Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa ciepła jaka?


ratt

Recommended Posts

Ciekawe zjawisko.Każdy instalator tu na FM jest tępiony i uważany za oszusta.

 

Kiedy byles tu tepiony i uwazany za oszusta (nie licze bana od admina)?

 

Silesia napisal tyle bzetow w temacie pomp ciepla, ze ja nie traktuje go jak fachowca. On napisze kazda brednie, ktora moze mu (przynajmniej teoretycznie) zlapac klienta na forum. Na ch...j mi "opinia" takiego instalatora i dlaczego mam ja wysoko cenic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 326
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie widzisz ,że najważniejszym argumentem jest to ,ze ktoś handluje .I to przesądza o jego złej woli.

Z założenia na pewno oszuka.

A nie można przyjąć ,że instalator uważa za dobre i dlatego sprzedaje i montuje.?

Przecież klient ma bardzo mocną ochronę prawną w stosunku do sprzedawcy.Źle wykonana robota to problem sprzedawcy.Zawsze przegra.

Jaki interes ma sprzedawca ,żeby włóczyć się po sądach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja często tracę bo uczciwie informuję, ale to inwestor ma rację,

jak szukałem PC dla siebie to mi nawet nie powiedzieli że są takie co pójdą na grzejnikach a orientowali się w temacie na pewno

więc czytałem wszystko co mi się napatoczyło i wybrałem, czy dobrze to się okaże bo wybór padł na mało popularne rozwiązanie, ale mam tak dość kopciucha że jak wyjdę cenowo porównywalnie do węgla to będę szczęśliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz ,że najważniejszym argumentem jest to ,ze ktoś handluje.

 

Nie. Tutaj najwazniejszym argumentem jest wypisywanie marketingowych bredni i braki w wiedzy, lub swiadome przeinaczanie roznych informacji. Irytuje mnie (i chyba nie tylko mnie jak widac), jak taki instalator ma reszte forumowiczow za kmiotow bez szkoly. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa sa... nie bedzie to tak samo efektywne jak ogrzewanie podlogowe... ale na rachunki nie narzekam.

A co wybrales... bo chyba przegapilem... ;)

 

to nie tajemnica ale zaraz będzie że reklamę robię, jest to monoblok dość krytykowany tutaj, ale to dla mnie nie problem jakoś zabezpieczę przed mrozem, dla mnie ma znaczenie że da 55 stopni, oczywiście moja instalacja jest dość prymitywna może nawet archaiczna bo wy macie inwertery zawory 3d a ja zwykły bufor, możesz mniej więcej określić jakie masz koszty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj... to powiezyl bez zadnej zaliczki i umowy?

I idac dalej zalozeniami fachowca to klienci ktorzy placa bez gadania, ba moze nawet negocjacji cen sa oszukiwani... bo fachowiec ma zle doswiadczenie i obawy? :o

I uczciwi klienci maja rekompensowac fachowcowi tych nieuczciwych?

Nie bylem swiadomy takiej taktyki.

Jakiej taktyki?

Patrz co piszesz.

Jak fachowiec chce zaliczkę to zbrodniarz i oszust.

Umowa- Spróbuj ją wyegzekwować w Polsce.

A co to znaczy "rekompensować ma uczciwy klient" ?

Straty trzeba pokryć z zarobku.A zarobek to chyba nie zbrodnia.

Skoro zarabiam u klienta to w pewnym sensie on to pokrywa.

A to ,że "fachowiec " złe doświadczenie niczym się nie różni od doświadczenia klientów.

Mam takie podejrzenie ,że jedni i drudzy to tacy sami ludzie.

Ale jako fachowiec pewno sie mylę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Tutaj najwazniejszym argumentem jest wypisywanie marketingowych bredni i braki w wiedzy, lub swiadome przeinaczanie roznych informacji. Irytuje mnie (i chyba nie tylko mnie jak widac), jak taki instalator ma reszte forumowiczow za kmiotow bez szkoly. :)

Co to są marketingowe brednie ?

Czy dane techniczne.

Ty kwestionujesz takie informację i podajesz swoje odczucia jako miarodajne.Popierasz je obraźliwymi sformułowaniami .

Dlaczego uważasz ,że ktoś uważa innego za "kmiota bez szkoły".

Czy jesteś w stanie przyjąć ,że ktoś podaję informacje jakie dostał od producenta .A podanie nieprawdy przez producenta to niezgodność z umową .

Oczywiście zdarza się i tak ,ale to sytuacje wyjątkowe ,przynajmniej w moim świecie.

Mam wielu kolegów instalatorów ,nie słyszałem nigdy ,żeby któryś opowiadał ,że udało mu się kogoś naciągnąć .

