Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa ciepła jaka?


ratt

Recommended Posts

Na rynku jak widzę to jest w czym wybierać Vissman, Nateo, Vikersonn. Jak słyszałem to najważniejszy jest kompresor w tych pompach. Od Nateo dostałem wycenę na gruntówkę. Cena w sam raz dla mnie około 16 tysi. Inne pompy są raczej droższe o kilka tysi. A kogo stać każdy patrzy aby było dobrze i tanio:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 326
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

"no wlaśnie to nic nie mówi, więcej danych musisz podać, lub jeśli masz policzone zapotrzebowanie na ciepło"

 

Można i domowym sposobem obliczyć sobie kolektor poziomy, znajomy 7 lat temu jak zakładał pompę to mógł zapomnieć o odwiertach. 120zł za m i podejscie. Drożyzna. Zrobił przewymiarowane źródło poziome domowym sposobem i jest ok. NIe ma co płakać. Zresztą jak się ma kasę to się innaczej wszystko widzi. Ja mam niecałe 30tysi do wydania więc co mogę. Niech kolega wybierze powietrzną myślę że złe nie są.a drugie źródło kominek. I ma wypas. Teraz od 20 tysi do 30 tysi masz super maszynkę. Zobacz vissmany powietrzne lub choćby Nateo. Tanie , dobre sprawne.A i łatwe w instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, zresztą ja też patrze na cenę. Uważam że w temacie nie ma gorszych pomp ciepła. Wszystkie już mają podobny poziom.

Te Nateo powietrzne mają cop od 3,5 do 4,3 to chyba nieźle i dwie sprężarki. Choć może wezmę pod uwagę Vissmana złożyłem zapytanie teraz. Ciekawe co jutro dostane. i tak żadko temperatura schodzi do -15 st. A jak coś to sobie w kominku napale :-).

A ty wojnowski kiedy wprowadzasz pompę ciepła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku, gdzieś koło sierpnia.:-) muszę poszukać dobrego serwisanta tak w razie W :-).

Myślałem o visamnie ale te Nateo mają dobrą cenę i źle nie wyglądają. Ciekawe jak z dostępnością.

DObrze jest wziąść pompę od instalatora bo i masz u niego serwisanta. Ale gdy kupujesz wprost od producenta to jest taniej jak widzę.

Z resztą muszę to przemyśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Nateo nie ma serwisu? Też pewnie ma. Kupujesz nową pompę co może złego się stać?To tak jak z samochodem jak kupujesz w salonie to 10 lat pojeździsz. a potem sprzedajesz. Ja lodówkę jakąś włoską mam 17 lat. i działa dobrze.

Ważne COP i sprężarki a te w NATEO nie są gorsze. producent podaje że do -25st działają i grzeją tak jak vissmany. Tylko cena lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Nateo nie ma serwisu? Też pewnie ma. Kupujesz nową pompę co może złego się stać?To tak jak z samochodem jak kupujesz w salonie to 10 lat pojeździsz. a potem sprzedajesz. Ja lodówkę jakąś włoską mam 17 lat. i działa dobrze.

Ważne COP i sprężarki a te w NATEO nie są gorsze. producent podaje że do -25st działają i grzeją tak jak vissmany. Tylko cena lepsza.

Słyszałem, że w "marketingu" ostro ruszyli na fora internetowe ostatnio...

 

...A w ogóle to największą stratą dla Nateo jest strata ich własnego protoplasty........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Nie chce zakladac nowego tematu, wiec zapytam tutaj.

Do kogo wyslac zapytanie o oferte? Interesuje mnie pc gruntowa, woj. podlaskie. Nie zaglebiajmy sie na razie w moc pompy itd. Chodzi mi tylko o firmy.

Najblizej mam ME (po sasiedzku wrecz:D), ale oni maja tylko powietrzne. Mamy w Lomzy Viessmanna, w Bialymstoku Nibe. Ecopower troche daleko, bo za W-wa, Ekontech- przedstawiciel w Bialymstoku, Danfoss- Bialystok. Ktore z tych firm brac pod uwage i jakie jeszcze oprocz wymienionych przeze mnie?

 

Dostalam wczoraj oferte na Vitocal 222 8kw.... 49.600zl. Odpisalam, ze dziekuje bardzo za zajebista oferte i ze przepraszam, ale inaczej jej nazwac nie moge:P Nie mialam wcale na mysli kwoty. Poprosilam o przeslanie oferty jeszcze raz, bardziej szczegolowej, bo jedyna kwota w tej obecnej byla tylko ogolna wartosc inwestycji:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dać Ci namiar NIe na firmę od której kupiłem (V-B-stok) ale na instalatora, który wykonywał u mnie. Kiedyś już robil dla kogoś ofertę i wyszło sporo taniej niż w salonie. Co do oferty jaka otrzymałeś, co za różnica czy podadzą Ci kwotę za całość czy wyszczególnią co za ile, ważne aby w oferce był szczegółowo opisany zakres prac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dać Ci namiar NIe na firmę od której kupiłem (V-B-stok) ale na instalatora, który wykonywał u mnie. Kiedyś już robil dla kogoś ofertę i wyszło sporo taniej niż w salonie. Co do oferty jaka otrzymałeś, co za różnica czy podadzą Ci kwotę za całość czy wyszczególnią co za ile, ważne aby w oferce był szczegółowo opisany zakres prac

