Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa ciepła jaka?


ratt

Recommended Posts

To dlaczego nie dałas 20 cm grafitowego?, pozostałe elementy jak najbardziej, ia ile na podłodze styropianu?

 

Napisalam "zamiast" tylko dla porownania bialego z grafitowym. Balam sie, ze 20cm bedzie za duzo wizualnie, ze wneki okienne beda za glebokie. Buduje na odleglosc, wiec nie moglam tego sprawdzic i nie chcialam ryzykowac.

 

Co do podlogi, to przyznaje od razu, ze dalam ciala:sick: Douczam sie na forum przed kazdym kolejnym etapem budowy i niestety nie przewidzialam wczesniej zwiekszenia izolacji. Jest tylko 12cm. Wiecej sie nie dalo, bo okna byly juz zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 326
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak samo myszy moga zezrec styro ...

 

Moj maz ogolnie malo sie udziela przy tym naszym budowaniu, ale te myszy mu spokoju nie dawaly i musialam tysiac razy przypominac wykonawcy, zeby nie zapomnial o listwach startowych:D Nie wiem czy to faktycznie zabezpiecza przed myszami, ale listwy mamy:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalam "zamiast" tylko dla porownania bialego z grafitowym. Balam sie, ze 20cm bedzie za duzo wizualnie, ze wneki okienne beda za glebokie. Buduje na odleglosc, wiec nie moglam tego sprawdzic i nie chcialam ryzykowac.

 

Co do podlogi, to przyznaje od razu, ze dalam ciala:sick: Douczam sie na forum przed kazdym kolejnym etapem budowy i niestety nie przewidzialam wczesniej zwiekszenia izolacji. Jest tylko 12cm. Wiecej sie nie dalo, bo okna byly juz zamontowane.

 

To co maja powiedziec ci którzy dali 30 cm? ze mają okienka strzelnicze jak w bunkrze?, a podłoga, szału nie ma, a poprawic sie juz nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo myszy moga zezrec styro a kuny "zbeltac" welne na poddaszu, jak sie moze pompa zepsuc. Nie wspomne juz o tym, ze niejeden wykonawca moze to docieplenie "zepsuc" juz w fazie jego wykonywania.

 

Przy inwestycji w dom czesto traca znaczenie argumenty ekonomiczne. Widzialem chociazby ceny elementow wykonczenia domu. Ale my tutaj chyba skupiamy sie jednak na ekonomii danego rozwiazania. Godzac sie na usuniecie ekonomii z pola widzenia mial bym pewnie 20cm "grafitu", piane tej samej grubosci na poddaszu okna 4 szyby w arstwie ocieplenia, super zaprojektowana i wykonana WM + GGWC i pompe GW 5kW do grzania w tanim pradzie + solary na dachu.

To takie rozwazania w stylu czy lepiej byc pieknym i mlodym, czy starym i brzydkim.

 

Kuny tak samo mogą zepsuc 20 jak 40 cm wełny co nie oznacza zeby jej w ogole nie stosować. Natomiast prawdopodobienstwo przeglądów , napraw i w koncu wymiany zuzytej pompy duzo, duzo wieksze od zjedzenia styro przez myszy, w zasadzie wszyscy forumowicze mają takie ocieplenie a myszach sie mało słyszya jezeli są to incydentalne przypadki, a o pompach tak jakby częsciej.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuny tak samo mogą zepsuc 20 jak 40 cm wełny co nie oznacza zeby jej w ogole nie stosować. Natomiast prawdopodobienstwo przeglądów , napraw i w koncu wymiany zuzytej pompy duzo, duzo wieksze od zjedzenia styro przez myszy

 

To samo mozna odniesc do urzadzenia grzewczego jakim jest pompa ciepla. To, ze sie moze zepsuc nie oznacza, ze mamy wogole jej niestosowac.

Jak w kazdym dzialaniu tak i tutaj wazny jest rozsadek, a nie mentalnosc "leminga" (zrobie tak, bo "wszyscy" tak robia).

 

Przy gruntowce nie mam zadnych "przegladow". Ewentualnej interwencji wymaga jedynie jej awaria. Wez tez pod uwage, ze po tych 15 czy 20 latach pompa na siebie zarobi z nawiazka i nawet opcja jej calkowitej wymiany nie powinna byc finansowa tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym 20cm styro to nie jest źle.

Ściany mam 24cm, styro 20cm.

Okna lekko wysunięte do zewnątrz parapet mam na 22,5cm (zewnętrzny).

Nie widać z zewnątrz taK grubego ocieplenia.

Jedynie co można zauważyć, to cokół.

10cm u mnie.

Nie mam listwy startowej. Zamiast niej dałem cienką blachę aluminiową by szkodniki nie przeszły z dolnej części na elewację.

Jednak dla myszykażda dziurka jest okazją.

Coś znajdą i wejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co maja powiedziec ci którzy dali 30 cm? ze mają okienka strzelnicze jak w bunkrze?, a podłoga, szału nie ma, a poprawic sie juz nie da

 

No niestety, za pozno sie zorientowalam.