Raczej pytają jak zrobić dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7300kWh to srednia z 4 ostatnich lat, a wiec miarodajna. CO i CWU dla rodziny 2+2, na 150m2, w domu z lat 80'. Calkowita ilosc wody /mies ca 11-12m3

temp na grzejnikach 45- (60-65*).

Na pietrze PC P/P jako A/C i na chlodne noce wiosenno/jesienne .... do dzis od 10/2010 2455kWh ( nie byla konieczna... ale chcialem :) )

 

Jeśli tak wyjdzie w moim domu to będę w pełni szczęścia, 500zł. taniej od węgla super, czytałem że Ty masz tego super D i to może być plus ja mam zwykłą 14 kw ale myślę że tragedii nie będzie mam sporo grzejników, teoretycznie na 40stopni i może teoria nie odbiegnie zbyt daleko od praktyki

 

Dzięki za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu :)

Osobiscie nie mam porownania z weglem, Wiem ze sasiedzi w roku z normalna zima ( a potrafi u nas byc i -25*C w porywach a -15*C to zaden ewenement ) potrzebowali ( samo CO )w identycznym domu ale lepiej ocieplonym, z lepszymi oknami... koza i 21*C ( u nas 22*C ) w wewnatrz. 52GJ , a wiec jakies 14400kWh. Ale tak moze nie ma co porownywac.

Ocieplenie domu to 5-10cm styropian na zewnatrz, 3 cm od gruntu i 40cm izolacji stropu. Konstrukcja w pelni betonowa.

 

Nie wiem czy super D, ale sie sprawdza... na tamta chwile nie bylo zbytnio alternatyw, przynajmniej niedoczytalem i nie znalazlem.

W perspektywie czasu moglem kupic 11kW zamiast 14kW. Moc i tak w kazdej 11,14,16kW spada do 9-10kW.

W najzimniejsze dni ( -20*C ) PC pobiera 2,5-3kW podczas 1h pracy.

:)

 

Twoja ma chyba leprze parametry, moja 14kw pobiera 3,6kw nominalnie

dom natomiast to 140 metrów, pustak żużlowy 2 x w środku styropian 5cm, mur ma około 50cm w sumie, poddasze to tylko 15cm wełny bardzo dobrej na tamte lata ale tylko 15cm, dom jest podpiwniczony i tam jest jeden grzejnik.

Jeden sezon taki normalny był zasilany z pieca na eko z sąsiedniego budynku, woda na zasilaniu miała 45 do 50 stopni w domu było cieplutko i to była normalna zima i tylko ten jeden sezon a inne to zwykły piec 11kw i minimum 4 tony węgla zima plus ciepła woda poza sezonem,

właściwie to ja szukałem sposobu na ciepłą wodę w lecie i chciałem solary a trafiłem na PC i to do ogrzewania w domu, niestety kupiłem zasobnik pod solary i musiałem go podpiąć pod pompę,.

Teraz jak nigdy czekam na zimę i na zderzenie z rzeczywistością, a po tym co się oczytałem na temat PW i grzejników to nie ukrywam że mam stracha lekkiego, są jeszcze tacy jak Ty i dla tego nie pojadę na skład węgla w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak latwo jest realnie mozliwe aby klient egzekwowal cokolwiek w niepoprawnej instalacji? Co jak bledy wyjda po okresie gwarancji ktory w PL nierzadko tylko 3 lata.

 

 

 

To masz bardzo fajnych kolegow. Albo sa szczerzy i solidni ... albo nie lubia sie chwalic, tego nie wiem.

A to ze pytaja jak zrobic dobrze to wspaniale... bo nie jeden by spytal ile mozna zarobic... a nie jak zrobic.

 

:)

 

Czy uważasz ,że należy zapłacić po 3 latach ,bo a nuż Cię oszukał.?

 

.Jak konkurować na rynku gdzie jedynym kryterium jest cena .Nikt nie patrzy na jakość materiałów ,nawet wykształcenie i uprawnienia są nieważne.

Inwestor zatrudnia mechanika samochodowego do montażu instalacji ,a potem krzyczy - Fachowcy są do dupy.

Powiedzcie Panowie kto sprawdził wykształcenie " fachowca"?

 

Wiele razy pisałem - za proces budowlany odpowiada inwestor ,a jak sie nie zna to niech zatrudni kogoś kto się zna.

 

'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrocie "prawda obiektywna" wg instalatora pomp PW:

"Na Gornym Slasku pompa PW jest sprawniejsza od gruntowki. Do tego duzo tansza w instalacji".

 

Konkrety podaj cytat

Prawda obiektywna w twoim wydaniu to oszukiwanie na ogrzewanej podłodze i zawyżone parametry pompy tak bezczelnie że nawet producent ( a producenci razem ze sprzedawcami i instalatorami to oszuści ) podaje niższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrocie "prawda obiektywna" wg instalatora pomp PW:

"Na Gornym Slasku pompa PW jest sprawniejsza od gruntowki. Do tego duzo tansza w instalacji".

