Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Metamorfoza naszego szaraczka


gopax

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak to bedzie to sama jestem ciekawa:rolleyes:, ale mój mąż niestety nie ma długiego weekendu, to wszystko rozciaga sie w czasie... ja mam tylko 2 ręce i sama wszystkiego nie zrobię:(...

 

...podzieliliśmy sie pracą... ja robię garaż tzn letnią kuchnię i pomieszczenia przyległe (mój mężulek mi pomaga jeśli potrzebne 2 dodatkowe rece...) a on przerabia oświetlenie i maluje w domu ( ja mu pomagam jeśli pilnie tego potrzebuje;))...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ten tydzień jest jakiś taki dziwny - niby świąteczny, niby sporo wolnego, ale...... to wolne, to jakieś takie... bleee....

 

Nie bój się tych kolorów - u Mojej młodej są dwieściany z ciemnej śliwki, są jasne meble i jest jasny popiel wypoczynek - powiem Ci,że całkiem fajnie to wygląda.

Z wyborem kolorów, to ja raczej nie miałam jak mięknąć - Młoda powiedziała krótko - mamo, jak nie będzie tych kolorów, to nie będzie żadnych... zostaje tak, jak jest... :o czyli, tak jak kupiliśmy dom. Szczęka, ręce i wszystko inne mi opadło.... i, co miałam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja też uważam, że nie ma co bać się kolorów. U rodziców w mieszkaniu zrobiłam sobie pokój czarno-czerwony. Jest malutki, bo około 12m2, w dodatku okno od strony północnej, mebelki jasne i jest boski!! Mama była przerażona wyborem tapet, teraz mówi, że nawet jej się podoba :) i nie łapałam w nim doła, nie byłam też rozdrażniona, no ale to pewnie zależy też od charakteru człowieka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gopax, mam problem z lustrem i potrzebuję porady :lol:

- czym przyczepić lustro do płyty meblowej?

- jeśli mogę przykleić, to jakim klejem i czy będzie to trzymało?

Pytam, bo.... no, bo chciałam wykorzystać jeszcze to stare lustro od mebelków z ppokoju - i tu tkwi problem - jak to ustrojstwo przyczepić do płyty tak, aby był nowy komplet mebli już w całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieee, no mój mąż nigdy nie stawiał mnie tak "pod scianą" czyli te kolory i żadne inne... widzieliśmy połaczenie fioletu z siwym (szarym) u znajomych i już wtedy mój mąż nieśmiało napomknął, że podoba mu sie takie zestawienie, ale coś co podoba nam sie u kogoś nie zawsze pasuje u nas:( tym bardziej, że nie mamy kasy na wymianę mebli a te co są teraz do tych kolorów nie będą pasowały... nowe meble do saloniku były planowane ale jeszcze nie teraz - nie mam na nie pomysłu:( i nie mam czasu, żeby teraz nad tym myśleć:(

 

..ale skoro wszyscy na FM poparli propozycje mojego mężusia to kupilismy fioletową farbę:)... niech chłop tez ma satysfakcję, że coś on wymyślił;) tym bardziej, że wyboru tapety do przedpokoju w ogóle z nim nie konsultowałam... pojechałam do miasta żeby dokupić płytki do letniej kuchni... przechodziłam koło tapet... spojrzałam...leżało 5 rolek... kupiłam 3... przyjechałam do domu i postawiłam go przed faktem dokonanym...w sobotę kładziemy tapetę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gopax, mam problem z lustrem i potrzebuję porady :lol:

- czym przyczepić lustro do płyty meblowej?

- jeśli mogę przykleić, to jakim klejem i czy będzie to trzymało?

Pytam, bo.... no, bo chciałam wykorzystać jeszcze to stare lustro od mebelków z ppokoju - i tu tkwi problem - jak to ustrojstwo przyczepić do płyty tak, aby był nowy komplet mebli już w całości

 

silikon lub klej do luster kupisz w każdym markecie i sklepie z artykułami remontowymi (farbami), ale musi być koniecznie do luster nie szklarskiwystarczy zrobić wężyk po obwodzie lustra i przykleic do płyty, zabezpieczyć żółta tasmą malarską żeby się nie odkleiło pod ciężarem i coś podłożyć (np: kawałek deski) żeby nie "zjechało" na dół jeśli chcesz wkleić je na srodku płyty... ja tak kleiłam moje lustra na drzwiach szafy w sypialni i nic ich nie ruszy

 

