Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LAZUR i trochę ogródkowo


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję Dropciu i wzajemnie:):)

Koniec ferii:(

A u nas początek ferii :D wrzosy śliczne,a są też białe ;) bo ja w tym roku na biało kwiecę,szukam na internecie,oglądam i się zachwycam ciekawe co z tego wszystkiego mi wyjdzie :) migdałki będa na pewno,strasznie mi się podobają,u nas też sypało rano a teraz już ciapa nie lubię takiej pogody,lepszy byłby mrozik :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadam się przywitać wszystkiego chyba na szybko nie nadrobię ale wrzosy w donicy mnie zaskoczyły cały czas takie ładne? Ja swoje jesienią zawsze wsadzam do gruntu w ubiegłym roku przemarzły. Dwa lata temu wszystkie zimę przeżyły ale kwietniowe przymrozki im zaszkodziły już je miałam wykopać ale po przycięciu odbiły i do teraz mają się świetnie (uwielbiam jak kwitną).

W tym roku wsadziłam dwie sztuki białych i nie wiem czy przeżyją bo śniegu tyle że jak na niego patrzę to myślę że do wiosny to jeszcze daleko:bash:

 

Beatko ja z pytankiem przy okazji właśnie zaszczepiłam swoje białe pelargonie z tarasu myślisz że się wyrobią z kwitnieniem do wiosny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama kiedyś przechowywała, ale wiosną nie szczepiła, tylko takie wyrośnięte wystawiała...

Może spróbuję w tym roku z jedną szt. na szczepki??

 

Moja znajoma też nie szczepi, tylko taką wielką wystawia ...

 

ale ( twu twu ) przepiękna ta jej pelargonia :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Mimo, że wielka to ten krzak taki zwarty, gruby ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anbama że się tak wtrącę odnośnie pelargonii: ja swoje szczepię rozsadzam w kwietni/maju i co roku cudownie kwitną :)

 

Dziękuję, wychodzi na to ze za wcześnie się wyrwałam. W razie czego jakby miały paść zostawiłam stare egzemplarze to jest szansa że nowe zaszczepki wypuszczą i jeszcze nie wszystko stracone. W ubiegłym roku też szczepiłam ale za nic nie mogę sobie przypomnieć kiedy to było...starość nie radość:lol2:

Muszę chyba u siebie w wątku poszukać bo pelargonie kwitły bardzo ładnie.

Żaden ze mnie ekspert ale też mi się wydaje,że te szczepione ładniej kwitną od tych tylko przyciętych. Tak przynajmniej czytałam. Co by nie czynić w tym temacie kombinować muszę żeby mieć swoje sadzonki bo obsadzić cały taras białymi pelargoniami to jednak spory wydatek każdej wiosny. A tak kasę na coś innego można wydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matuniu.....tyle gości u mnie a mnie nie ma!

 

Kochane dziewczynki, ja nie mam ręki do wrzosów, i dziwię się, że mi w tej donicy przetrwały.... i chyba je tak zostawię bo z doświadczenia wiem , że jak je wkopię do ziemi to mi padną!

Yokasiu, po wsadzeniu na jesień( dwa lata temu ) wrzosów do ziemi u mnie śladu nie ma:(

 

nazwa...liczę na to, że pokażesz nam swe białe kwiecie jak już będzie:)

 

Martusia, ja też obchód wiosenny poczyniłam i stwierdziłam, że mi się mój ogród nie "podobuje" . Znowu będę wymyślać i m mnie wypisze z rodziny:):):)

 

Anbamo, ja nigdy nie szczepiłam pelargonii, ale z tego co wiem robi się to trochę później, tak jak pisze marta:)

 

yuko, to ja mam te wrzosy przyciąć ? nawet jak je zostawię w tej donicy? A one tak pięknie teraz wyglądają!!! Kiedy mam je przyciąć?

Ja pelargonie kupuję "gotowe", jestem nieuk w sprawie szczepienia, a raczej leń.....

A może w końcu i ja się za to wezmę, bo jak pisze Anbama, to spory wydatek jednak jak się chce obsadzić wszystko co się ma.....chodzi mi o donice:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko ja bym te wrzosy teraz zostawiła i przycięła dopiero na wiosnę. Jak wyżej pisałam tylko raz wrzosy mnie zimę przeżyły więc ekspertem nie jestem:lol2: Inna rzecz że kupiłam je na bazarku a nie tak jak następne w markecie. Kwitną ślicznie i dzięki nim jesień taka jakaś na tarasie przyjemniejsza:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a może te wrzosy tak po prostu ładnie "zamarzły" lub "zasuszyły się" w tych donicach ... gdybanie moje bierze się stąd że mam w domu zasuszone wrzosy ... i dokładnie tą samą odmianę zawiozłam na grób babci ... są w cienkich donicach więc nie wierzę że żyją ... a wyglądają tak samo jak te w domu ...zasuszone ...

mam też wrzosy w ogrodzie w ziemi i te nie wyglądają tak ładnie ... obudzą się w pełni późnym latem.... więc to wszystko kupy mi się nie trzyma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też zima:D ale ja akurat się cieszę bo w jest szansa na narty:D

co do wrzosów, Beatko ja swoje po zeszłej zimie z donic wsadziłam do ziemi (10szt) 8 dało radę ale 2 uschły. Teraz też mam 4 w donicy i wiosna pójdą do ziemi, wtedy też je poprzycinam wszystkie tak na ok 10 cm wysokości, do tej pory nie przycinałam ale Dziewczyny polecały tą metodę więc obetnę i ja swoje:yes::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anbamko, zrobię jak mówisz...przytnę na wiosnę:)

 

mugatko, te wrzosy są przepiękne, żywe i nie zmarznięte ani zasuszone!!! Sama jestem w szoku, że tak się trzymają i tak przetrwały zimę i mrozy:)

 

Anetko, jak pisałm wyżej, już próbowałam sadzić wrzosy do ziemi...i kicha...nie wiem czy ja nie umiem, może złe miejsce im wybrałam, a może najzwyczajniej nie mam do nich ręki. A tak mi się podobają u was....

A może faktycznie w złym miejscu je sadzę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem nie wiedziałam , że tak trzeba, potem tu u dziewczyn gdzieś doczytałam i mieszałam.....ale i tak kicha....

Tak sobie myślę, że sadziłam je w miejscu trochę zacienionym, a doczytałam, że lubią słońce....muszę przemyśleć sprawę:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...