Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Metamorfoza naszego szaraczka


gopax

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gosia, może weź wzór z Hazel i zacznij robić meble. Ona wystartowała dzięki forum i teraz nieźle jej idzie. Zresztą nie tylko ona.

 

Kusząca propozycja:) ale na naszym terenie (daleko od wielkich miast) jest za dużo stolarzy a za mało roboty:( ja nie mam swoich maszyn do cięcia płyt i oklejania brzegów, więc musiałabym korzystać z usług podwykonawców, którzy też chcą zarobić, więc niewiele zostałoby dla mnie, bo wiadomo każdy klient chce jak najtaniej...

 

Jak robię dla siebie to wiadomo, że mi sie opłaci, bo swojej robocizny nie liczę i o tyle mam taniej... a biorąc pod uwagę, że teraz już w całym domu mam meble własnej roboty, to jakby wszystko policzyć, to trochę oszczędności by się nazbierało przez te lata:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

super dziennik, i ladny domek :)

masz moze kosztorys calej inwestycji, sorki nie przebrnelam przez wszystkie stronki, wiez z gory przepraszm jak gdzies juz odpowiadalas na te pytanie.

 

Kosztorys był... to była konieczność żeby dostać kredyt, ale niestety nie wiele miał wspólnego z rzeczywistością, co okazało się w trakcie przebudowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie internetu teren to nie problem. Natomiast cała reszta może być niezbyt kusząca finansowo. ALE... napiszę Ci priv jak wrócę do domu, bo mam pewien pomysł, który mimo braku własnych maszych może by Ci się spodobał. To kwestia niszy do zapelnienia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój "nowy" stół:) nogi bedę jeszcze raz malować albo nawet 2 ale zastanawiam się jeszcze nad grubszymi nogami...

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=382580&d=1488313521

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=382581&d=1488313544

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=382582&d=1488313563

 

 

a jak myślicie takie krzesła pasowałyby do tego stołu (nogi ostatecznie tez maja byc takie ciemne) w mojej nowej kuchni???

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=382579&d=1488312343

krzesło do kuchni.jpg

stół 1.jpg

stół 3.jpg

stół 4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gopax, bardzo ładną kuchnię zrobiłaś, naprawdę niesamowicie zdolna i pracowita z Ciebie osoba, szczerze podziwiam :)

nowe krzesła moim zdaniem bardzo pasują, no i w ogóle są ładne :yes:

 

nogi stolu chyba rzeczywiście powinny być w kolorze krzeseł

siedziska chcesz jasne? są ładne, choć pewnie długo jasne nie będą, ale przy Twoich umiejętnościach najwyżej zmienisz za jakiś czas

 

a o zmianach - już redukcje? Przecież to na razie jeden rocznik odpada, do tego ten rocznik będzie w szkole podstawowej, więc jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gopax, bardzo ładną kuchnię zrobiłaś, naprawdę niesamowicie zdolna i pracowita z Ciebie osoba, szczerze podziwiam :)

nowe krzesła moim zdaniem bardzo pasują, no i w ogóle są ładne :yes:

 

nogi stolu chyba rzeczywiście powinny być w kolorze krzeseł

siedziska chcesz jasne? są ładne, choć pewnie długo jasne nie będą, ale przy Twoich umiejętnościach najwyżej zmienisz za jakiś czas

 

Dziękuję:rolleyes: nogi malowałam dopiero raz i nie mogę się zebrać żeby położyc drugą warstwę... siedziska chcę wziąć z ekoskóry, ale nie wiem czy zupełnie jasnehttp://grupavebo.pl/allegro/img/products_img/tkaniny/K6.jpg czy bardziej http://grupavebo.pl/allegro/img/products_img/tkaniny/K32.jpg???

 

a o zmianach - już redukcje? Przecież to na razie jeden rocznik odpada, do tego ten rocznik będzie w szkole podstawowej, więc jak to jest?

 

Ja pracuję w małym gimnazjum na wsi, w którym niż demograficzny od 2 lat zbiera żniwo... mamy tylko po 2 klasy w roczniku, co prawda 30 osobowe ale tylko 2, czyli całe gimnazjum to 6 klas (kiedy powstawało gimnazjum było razem 12 klas - po 4 klasy w roczniku).

 

czyli dla nas 1 rocznik to 2 klasy, czyli dla mnie 8 godzin matematyki tygodniowo, ale tylko jedna dziennie w każdej klasie...

 

Te dzieci, które nie przyjdą do nas i zostaną w swoich podstawówkach obecnie są w 3 róznych szkołach (w każdej szkole 1 klasa) - jedna w tej samej miejscowości , druga - 7 km od nas, a trzecia - 12 km od nas ... czyli teoretycznie oprócz moich godzin w drugiej i trzeciej klasie gimnazjum powinnam dostać godziny w 7 klasach tamtych szkół i codziennie pracować 2 godziny w gimnazjum potem wsiąść w samochód pojechać do drugiej szkoły 7 km na 1 lekcję, potem w drugą stronę do trzeciej szkoły 12 km też na 1 lekcję, potem jeszcze wrócić do podstawówki obok gimnazjum na 1 lekcję (kolejność dowolna ale kilometry te same, czyli ok. 70 km dziennie, bo z domu do pracy mam jeszcze 15 km w jedną strone)... oczywiście paliwo na własny koszt!!! ... ale to tylko teoria, bo raz, ze wiecej straciłabym na paliwo niż zarobiła w tych dodatkowych szkołach, a drugie w kazdej z tych szkół jest matematyk, który też nie ma etatu i chętnie weźmie te 4 godziny w tygodniu w 7 klasie, a dla dyrektora, nauczyciel dochodzący na 1 godzine dzienni to zmora przy układaniu planu, bo musi się dopasować do szkoły macierzystej a w tej sytuacji trzeba byłoby zgrać plany 4 szkół - nierealne, nieekonomiczne, niemożliwe bez szkody dla uczniów... ale czy ktoś planując te zmiany wziął pod uwagę wieś? - NIE!!!, ważne, że w Warszawie wszystko pasuje...

 

Od września mam zapewnione 1/2 etatu w gimnazjum, jedną druga i jedną trzecią klasę (jesteśmy dwie matematyczki, czyli żeby było sprawiedliwie mamy po równo)

Edytowane przez gopax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor chyba jaśniejszy :)

 

szkoła - dobrego macie dyrektora, skoro dzieli etat

nie wybiera się ktoś z okolicznych matematyków na emeryturę?

tak czy inaczej w którejś podstawówce docelowo nauczycieli będą musieli dotrudnić

niestety niż demograficzny to poważny problem, moim zdaniem przede wszystkim powinno się ustawowo zmniejszyć liczebność klas, 25 to max, optymalnie pewnie 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...