Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LAZUR i trochę ogródkowo


Recommended Posts

mmajeczko, aż "poszłam" czytać o tej tawule, bo moja tak długo nie kwitnie:( Faktycznie ma kwiatostany ale kolor nie tak intensywny. Tej zielonej niestety nie mam, a szkoda, bo ładna jest:)

 

Beatko a u Ciebie ile ona kwitnie ???

 

Ale w sumie ile by nie kwitła to i tak ją sobie kupię, piękna jest :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Beatko róża niezmiennie CUDNA- super, ze odbiła. Tawuła równie piękna, ale moim zdaniem to nie jest odmiana japońskiej. Te są dużo mniejsze (do 0,8 m wysokości) i kwitną od lipca do września.:D

 

Aga, napisałam...chyba japońska, bo dobrze nie pamiętam, ale z tego co przeczytałam to pasuje

 

http://ogrod-amat.strefa.pl/tawula_japonska.php

 

mmajeczko...będę ją obserwować i zobaczymy ile kwitnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko a jakie Ty masz krzewy, które mogłabyś polecić ??? Ciągle się zastanawiam co kupić do siebie ;)

 

A tak w ogóle to chętnie pooglądałabym sobie zdjęcia Twojego pięknego ogrodu :yes:

 

mmajeczko, ogród jest w moim wątku od pierwszej strony:) Nie mam osobnego ....

A krzewy, jakie mam???

proszę bardzo:)

jałowce , żylistki, ognik, tawuła, berberysy, krzewuszki i bordowe i zielone:)tamaryszki, pęcherznice:) dereń, wierzbę hakuro jedną jako krzew, jedną jako drzewko, dwie wierzby iwy ale drzewka:) kalinę, migdałki....oooo, i jeszcze pigwę:)

I chyba tyle, chyba że mi coś umknęło:) Jak by co, to jeszcze napiszę:)

 

Kurde, co oni znowu pozmieniali na tym forum, ...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmajeczko, ogród jest w moim wątku od pierwszej strony:) Nie mam osobnego ....

 

Wiem wiem ale ja bym chętnie jakieś świeżutkie fotki pooglądała :cool:

 

A krzewy, jakie mam???

proszę bardzo:)

jałowce , żylistki, ognik, tawuła, berberysy, krzewuszki i bordowe i zielone:)tamaryszki, pęcherznice:) dereń, wierzbę hakuro jedną jako krzew, jedną jako drzewko, dwie wierzby iwy ale drzewka:) kalinę, migdałki....oooo, i jeszcze pigwę:)

I chyba tyle, chyba że mi coś umknęło:) Jak by co, to jeszcze napiszę:)

 

Dzięki :hug:

 

Kurde, co oni znowu pozmieniali na tym forum, ...!!!

 

Właśnie ... jak ja nie lubię takich zmian ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko ja mam pytanie o krzewuszki .Czy masz może jakieś zdjęcie w jakim towarzystwie one rosną ?są czymś podsadzone .czy stoją samotnie?zapodaj jakieś zdjecie

 

U mnie rosną jako kompozycja obok tui i koreanki.;)

 

______________________

Beatko, z ta tawułą to możesz mieć rację, tylko nie zgadza mi się to krótkie kwitnienie. Obserwuj, to się dowiemy:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Beatko:)

Krzewuszki posadzone są przy tarasie:) Posadziłam najpierw dwie a w środku miałam jukę...którą teraz przesadziłam a dosadziłam trzecią krzewuszkę:) Ale fajnie wyszło, bo kiedy krzewuszki przekwitły to powschodziły mi posadzone tam żółte kwiaty, ...tym sposobem cały czas coś kwitnie:)

Wklejam fotkę,... zobacz:)

 

http://img37.imageshack.us/img37/2155/sam1876.jpg

 

 

A tę fotkę zrobiłam specjalnie dla ciebie teraz w deszczu!:):):)

 

http://img21.imageshack.us/img21/7427/sam2150x.jpg

 

Aga...będę śledziła to kwitnienie:)

Edytowane przez bogumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu , co prawda to prawda...piękne krzewuszki....kupuj i sadź:):):)

I tobie życzę piękniejszej pogody na weekendzik:)

 

yuka, i u nas z pogodą na bakier....oby do lata...upsss, toż to już lato:):)

 

mugatko, świetnie...oby pięknie ci kwitły:):) A te kwitki żółte to wiesiołki:) Prawda, że efektowne?????:)

 

Życzę wszystkim słoneczka na weekend!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale róża pięknie kwitnie, aż jej pozazdrościć można tej masy kwiecia :cool: I cała reszta roślin super okazała. Piękny ogród i tego lata u Ciebie bogumil :D Jak zresztą zawsze :yes:

 

 

Dzięki Amtla:) Jest czym oko cieszyć, do pełni szczęścia potrzebna mi jeszcze pogoda:):)

 

 

Dziewczynki... ja z prośbą....moja koleżanka ma milin amerykański już trzeci rok, który trochę przemarzł zimą, ale się zregenerował i ma już prawie dwa metry!!! Ale w ogóle nie kwitnie!!!!!! Jeszcze wcale nie kwitł!!! Jest coś co może mu pomóc ? Może jakoś specjalnie trzeba go ciąć? Bardzo was proszę, jeśli wiecie to dajcie znać:)

Edytowane przez bogumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...