Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LAZUR i trochę ogródkowo


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Beatko-chcę sie poradzić.

Muszę się czymś zając aby nie denerwować się zbytnio dziś wieczorem:(

Mamy mieć gości w niedzielę i chcę upiec jakieś nowe ciacho,a że dostałam trochę gruszek-to pomyślałam,że może z nimi cos upiekę.Znalazłam w necie taki przepis.Co o nim sądzisz? patrząc po składnikach-może byc ciekawy co?

 

Ciasto z gruszkami

 

Ciasto: 30 dag mąki, 25 dag białego sera, 4 łyżki cukru, 6 łyżek oleju, 6 łyżek mleka, cukier waniliowy, skórka otarta z cytryny, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, szczypta soli.

 

Nadzienie: 1 kg gruszek lub 2 puszki gruszek w syropie, 4 jaja, 20 dag wiórków kokosowych, szklanka mleka, 6 czubatych łyżek cukru, łyżka budyniu waniliowego.

 

Do zmielonego sera dodać cukier, cukier waniliowy, olej, mleko i sól. Utrzeć mikserem na gładką masę. Nie przerywając ucierania, powoli wsypywać przesianą mąkę, wymieszaną z proszkiem i skórką z cytryny. Wyrobić gładkie ciasto i włożyć do dużej blachy wyścielonej pergaminem do pieczenia. Gruszki obrać i przekroić na ćwiartki lub po wydrążeniu gniazd nasiennych obgotować (około 5 minut) w syropie przyrządzonym z 2 szklanek wody i 2 łyżek cukru, po czym osączyć na sitku. 2 całe jaja i 2 żółtka utrzeć z 4 łyżkami cukru, dodać połowę wiórków, mleko i budyń. Tak przygotowany krem wylać na ciasto, a następnie ułożyć gruszki. Piec ok. 40 minut w temperaturze 200°C. Pozostałe 2 białka ubić na sztywną pianę, dodać 2 łyżki cukru i ubijać, aż piana zacznie błyszczeć. Napełnić szprycę. Pianą, wyjąć ciasto z piekarnika, udekorować pianą, posypać pozostałymi wiór kami i ponownie wstawić do piekarnika na 10-15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa...żeby to trochę bliżej było, to jasne, że na kawkę byśmy wpadli....ale te odległości.......:(

 

tak,masz rację....nas tez często to blokuje aby tak wsiąść do auta .........i wpaść do Was na kawę:D

chociaż pewnie za dwa tygodnie kogoś z nas zobaczycie.....bo jak tu być u mamy i nie odwiedzić Przyjaciół?

http://emoty.blox.pl/resource/gathering.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No strasznie szybko.....zaraz święta....a dopiero siedzieliśmy w ogrodzie, nie?

 

Tak,masz rację....

dzwonił A...-ma samopoczucie dobre,pada deszczyk........

juz nic na ten temat :-x

...bo ja się o niego martwię a on ....luzik:D

Edytowane przez Moje Chmielniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum dzisiaj....natrafiłam na swój wątek;) i zauważyłam dopiero dzisiaj, że.....nadano mi nowy tytuł:D

 

Z lekkim opóźnieniem....stawiam winko:D koniecznie trzeba to opić:D

 

http://img189.imageshack.us/img189/8053/0cw7.jpg

 

jeśli za wcześnie na winko to stawiam kawkę i ciacho:D

 

http://img197.imageshack.us/img197/3812/yi1f.jpg

 

Proszę się częstować:D

O wow - wydaje się tak dużo, a człowiek tylko tu skrobnie, tam pochwali... i 5 tys. stuknęło;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...