 

asolt mnie tu ostro krytykuje, wszystko zle zrobilam:P a ja tak sie staralamhttp://forum.barcis.pl/images/smilies/rozpacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo mozna odniesc do urzadzenia grzewczego jakim jest pompa ciepla. To, ze sie moze zepsuc nie oznacza, ze mamy wogole jej niestosowac.

 

Nie, ja sie odniosłem to Twojego stwierdzenia o ponad standartowej grubosci wełny, ona (ta grubsza wełna) jest tak samo narazona na kunę ja welna 20cm, podnoszenie argumentu kuny przeciw grubej warstwie welny nietrafione, ja wiem ze są to potyczki słowne nie będace meritum sporu, ale lubie dokładnosc.

Wracajac do statystyk uszkodzen pompy i ilosci uszkodzen izolacji przez myszy i kuny twierdzę ze posiadacze pomp są bardziej narazeni na awarie, uszkodzenia,przeglady i wymiany pomp niz na uszkodzenia izolacji termicznej domu. Nie podeprę tego liczbami, ale czytajac wypowiedzi uzytkowników i instalatorów (rozmawiając z nimi) mam pewien pogląd na te ilosci, nie mam natomiast zadnych danych odnosnie uszkodzen izolacji z czego wnioskuje ze jest to marginalne zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam natomiast zadnych danych odnosnie uszkodzen izolacji z czego wnioskuje ze jest to marginalne zjawisko.

 

Być może badanie kamerą termowizyjną dało by pewien obraz.

Należy pamiętać, że większość z domów, ma minimalną izolację termiczną.

Takie kanały od myszy, teoretycznie powinny być widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja sie odniosłem to Twojego stwierdzenia o ponad standartowej grubosci wełny, ona (ta grubsza wełna) jest tak samo narazona na kunę ja welna 20cm, podnoszenie argumentu kuny przeciw grubej warstwie welny nietrafione,

 

Ja sie odnosilem do jej "bezawaryjnosci", a nie grubosci. Tez lubie scislosc.

 

 

Wracajac do statystyk uszkodzen pompy i ilosci uszkodzen izolacji przez myszy i kuny twierdzę ze posiadacze pomp są bardziej narazeni na awarie, uszkodzenia,przeglady i wymiany pomp niz na uszkodzenia izolacji termicznej domu. Nie podeprę tego liczbami, ale czytajac wypowiedzi uzytkowników i instalatorów (rozmawiając z nimi) mam pewien pogląd na te ilosci, nie mam natomiast zadnych danych odnosnie uszkodzen izolacji z czego wnioskuje ze jest to marginalne zjawisko.

 

Ja nie znam nikogo, komu padla by pompa ciepla, ale znam osobiscie osobe, ktorej jeszcze w fazie budowy w dociepkeniu skosow zalegly sie kuny. Tylko co z tego?

Na forum tez czytalem o nierownej walce z takimi "szkodnikami".

http://forum.muratordom.pl/search.php?searchid=1347135

A co z "zepuciem" izolacji przez wykonawcow? To taka rzadkosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... A dlaczego w PL strefie klimatycznej miala by nie dzialac... Moze mocno o ten mur walnoles..

Ale chetnie poslucham

 

Bo rozumiem ze reszta PC wymieniona bedzie OK w naszej strefie... akurat ta sie nie nadaje :D

 

Poczytaj/doczytaj sobie jakie temperatury występują w ciągu zimy np. u mnie w Białymstoku a jakie np. we Wrocławiu. Policz sobie jakie zapotrzebowanie na ogrzewanie wyjdzie dla takiego samego domu w tych dwóch miastach. U mnie -20 2 dzień to nie jest jeszcze zimno, ja wtedy zakładam dopiero sweter :p

dopisałem:

A Zambrów czy Łomża to rzut kotletem ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bash: w naszej strefie klimatycznej?

Oczywiście jeśli tereska77 podwoi grubośc swego styropianu na wszystkich przegrodach!

 

Podwoic??? Oszalales chyba!

Fakt, w podloge moglam dac wiecej, ale za pozno o tym pomyslalam. Gdybym miala taka mozliwosc, to dalabym 20cm.

A co do scian, to powiedz szczerze, ocieplilbys dom styropianem grafitowym grubosci 30cm???

Pomijac kwestie wizualne;) Za sam styropian zaplacilam troche ponad 7tys, czyli chcac dac te 30cm, musialabym na ocieplenie dolozyc pewnie jeszcze jakies 10tys. zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj/doczytaj sobie jakie temperatury występują w ciągu zimy np. u mnie w Białymstoku a jakie np. we Wrocławiu. Policz sobie jakie zapotrzebowanie na ogrzewanie wyjdzie dla takiego samego domu w tych dwóch miastach. U mnie -20 2 dzień to nie jest jeszcze zimno, ja wtedy zakładam dopiero sweter :p

dopisałem:

A Zambrów czy Łomża to rzut kotletem ode mnie.

 

Pompa, którą linkował Varme, to pompa G/W, Ty pewnie myślałeś, że skoro Daikin to pompa P/W.

W Twoim klimacie i powietrzne dają radę, to dlaczego gruntowy Daikin ma być gorszy od gruntowego Dafossa, czy Nibe?

 

Ups:) sorry Varme - widzę, że się spóźniłem:)

Edytowane przez map78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...