Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Metamorfoza naszego szaraczka


gopax

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U wszystkich sprzedawców są te same kolory, więc porównałam z innymi i ciemny fiolet jest rzeczywiście ciemny a jasny to taki wpadający w lila czyli własnie takie kolory jak w sukience... pasowałby do saloniku tam gdzie mam fioletową scianę ale do pokoju Julki nie:(

 

Przed chwilą kurier przywiózł nowy materac, więc jak ustawię łóżko we własciwym miejscu to zrobię fotkę i kilka fotomontaży z różnymi kolorami koca... ale to później... może nawet jutro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zosik myślałam o patchworku ale obawiam się że byłoby już za pstrokato:( bo chyba nie napisałam, że na łóżku będą jeszcze poduszki:yes:

 

Zrobiłam małą przymiarkę do kolorów ale nic z tego:(... jasne kolory odpadają w przedbiegach...

ciemny fiolet i ostry róż kontrastują z łózkiem ale do reszty też nie pasują...

 

http://img19.imageshack.us/img19/7932/foto2sqx.jpg

 

...ale wpadł mi do głowy pomysł o który sama siebie bym wcześniej nie posądzała;) koc w kolorach neutralnych a do tego amarantowe lub rózowe poduszki... bo być może za rok o tej porze pokój bedzie miał już inne kolory...

 

Co myślicie o tym???????????????????????

 

http://img594.imageshack.us/img594/8143/foto1lqa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzisiaj ostatni czwartek miesiąca a więc standardowo... zebranie rodziców...

 

Wróciłam po 19 i musiałam gdzieś spożytkować "energię", która się we mnie zebrała... więc złożyłam Kubie łózko;)

materiał stał od tygodnia, bo nie miałam czasu a dzisiaj wystarczyła 1 godzinka....

 

http://img266.imageshack.us/img266/6492/pk2c.jpg

 

 

Brakuje oczywiście szuflad, ale główna konstrukcja już jest, mały zadowolony i nawet nie musiałam go dzisiaj gonić do spania;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolorowe wstążeczki w pewnym sensie nawiązują do kolorowej ściany i pasków przy łóżku:)

 

Lubię niebieski (to kolor moich oczu);) ale wybierając kolory do nowego domu powiedziałam sobie, że pokój Kuby nie będzie niebieski!!!... nie chciałam też białych ścian, szczególnie, że wprowadzaliśmy się w pośpiechu kosztem nowych mebli i dodatków, dlatego wspólnie wybraliśmy eukaliptus (odcień jasnej zieleni)

 

http://img28.imageshack.us/img28/4923/kubao.jpg

 

Jak widać królował minimalizm, więc mój 4 letni wówczas syn już w pierwszym tygodniu postanowił ozdobić ściany kredkami świecowymi... po 2 miesiącach ściana przy stoliku i łóżku wymagała solidnego remontu:(, było to dla nas nowe doświadczenie artystyczne, bo w starym domu dzieci mimo iż były młodsze nie malowały po ścianach:no:

Aby uniknąć "syzyfowej pracy" postanowiliśmy przykleić kolorową tapetę na ścianę kolankową, szukaliśmy czegoś dziecięcego co pasowałoby do naszego eukaliptusa ale bezskutecznie.... po miesiącu poddaliśmy się i kupiliśmy niebieską... zakryliśmy największe arcydzieła, czyli to co najbardziej raziło, ale z malowaniem całego pokoju postanowiliśmy zaczekać na nowe meble, bo w pierwotnym założeniu miały być kupione w sklepie a nie robione...

Założenia uległy zmianie, ale ze względów finansowo-czasowych meble pojawiały się w pokoju "na raty"... a co za tym idzie malowanie przesuwało się w czasie i tak minęły prawie 3 lata...

Teraz gdy meble są już w komplecie należałoby w końcu odnowić pozostałe ściany, ale mam dylemat z dużą ścianą równoległą do kolankowej na której stoi regał z zabawkami, czy zrobić ją w takim kolorze jak tą z oknem, czy ulec sugestiom syna i zrobić niebieską tak jak chce pod kolor tapety???

Doradźcie proszę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie pytaj - mam szafirową podłogę w pokoju i pomalowaną tapetę na szafir w łazience :cool: To wszystko do czasu, gdy łazienkę wyłożymy kaflami, a pokój dostanie w końcu panele

 

tu moja ściana łazienkowa #313 - niestety nie dadzą użyć mi reszty farby. więc jakbyś reflektowała na taki mocny akcent to zapraszam :yes:

 

 

polecam Ci tapety do malowania, potem łatwo się ich pozbyć a ścianę masz nadal ,,czystą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiek... nie bądź dla siebie taka surowa;) niebieski to piękny kolor i ja też bardzo długo na niego chorowałam:yes: aż w końcu zrobiłam sobie niebieską sypialnię...

 

http://img255.imageshack.us/img255/5365/niebieskasypialnia.jpg

 

fakt żadna ściana nie była taka ciemna ale zwróć uwagę na "dodatki"... niby jasna tapeta ale ciemny ozdobny pasek do tego wykładzina w odcieniach ciemno niebieskich ( na zdjeciach wyszła trochę szaro ale była własnie szafirowo- chabrowo-granatowa)... no i łóżko tapicerowane oraz rolety w granacie a do tego na początku jeszcze narzuta na łóżko była niebieska tylko że dzieci się nią zajęły i w zastępstwie używaliśmy już do końca koca...

 

...gdy wchodziło się do pokoju przy zasłoniętej 1 rolecie od razu robiło się niebiesko w oczach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...