Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LAZUR i trochę ogródkowo


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bardzo się cieszę i miło mi mmajeczko, że ogród się podoba:) "Zachodź" kiedy tylko chcesz:):)

A ja wzdycham do innych ogrodów z tego forum:) Już nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła pospacerować po waszych ogrodach:)

 

Agawi...twój w tym roku będzie na pewno bajeczny:) już w zeszłym sezonie...świeżo założony był mega cudny, a na widok twojego trawnika normalnie się "śliniłam":):):)

 

 

 

No i bym zapomniała....piekę rogaliki...ciekawe czy mi wyjdą?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Do takich słodkości koniecznie kawusia:)

Dałam trochę ...za dużo być może marmoladki i aż wyjechała...ale ja suchych nie lubię:)

 

No, ja to sobie tylko popatrzeć mogę :(. Zeszlego lata schudłam 20 kg i szkoda by było zaprzepaścić tamten trud, a przez zimę przybyło mi ze 3 kg i właśnie zrzucam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, piekłam wczoraj i trochę gotowałam...bo syn przyjechał :):) Był z moją przyszłą synową :):) w górach i po drodze do Szczecina wysiedli do mamusi:) o 23.00! Siedziałam do 2.30 w nocy bo nie mogliśmy się nagadać a o 5.20 wstałam do pracy....MASAKRA!!!

No, ale czego się nie robi....?

 

Admete...ale z ciebie ranny ptaszek:) Ale wiem...dzieci spać nie dają:):)

Kochana, ja szarlotkę uwielbiam ale nigdy nie piekłam sama, za to piekę jabłeczniki i im więcej jabłek tym lepiej....aż mi ślinka leci, hahaha:)

I tobie życzę miłego dnia:)

 

sim...to masz silną wolę ...tyle kg...podziwiam cię :) bo ja trzy kilo zrzucam od stycznia!!!! Mam strasznie słabą silną wolę:):):) Mam nadzieję, że jak zacznie się ogród, to może ...chociaż ociupinkę:)

 

Pozdrawiam was kochane dziewczyny i lecę sprzątać po gościach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się robi:)

 

- 250g mąki pszennej tortowej

- 1/2 kostki masła

- 1/4 szklanki mleka

- kostka drożdży 10g

- 1 jajko

- 2 łyżki cukru pudru

- 1 łyżeczka olejku waniliowego

- marmolada

 

 

W kubku z ciepłym mlekiem i szczyptą cukru rozkruszyć i wymieszać drożdże. Odstawić na 15 minut do wyrośnięcia.

Masło rozetrzeć "palcyma" z przesianą mąką.

Jajko ubić z cukrem pudrem, dodać do mąki z masłem, wlać drożdże (wyrośnięte) i wanilię. Ciasto wyrabiać ok 10 minut aż będzie gładkie. Przykryć folią i wstawić do lodówki na 2 godziny.

Zrobić sobie kawkę i posiedzieć 2 godzinki na FM:)

Podzielić ciasto na trzy części, rozwałkować, każdy placek podzielić na 8 trójkątów. Na każdym położyć po łyżeczce marmolady i zwijać od szerszego końca:).

Ułożyć na blaszce na papier, piec ok 20 - 25 minut w 180 stopniach.

Posypać cukrem pudrem i SMACZNEGO:)

 

 

Naprawdę bardzo szybko się robi...prawie nie ma roboty a jakie pyszne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...