Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Metamorfoza naszego szaraczka


gopax

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To "zielone", to tylko barwnik. Sam impregnat jest bezbarwny :) a, stosuje się go tylko dlatego, by nie zaszła "przypadkowa pomyłka". Jeśli nie wierzycie, to same popytajcie fachowców w tej dziedzinie ....

A tak na marginesie, to... moje warzywka może i tolerują wodę z sieci, a może i nie tolerują - nie wiem, jak to z nimi jest. Bardziej odczuwają tegoroczny przymrozek, niż byle jaką wodę lub jej zupełny brak. ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont robi wrażenie, zaglądam i podziwiam!! Jak obserwuje tego typu domki które sa juz wykończone lub na wykończeniu(budynkow lub inwestorów) to widze jak siedzę u siebie na tarasie i pije sobie kawkę a wieczorem gril i piwko!!

Budynek gospodarczy super, lubie takie klimaty a wizja powala mnie na kolana. Oczwywiście będe zagladał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o moją wizję "nowego" remontu to niestety muszę ją częsciowo zmienić, bo mam za małą kieszeń:(

 

1. Od strony ulicy (nie ma tego na zdjęciach) jest trochę za dużo ubytków w cegłach i pojawiły sie pękniecia i trzeba to wzmocnić!

2. Za wylanie wieńca i wymurowanie szczytów "na lico" (tak aby cegła ładnie wygladała) jeden murarz zaspiewał mi 11 tyś. a drugi 12 tyś. - kwoty nie na moją kieszeń:bash:

 

Chciałam zostawić cegłę na zewnątrz, ale wyglada na to, że muszę zmienić koncepcję:(

 

Wylanie wieńca i "zwykłe" murowanie szczytów pod tynk kosztuje 4 tyś. ale nie chciałabym tynkować całości, bo szkoda mi tych ozdobnych łuków a po drugie to tez kosztuje:(, wiec teraz siedzę i myślę jak to zrobić aby było dobrze, czyli tynk na ścianie od ulicy (cała sciana ze szczytem) i szczyt od ogrodu połaczyć z resztą ceglanych ścian, aby to dobrze wyglądało :confused:...może ktoś mi coś podpowie... bo mam w głowie metlik:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj szaleją!!! ale to dlatego, że zwykłą ścianę to postawi prawie każdy (mój brat pierwszą swoją ścianę budował w wieku 15 lat i stoi do dzisiaj już 36 lat:) a wymurowanie takiej "ładnej" to już wyższa szkoła jazdy i tego niestety już nie każdy się podejmie :(, więc ten, który umie i chce to się ceni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada teraz mój budynek od strony bocznej ulicy:

 

http://img705.imageshack.us/img705/7261/garaodstronyulicy.jpg

 

...a takie rozwiązanie wymyśliłam w ramach oszczędności:

 

http://img863.imageshack.us/img863/2751/garawizja02.jpg

 

http://img543.imageshack.us/img543/5645/garawizja01.jpg

 

http://img191.imageshack.us/img191/9145/garawizja03.jpg

 

Takie rozwiązanie z częściowym tynkiem będzie tańsze w całości niż "ładne" murowanie szczytów, a poza tym można to robić "na raty";) czyli w tym roku tylko dach i "brzydkie" szczyty a tynk+ elewacja i odnowienie murków np. za rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ostatnio jakoś brakowało mi czasu na śledzenie forum, ale teraz postaram się nadrobić zaległości:) od dzisiaj mam zasłużony, długo wyczekiwany URLOP!:wave:

Urlop jest oczywiście od pracy zawodowej ale nudzić się nie będę i atrakcji mi nie zabraknie;)... z początkiem sierpnia mieliśmy zacząć remont budynku gospodarczego... dwa tygodnie temu miałam odebrać projekt aby załatwić resztę formalności ale niestety nawet dzisiaj projekt jest nie gotowy:bash: i w tej sytuacji zaczynam się obawiać czy zdążę uzyskać PnB. Projektant podniósł mi dzisiaj ciśnienie:evil:, ale obiecał, ze do końca tygodnia dostarczy mi projekt abym mogła złożyć wniosek... zobaczymy....

Póki co muszę znaleźć sobie jakieś pożyteczne zajęcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...