 

łatwiej będzie negocjować cenę gdy będzie w rozbiciu na poszczególne składniki inwestycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za różnica czy podadzą Ci kwotę za całość czy wyszczególnią co za ile, ważne aby w oferce był szczegółowo opisany zakres prac

 

 

łatwiej będzie negocjować cenę gdy będzie w rozbiciu na poszczególne składniki inwestycji

 

 

Roznica dla mnie ogromna, bo w tym momencie nie wiem nawet, ile za sama pompe sobie licza. Jak napisal mirek, nie mam mozliwosci negocjowania ceny i w zaden sposob nie porownam tego z inna oferta.

 

Dostalam cos takiego:

 

1. Pompa ciepla Vitocal 222 8 kW

2. Materialy dodatkowe (instalacja c.o., c.w.u.)

3. Materialy dodatkowe (instalacja elektryczna)

4. Uruchomienie

5. Robocizna

6. Dolne zrodlo 200 mb

 

Wartosc inwestycji: 49 600zl

 

 

Tak ma wygladac oferta??? Poprosilam o szczegolowe informacje, w tym informacje na temat gwarancji i przegladow, dostalam tylko to co napisalam plus dane techniczne z katalogu o 222-G I 242-G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica dla mnie ogromna, bo w tym momencie nie wiem nawet, ile za sama pompe sobie licza. Jak napisal mirek, nie mam mozliwosci negocjowania ceny i w zaden sposob nie porownam tego z inna oferta.

 

Dostalam cos takiego:

 

1. Pompa ciepla Vitocal 222 8 kW

2. Materialy dodatkowe (instalacja c.o., c.w.u.)

3. Materialy dodatkowe (instalacja elektryczna)

4. Uruchomienie

5. Robocizna

6. Dolne zrodlo 200 mb

 

Wartosc inwestycji: 49 600zl

 

 

Tak ma wygladac oferta??? Poprosilam o szczegolowe informacje, w tym informacje na temat gwarancji i przegladow, dostalam tylko to co napisalam plus dane techniczne z katalogu o 222-G I 242-G.

 

A co ci mają każdą śrubkę wyliczyć? Napisali jasno za wszystko chcą pewną kwotę albo pasuje albo nie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ci mają każdą śrubkę wyliczyć? Napisali jasno za wszystko chcą pewną kwotę albo pasuje albo nie proste.

 

Mi by nie pasowalo i bym taka firme kopnal w du..e.

Inwestor ma prawo wiedziec za co i ile placi i znac wszelkie szczegoly. To JEGO (najczesciej ciezko zarobiona) kasa, a "lowcow jeleni" jest cala masa. Jesli nie maja czasu/ochoty na zrobienie porzadnej oferty, to nie beda tez jej mieli do roboty i ew. serwisu. Tez bedzie robione na szybko po lebkach. IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat pracuję w firmie, która zajmuje się sprzedażą pomp ciepła CWU- nie uprawiam kryptoreklamy. Inwestor pisze jednego maila z zapytaniem i wysyła do 100 firm dlatego nie dziw się, że dostajesz ogólną ofertę. Masz poglądową kwotę jeśli Ci odpowiada to na pewno dostaniesz więcej szczegółów. Zapytaj umów się na spotkanie. Spróbuj zrozumieć firmę instalacyjną ludzi którzy chcą jest wielu ale konkretnych klientów jest niestety niewielu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat pracuję w firmie, która zajmuje się sprzedażą pomp ciepła CWU- nie uprawiam kryptoreklamy. Inwestor pisze jednego maila z zapytaniem i wysyła do 100 firm dlatego nie dziw się, że dostajesz ogólną ofertę. Masz poglądową kwotę jeśli Ci odpowiada to na pewno dostaniesz więcej szczegółów. Zapytaj umów się na spotkanie. Spróbuj zrozumieć firmę instalacyjną ludzi którzy chcą jest wielu ale konkretnych klientów jest niestety niewielu.

 

No to wyobraz sobie, ze mnie tak olewajaco potraktowal ktos, kto robil u mnie wm i instalacje oc. To nie jest koniec naszej wspolpracy, bo beda w tym roku konczyc wentylacje, bede brala od nich stacje uzdatniania wody, rekuperator, moze odkurzacz i byc moze jeszcze tysiac innych rzeczy, bo maja tez salon lazienek. Czy w takiej sytuacji bylbys zadowolony z takiej oferty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...