Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Metamorfoza naszego szaraczka


gopax

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Brawo kubelko:lol2: trafiony zatopiony:)...

to jest projekt biurka wykonany przez mojego 6-letniego syna (ma chłopak talent... prawda?:))... dzisiaj rano wręczył mi swój projekt ze stwierdzeniem, że jest już za duży do stolika i krzesełka (mamut), które ma w pokoiku i skoro nie mam czasu żeby zrobić mu półki na samochody to może chociaż zrobię mu biurko?????

 

Skoro mam już projekt to chyba nie mam innego wyjścia jak tylko brać się za robotę:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako dziecko byłam 2 razy na kuligu... raz z zakładu pracy mojej mamy (w tamtych czasach były organizowane różne imprezy dla dzieci) i raz ze szkoły - wtedy połamałam sanki bratankowi:(... dwa lata temu byłam z moja klasą a w tamtym roku byłam na takim "tylko dla belfrów" (średnia wieku w naszym gronie to ok.30 lat, więc miewamy takie szalone pomysły):lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz mój dylemat:(

 

...pamiętacie, że nasz remont domu był ograniczony w czasie... musieliśmy szybko się wprowadzić, wiec trzeba było znaleźć kompromis miedzy tym co miało być a tym co byliśmy w stanie zrobić;)... ze wzgledu na małe dzieci postanowiliśmy pomalować ściany a potem się zobaczy;)... nie lubię sterylnej bieli i ponurych ciemnych pomieszczeń, wiec wybraliśmy kolory raczej jasne i stonowane, jedynym "żywym" akcentem jest ściana przy schodach... miało być praktycznie, zeby nie było widać "paluszków" itp... niestety juz po roku mieszkania ta sciana wyglada fatalnie:( i muszę coś z nia zrobic tylko nie wiem co...

po głowie chodził mi kamień ale przy małych dzieciach to niepraktyczne (zbyt ostre krawędzie)... moze tapeta?...ale jaka? zeby po kilku miesiącach nie wyglądała tak jak sciana teraz:(... moze ktoś moze mi coś polecić.... muszę cos wykombinować do wiosny... ale brakuje mi czasu i weny twórczej... pomóżcie proszę:)

 

...tak to wygląda teraz...

 

 

... płytki na podłodze są jasne, a dlaczego na zdjęciach wyszły tak ciemno nie mam pojęcia... może to efekt sztucznego oświetlenia? na zdjęciu poniżej lepiej widac kolor płytek (w holu i w werandzie są takie same)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniu, za schody dzięki:) a białej "sterylności" nie chcę u siebie tylko dlatego, że zwyczajnie nie mam czasu o nią dbać ... doba jest za krótka a dzieci za małe;) natomiast u innych mi się nawet podoba... moja ściana przy schodach chyba musi być ciemniejsza i nie może być jednolita....

...wiem, ze to nie Twoja bajka ale może "przez przypadek" cos ci wpadnie w oko jak bedziesz szukać swoich cudeniek to nie pogniewam sie jak mi tu wrzucisz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz ze wiem co to biale sciany przy dzieciach, w koncu mam ich dwoje i kiedys byly male :) byly tak "tworcze" ze kartki nie wystarczaly, na scianach mialam taki ART ze Picasso to wydawal sie maly pikus haha. Z domu wynioslam biel, u nas na inaczej sie nie malowalo i nadal maluja na bialo (no w lazience niebiesko czasem).

Po przejsciach z dziecmi i tez totalnym strajku malowania w kolko bo dlugopisy i markery zejsc nie chcialy sie poddalam i zaczelam malowac ciemniej. Zostal problem paluchow jak juz wyrosly z rysowania po scianach. farba zmywalna i szast prast szmata przejechalam i nie ma. Ale wiem ze i to wykancza.

Nie wiem co mam Ci wkleic bo jak sama wiesz mamy inne style, ale podam Ci kilka pomyslow, moze cos z czyms skleisz i na cos wpadniesz.

Oprocz tapety jak pisalas mozesz jeszcze takie cos zrobic:

http://i1201.photobucket.com/albums/bb346/szara6/wallpanellingonstairs.jpghttp://i1201.photobucket.com/albums/bb346/szara6/stairsWPW_2.jpghttp://i1201.photobucket.com/albums/bb346/szara6/staircase-functionally-in-beautiful-home-ideas-e1305486606309.jpghttp://i1201.photobucket.com/albums/bb346/szara6/stair-gallery-wall-from-top-of-stairs.jpghttp://i1201.photobucket.com/albums/bb346/szara6/100_6264.jpg

 

oprocz calego panelowania mozna tylko dac sama listwe a pod spodem tapete. Mozna tez jak ten lupek - cegielke wsadzic, takie ladne te imitacje robia, a tak ladnie wyglada jak u Kubelkowej. Nie wiem czy to lubisz no ale zawsze jakis pomysl. Obrazki tez sa dobre bo automatycznie sie czlowiek od nich odsowa jak wchodzi albo schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia tylko wbrew pozorom taka biel jest praktyczna , bo jak Ci się pobrudzi to kawałek możesz umyć szmatką lub najzwyczajniej go pomalować i nic nie widać , przy kolorach jest to niemożliwe . Wiem co mówię bo mam małe dzieci .

Znalazłam takie cuśśśś z tapetą

 

images%252520%25252819%252529.jpg

Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dziewczyny za odzew..

 

...pierwotnie tam miała byc "naturalna" cegiełka, ale po zbiciu starego tynku okazało się ze sciana była murowana przez "Fachowca" z dośc nie pewna ręką i umiejętnosciami:(, ściana nie trzymała pionu, trochę czerwonej cegły, trochę białej trochę betonu, czyli to co wpadło w ręce...(tynk wszystko przykrył i nikt nie widział co jest w środku), wiec marzenia o ceglanej ścianie prysły jak bańka mydlana...

...taki łupek (jak wkleiła mania) też chodził mi po głowie ale boję sie tych ostrych krawedzi, bo moje schody nie są aż takie szerokie, a dzieciaki kursuja w tą i z powrotem, więc może za parę lat...

białe ściany miałam "starym" domu przez półtora roku... moim dzieciakom kojarzyły sie z białą kartką papieru... szorowałam... tam gdzie nie dało sie wyszorować malowałam, ale kawałki, które malowałm mniej wiecej po roku juz sie odznaczały od reszty i niektóre plamy przebijały mimo wszystko:(... i po półtora roku spasowałam kupiłam tapetę, która była "chropowata" więc ciężko po niej było malować i chwilowo problem został zażegnany...

 

w nowym domu pierwsze malowanie (w ramach oszczędności) tez było na biało, i na górze tak było do wiosny, ale to nie dla nas, czegoś nam brakowało, u małego znowu pojawiło sie picasso... i powtórka z rozrywki...

Teraz u dzieciaków są kolory na scianach i nie ma dodatkowych rysunków, a przy schodach to głównie paluchy... więc wydaje mi się, że gdyby tam było coś wzorzystego to z jednej strony załatwiłoby sprawę paluchów a z drugiej byłoby elementem dekoracyjnym... może tapeta, którą wkleiła kubelka to jest to????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...