 

Ty kilka razy pisałeś ,że pompa gruntowa lepiej wykorzystuje drugą taryfę niż powietrzna .A to nie jest prawda.Jeżeli pc zostały dobrane na te same parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych materiałach napisałem jako o skutku braku zaufania .Tu tez jest brak konsekwencji.

Klient oczekuje niskiej ceny i najdroższych materiałów.

Nie jest prawdą ,że niema takich przepisów.

Przepisy mówią jasno do prowadzenia robót budowlanych wymagane są uprawnienia budowlane.To ,że prawo jest łamane to inna sprawa.

A co do montażu PC .Powinna być dobrana przez projektanta z uprawnieniami i uruchomiona przez człowieka z uprawnieniami (nie certyfikatem producenta)

Ale ty nie znasz prawa i masz pretensje ,że prawo nie działa

 

Oczywiście wśród osób z uprawnieniami też można znaleźć błądzących.Ale to mniej prawdopodobne ,niż wśród chłopo-robotników wykonujących kielich do PCpw śrubokrętem

Edytowane przez fachman19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście wśród osób z uprawnieniami też można znaleźć błądzących.Ale to mniej prawdopodobne ,niż wśród chłopo-robotników wykonujących kielich do PCpw śrubokrętem

Kielichy na rurach układu chłodniczego śrubokrętem?

Naprawdę widziałeś coś takiego? To połączenie było szczelne?

Przecież kielicharkę można kupić już za stówę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty kilka razy pisałeś ,że pompa gruntowa lepiej wykorzystuje drugą taryfę niż powietrzna .A to nie jest prawda.Jeżeli pc zostały dobrane na te same parametry.

 

No to ja czekam az mnie do tego przekonasz. Naprawde. Podaj jakie masz zalozenia i jak to liczysz.

Jak pompa PW ktora ma nizszy deklarowany SPF od gruntowej moze lepiej poradzic sobie w glownie nocnym zakresie temperatur (najczesciej noca jest chlodniej a w dzien max 2h taniego pradu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kielichy na rurach układu chłodniczego śrubokrętem?

Naprawdę widziałeś coś takiego? To połączenie było szczelne?

Przecież kielicharkę można kupić już za stówę.

zaprosili mnie na uruchomienie ,bo wyrwało jak otworzyli zawór.

niedawno proponowano mi uruchomienie układu skręconego na pastę i konopie przykręcone do wymiennika wodnego Pmax 20 bar.

Strasznie mnie zjechali ,ze odmówiłem.

Ale klient chciał najtaniej.Nie było mowy o normalnym wymienniku chłodniczym.Bo za drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do montażu PC .Powinna być dobrana przez projektanta z uprawnieniami i uruchomiona przez człowieka z uprawnieniami (nie certyfikatem producenta)

Bzdura! Pierwsze OK, dobór, projektant z kwitem. Ale po jakiego grzyba inżynier do uruchomienia?

 

Masz za mało roboty i marzy Ci się objazdówka po okolicy po 500,- za wizytę????

 

W interesie producenta urządzenia jest zapewnienie dobrych parametrów co się wiąże z poprawnym montażem. Po to są szkolenia serwisowe aby ludzi podstaw nauczyć. Nie mówię o szkoleniach instalatorów tylko szkoleniach serwisowych.

Oczywiście wśród osób z uprawnieniami też można znaleźć błądzących.Ale to mniej prawdopodobne ,niż wśród chłopo-robotników wykonujących kielich do PCpw śrubokrętem

 

Mam kolegę który przy montażach klimatyzatorów przedmuchiwał układ freonem zamiast próżni. Po technikum chłodniczym czyli wykształcenie kierunkowe.

Dobrze że jesteś tym dobrym fachowcem.

A tu masz swojego kolegę magistra inżyniera (poruszane w innym wątku), co powiesz na takie porady:

"mgr inż. Krzysztof Lis napisał(a):

@pytajacy: technicznie na pewno da się to zrobić. Pytanie tylko, jak wiele tego ciepła ucieknie później do zimy. Obawiam się, że dość sporo.

 

Można natomiast zrobić sobie duży gruntowy magazyn ciepła, porządnie go zaizolować (np. metr grubości styropianu) i tam trzymać ciepło na zimę. Kosztowne, ale też wykonalne technicznie."

link: http://ogrzewanie.drewnozamiastbenzyny.pl/regeneracja-dolnych-zrodel-pomp-ciepla/

 

Nie wspomnę już o wiarygodności podanych przez niego wykresów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...