...na silikon szklarski też przykleisz i bedzie sie trzymać ale po pewnym czasie zrobią ci sie plamy na lustrze tam gdzie był klej:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozgrzebaliśmy malowanie!!!... na górze żółty kolor jest już prawie historią:)... wczoraj zabrakło nam godzinki aby skończyć górę, musieliśmy przerwać pracę, bo mój brat zaprosił nas na swoje okrągłe urodziny i nie wypadało sie spóźnić, więc dokończenie malowania musi poczekać do jutra:(... ja niestety już nie raz przekonałam sie, że "niedzielna praca w ... sie obraca", wiec nie bede ryzykować;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze trzeba mieć nadzieję, że będzie dobrze:)... my kończąc nasz remont (budowę) tez pracowaliśmy w niedzielę, bo czas gonił... ale przez ten pospiech niektóre rzeczy trzeba było robić jeszcze raz:(, więc teraz (tak na wszelki wypadek;)) jeśli nie muszę nie robię w niedzielę:) poza tym byłam dzisiaj sama z dziećmi to (mąż w pracy:() to niedziela była dla nich:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed malowaniem domowy elektryk przerobił w saloniku oświetlenie... teraz zamiast lampy (żyrandola) jest oświetlenie punktowe ledowe - oszczędność energii;)

 

http://img19.imageshack.us/img19/7664/elektryka1.jpg

 

http://img716.imageshack.us/img716/730/elektryka2.jpg

 

...i nasze fioletowe ściany...

 

http://img819.imageshack.us/img819/4171/fioletrh.jpg

 

... oraz górny hol...

 

http://img543.imageshack.us/img543/608/holgra1.jpg

 

do pomalowania zostały 2 ściany saloniku na klasyczny alabaster i będzie można zejść z malowaniem na dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny ten fiolet!!!!!!!!! Strzał w 10! Zmiana na lepsze bez 2 zdań :)

 

No właśnie nas czas goni okrutnie, młoda może się pojawić w każdej chwili, a my w lesie! Trzeba to trochę podgonić, tym bardziej, że M. już do pracy wrócił po urlopie i czasu naprawdę mało. Nie wyobrażam sobie teraz noworodka w tym syfie! A 2-3 dni dodatkowo, które będzie miał jak już trafię na porodówkę to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to moja wina, bo rano przed wyjściem do pracy nie powiedziałam (przypomniałam), która farba na ściany obok fioletu... no cóż nie przewidziałam że autor pomysłu na "nowy salonik" zmieni zdanie:(

...i gdy wróciłam z pracy ściany były już raz pomalowane tym samym kolorem co hol...kolor sam w sobie mi sie podoba ale zeby cały dom był malowany tym samym kolorem to chyba lekka przesada;) dlatego te ściany jutro do poprawki na własciwy kolor a dzisiaj poszły pod wałek 2 sciany dolnego holu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszlo swietnie! Zmiana nie do poznania.

A ja mam pytanie…w sprawie ledowek w suficie…pamietasz pewno ze tez kupilam, ale zakladac bede dopiero jak przylecimy, powiedz no mi - ile ich masz i jak swieca? Bo ja zielona w tym :)

 

Maniu, pamiętam:) tylko, że moje są białe ciepłe to swiecą inaczej niż Twoje zimne;) poza tym mój salonik ma jakieś 12m2 więc jest stosunkowo mały... zamontowaliśmy tam tylko 3 punkty, (60 led + 2 x 36 led), bo ze względu na przeznaczenie tego pomieszczenia nie musi tam być super jasno... 36 led swieci jak 20W a 60 led świeci jak 40W... są 2 przełączniki - jeden włacza 60 LED a drugi - 2 x 36 LED... w zależności od potrzeb można wybrać mniej lub bardziej nastrojowe oświetlenie;) jeśli kiedyś stwierdzimy że jest za ciemno to zawsze można wyciąć kilka dodatkowych dziurek w suficie i dołozyc oświetlenia, bo sufit jest z karton gipsu a kable łaczone są na stryszku...

 

ledy mam też w kuchni, łazienkach i holach...w kuchni po obwodzie (tam gdzie meble) sa 4 x 36LED + lampa nad stołem, dolna łazienka jest malutka (3,8 m2) ale chcieliśmy mieć tam jasno, wiec jest 5 punktów po 36 LED, w górnej łazience są 4 punkty chociaż łazienka jest ponad 2 razy większa od dolnej ale jest inne rozmieszczenie i tam nad lustrem i umywalką jest 2 x 60 LED a nad wanną 2 x 36LED (2 właczniki) w holu dolnym mamy 7 punktów a w górnym 5 punktów i jest jasno, mogło byc bardziej nastrojowo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...