygląda ta geometryczna (2). Poza tym w jej przypadku powtarzalność wzoru nie bedzie źle wyglądała = nie będzie rzucać się w oczy.

Powtarzalność wzoru bardzo psuje wygląd ściany.

 

Jeśli chodzi o buk i płytki, to ja mam takie zdanie, że nie ma się co przejmować bo to 2 różne faktury, 2 różne materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta geometryczna tapeta w realu jest okropna w ogóle nie przypomina tej że zdjecia ( kupiłam jedną rolkę żeby zobaczyć na żywo kolory)... Póki co bawię się z nową ścianką... Musiałam przenieść właz na strych a teraz myślę jak zamontować obrysy do ścianek żeby nie uszkodzić podłogowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ścianki montujesz z karton gipsu na profilach metalowych? Może pomogłoby, gdybyś listwę przypodłogową zrobiła z kantówki drewnianej. Można połączyć profil alu z kantówką. My tak zrobiliśmy wygradzając pralnę z przestrzeni największego pokoju na poddaszu. Po podłodze położyliśmy kantówki i do nich montowaliśmy pionowe profile. Dzięki temu można było znacznie zmniejszyć ilość miejsc montażu w podłodze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście mam krótkie kawałki ścianek i znajomy majster polecił nam klej montażowy pod dolny obrys, to zminimalizowano ilośc wierceń i trzyma, jedyny minus to że klej musi wyschnąc wiec roboty nie pogonisz... Ale profile już stoją, jutro będziemy kręcić płyty ale dopiero po południu, bo mimo wolnej soboty ja jadę do pracy - robimy kiermasz na szlachetną paczkę ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, tu gdzie była balustrada to na dole nie było problemu ale za to trzeba było kombinować na górze, bo tam akurat była pustka (wełna mineralna), gdyż sufit jest z płyt na metalowych profilach i profil leciał przed kominem czyli na krawędzi nowo budowanej ścianki. Na szczęście tam wystarczył kawałek łaty i 2 kątowniki którymi przymocowaliśmy ją do belek ale za to przekladanie wełny dało mi się we znaki. O górne mocowanie drugiej części ścianki zadbałam zanim zamknęłam płyta stary otwór po włazie na strych i wstawiłam tam profil poprzeczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna mineralna, to straszna zaraza. Wiem coś o tym, bo sami kładliśmy dodatkową warstwę ocieplenia na skosach dachowych w salonie i na calym poddaszu. Koszmar, a posprzątanie potem to drugi koszmar.

 

Wielu problemów można uniknąć, gdy się wcześniej pomyśli o ewentualnych zmianach, które mogą się okazać kiedyś potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Nowy pokoik nabiera kształtów... kilka fotek na pamiątkę :)

 

Jeszcze miesiąc temu było tak...

 

1.jpg

 

...gdy powstawał stelaż pod nową ściankę po przeniesieniu włazu na stryszek...

 

2.jpg

 

4.jpg

Po zdjęciu starej tapety, trzeba było naprawić w kilku miejscach drobne ubytki i wyrównać kolor...

Z nową ścianką na schodach jest znacznie ciemniej, więc postanowiliśmy że jednak będzie jasna...

 

5.jpg

 

...ścianka przygotowana do tapetowania...

 

6.jpg

 

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto w czasie remontu musi być, jeżeli robi się samemu tylko popołudniami po pracy i nie wiadomo ile potrwa ten remont... bo przecież życie codzienne toczy się normalnie... rano trzeba wyjśc do pracy i nie ubrudzić się, a dzieci muszą mieć swoje miejsce gdy przyjadą na weekend...

 

A co było nie tak? ... Pisałam wcześniej... czas płynie, życie się zmienia i zmieniają się potrzeby... Teraz potrzebny nam jest bardziej pokój gościnny, który zapewni naszym gościom odrobinę prywatności... Czyli mały ciasny ale z drzwiami które można zamknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...