Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Metamorfoza naszego szaraczka


gopax

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:) projekt oczywiście generalnie mi się podoba :)

widac po podziale szafek, że masz umysł ścisły :D, ja bym chyba próbowała zastosować standardowe szerokości, tak "na wszelki wypadek", żeby np standardowe wkłady do szuflad weszły, albo żeby się nie okazało, że jakiś front albo uchwyt nie pasuje, a tu proszę - można inaczej :)

 

jedną rzecz bym chyba rozważyła - czy nie wyglądałyby lepiej trzy wiszące szafki - wydaje mi się, że wyglądałoby ładniej, a otwieranie mniejszych drzwiczek też jest wygodniejsze.

 

czy bok wysokiej zabudowy chcesz zrobić w kolorze górnych szafek? Na jednej z Twoich inspiracji tak było i tam mi się podobało :) nie wiem, co bym mówiła widząc to na żywo :)

czy wszystkie szafki bedą miały na gorze szuflady, czy to tak zlokalizowany uchwyt do otwierania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka zabudowa cała będzie w kolorze drewnianym tak jak dolne szafki.

Oczywiście górne mogłyby być 3 ale wtedy mielibyśmy 1 x 80 + 1 x 40 , górne szafki są płytkie i 40 u mnie średnio się sprawdza, więc stwierdziłam, że bardziej praktyczne będą 2 szafki po 60 cm

Co do szafek dolnych to chcę zrobić w każdej szafce szuflady, bo znika mi słupek szufladowy 40, i brakowałoby mi takich niskich szuflad

równy rozkład dolnych szafek też jest podyktowany praktycznym podejściem, bo skoro na całości będzie węższy blat to i szafki będą płytsze, więc tam mój słupek nie zmieściłby się na głębokość, a wąskie i płytkie szufladki są kompletnie niepraktyczne... o nietypowe wymiary się nie boję, bo skoro są cięte na wymiar to można zrobić ile się chce z dokładnością do 1 mm, a liczyć chyba umiem w moim zawodzie:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli skracasz ciąg szafek koło kuchenki? To może pod oknem jednak zabudowa głęboka?

 

ile potrzebujesz miejsca koło stołu i na przejście do spiżarni?

 

Jeśli robisz plytszą zabudowę, to ja bym tylko tą ostatnią narożną wywaliła, a jak wywalasz szuflady, to zabudowa pod oknem głęboka, wg mnie oczywiście :D

Edytowane przez mamik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie skracam zabudowy koło kuchenki, bo ona jest dla mnie najważniejsza, wypróbowana i koniecznie potrzebna:) ale za tymi szufladkami 40 jest jeszcze takie coś skośne (u mnie zbieracz kurzu, bo nic tam nie wejdzie poza gąbkami do naczyń i paczką serwetek), więc zamiast tego będzie tam słupek szuflad, który teraz jest koło lodówki:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A umiesz podzielić równo 3 mm na 5 szafek:confused:, bo ja nie:(

 

no w zasadzie umiem, na kartce znaczy się :D

ale ja bym te 3mm "zostawiła" w kącie

 

przypomnial mi się jeden film, z Judit Foster, miała genialnego syna, kilkulatka i pani w szkole pyta: powiedz mi, które cyfry dzielą się przez dwa? Na co młody - wszystkie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w zasadzie umiem, na kartce znaczy się :D

 

 

jeśli podzielimy 3mm na 5 to otrzymamy 0,6 mm co z dokładnością do 1 mm (z taką dokładnością możemy dociąć płyte) daje właśnie 1 mm a jak weźmiemy 5 frontów i 1 mm szerszych to w sumie otrzymamy o 2 mm więcej i to bedzie za dużo, bo np drzwiczki będą o siebie ocierały, bez tych 3 mm będzie za duża szpara

 

ale ja bym te 3mm "zostawiła" w kącie

tylko drobny szczegół jest taki, że po bokach mogą być duże szafki z podwójnymi drzwiami i wtedy lepiej będzie jeśli jeśli będą równe (łatwiej będzie się składać) a inny wymiar (tyle co zostaje) na środku przy szufladach to nie pomyli się z drzwiami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...