Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LAZUR i trochę ogródkowo


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

w ciazy jest?

 

A dajcie Wy mi chwile odsapnąć. 3 miechy temu urodziłam. (dokładnie 3 miechy - dzisiaj "rocznica") :wave: :bash:

 

Mmelisa, mi żółtodziobowi (rookie) vip clubu chyba wolno pytać...? Co Ty tam robisz w tej Norway? Po co i na ile. Jeśli chcesz mi powiedzieć, że odpowiedź jest w którymś z Twoich wątków - to goń się, tylko obrazki oglądam... ;)

 

Wasa, wasa - pieczywo chrupkie się to nazywa! Co do chlebka to są też takie grzaneczki też firmy nie pamiętam, wyglądają jak suszone grahamki ;P Ale na marginesie - jedzenie o tej godzinie! :mad: nu, nu, nu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia ja tylko kromeczke roggebrood vollkornbrot zjadlam :D a w paczce az 8kromek jest :rolleyes:

 

tak wiec.. co ja tutaj robie uuuuuu

 

szczerze? przyjechalam do meza jak corcia skonczyla 3miesiace... chcialam zobaczyc jak sie tutaj mieszka...mialo byc na gora 2miesiace... ale spodobalo mi sie i nie wracam, tak od 5 i pol roku ;)

 

corka podrosla poszla do przedszkola, ja zaszlam w ciaze, maz pracowal.. urodzilam drugie dziecie, po pol roku znalazlam prace i nianie..dwa lata tyralam w hotelu:bash: i po wakacjach tego roku zwolnilam sie:P przekrectwa robili i tyle, nie dawalam sie wydymac im wiec robili pod gorke.. to podziekowalam..

teraz starsza chodzi do szkoly, mlodsza od poltora roku do przedszkola.. ja ganiam to tu to tam... jestem na bezrobociu, gdzie urzad mnie sprawdza:bash: ciagle cos pisac musze itp

 

na jak dlugo tutaj bede? hmmm mialo byc stanowczo ze do lata...ale plany sie zmieniaja... cos mi sie obilo o uszy ze za 3lata..moze :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze, że zapytałam, teraz wiem. Ale rozumiem, że dom budujecie po to, żeby kiedyś w nim zamieszkać ;)

 

No i zaskakujesz mnie z tymi matactwami + sprawdzaniami z urzędu... Powiedziałabym, że to sztywny kraj, ze sztywnymi ramami, nikt się nie wychyla i sprawdzać nie potrzeba... A tu jednak zonk.

 

Jakbym miała męża tak daleko to pomimo krajobrazu i tak wolałabym z nim niż osobno :yes: No to Twoje córki juz pewnie nieźle norweżą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu tak na zakonczenie dzisiejszego wieczorku odpisze ..

 

Starsza corka rozmawia pieknie, duzo w dialekcie bo w takim towarzystwie przebywala, ale to nie przeszkadza w niczym :) bez problemu dostala sie do norweskiej szkoly...

mlodsza duzo spiewa , czesc slow po swojemu dodaje, ale rozumie co sie do niej mowi..pozno zaczela mowic wiec moze dlatego..

 

dlatego ja siedze tutaj bo radzimy sobie bedac razem..sa rodziny polskie gdzie nie daja rady, ciezko sie im zyje..ale wiadomo...zalezy to wszystko od pracy i kosztow utrzymania...

 

dom budowalismy z planem zamieszkania... poki co bedzie to taka wakacyjna oaza nasza...tylko my i dzieci :D ale na pewno nei sprzedam.. bo moj maz ju zkilka razy proponowal mi to..nie zgodzilam sie i koniec tematu ;)

 

urzad- jak cos sie chce to trzeba sie postarac i udowodnic..ojj jest chodzenia itp.... mi sie udalo szybko dokumentacje zalatwic, ale sa takie sytuacje, gdzie ludzie chodza miesiacami z tymi samymi dokumentami bo urzad npgubi je, albo brakuje czegos :rolleyes:

 

o wiele szybciej cos sie zalatwi dukajac po norwesku niz rozmawiajac po angielsku... zauwazylam to bedac w urzedzie przy staraniu sie o staly pobyt...

 

ja pisze taki dziennik poszukiwania pracy dla nich...musze byc aktywna przez jakis czas, zeby otrzymac pieniadze od nich...takie przepracowane-zapracowane dniowki, bedac na bezrobociu... gdybym dajen kwoty dochodow nie osiagnela to kasy bym nie otrzymala... ale warunek moja aktywnosc..wiec pytania, gdzie bylam, firma, data, moj kontakt czy to osobisty, przez email, tel, jaki rezultat, czy bylo to z ogloszenia itp...

i musze to robic od 14pazdziernika do 15listopada :bash:

Edytowane przez Mmelisa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...