Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No i wykrakałem z tym "zacinaniem się" pieca. Kupiłem pellet "no name" po 600 zł bo znajomy (który ma też piec smartfire 21) mówił, że jemu się dobrze palił. W sumie pali się nieźle ale jest dużo dłuższy niż powinien być. Znalazłem nawet okaz 10 cm, a dobra norma mówi 5xśrednica czyli w moim przypadku powinno być 3 cm. I mam teraz problem z podawaniem vacum bo mi się te duże kawałki czasami zawieszają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 639
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mikel_1,

Niestety nie mam namiaru na sprzedawcę bo pelet (900 kg)odkupiłem okazyjnie od innego znajomego, który palił w przerobionym z ekogroszku piecu i miał spieki. Pelet kupił w ubiegły roku, tak, że nawet nie wiem jaka była jego oryginalna cena.

A propos zawieszania się peletu, to na chwilę obecną mam spokój. Prawdopodobnie za głęboko włożyłem rurkę zasysającą do zbiornika i to było powodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Pisalem ,ze sie odezwe i jestem.

Wczoraj uruchomilem mojego SmartFire-a, Troszke pozno wprawdzie ale lepiej pozno niz wcale :D

Kociolek dziala , jak narazie to palilem 2 razy po pare godzin i problem jest taki ze nie potrafi sie dogrzac do temp 68 stopni, max to 60, ale jeszcze nie mam termostatow na grzejnikach i instalacja idzie na Full Power, Temperatura spalin to 92 Stopnie,

Dzisiaj go zaladuje do pelna i uruchomie, bedziemy widziec na ile starczy mi pelletu w zasobniku (470l ),

Wentylator juz po paru godzinach troszke glosniej chodzi, Powiedziano mi ze najlepiej jest miec jeden zapasowy , tak ze napewno kupie.

Nie mam dudnienia, pali sie dosyc cicho i spokojnie, denerwuje mnie to ze strasznie dlugo trwa proces rozpalania,

Temat opaski jest taki, ze jest ona na wyposazeniu palnika, dodatkowo trzeba kupic zestaw Pompowy z zaworem TV 55, koszt 1300 zl, bez tago nie uruchomia ani nie podbija gwarancji,

Jak zaizoluje cala instalacje to wzuce Fotki

Pozrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się, o zestawie termostatycznym myślałeś chyba? takim np.? Zgadza się? Temperatura - musisz sprawdzić, jakie masz ustawienia na kotle. U mnie np. temp. zadana bufora 70st. C, więc kocioł pracuje do 75st.C (jest w ustawieniach serw. przewyższenie 5st. ustawione). Bez bufora pewnie jakoś inaczej się ustawia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobione trzy obiegi grzewcze, Jeden na CWU poprzez pompe,i oczywiscie czujnik ktory ja wlacza, Drugi obieg na Podlogowka ok 50m2, uruchaminy zaworem mieszajacym z Silownikiem, I trzeci obieg na Pietro (sypialnie) 5 Grzejnikow ktory puscilem wolno bez zaworu mieszajacego (i to chyba blad) bo woda sie mocno wychladza, ale jak juz pisalem , zalozylem zawory termostatyczne na grzejnikach i ustawilem na 21 stopni i chyba jest ok, Piec wlacza sie ok co godzine na 15 min, osiaga 73 Stopnie i sie wylacza,

Niestety w ustawieniach serwisowych nie moge nic zmienic, kaze podac haslo a ja nie mam Hasla.;)

Teraz musze zglosic sprawe do kominiaza , zeby przyszedl odebrac mi moja instalacje.

 

Czy ktos z was drodzy Forumowicze zmienil wentylator na jakis bardziej wydajny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosztował mnie 650zł +vat 8%. coś za dużo ci każą płacić. kup gdzie indziej albo poproś hydraulika o zmontowanie, będziesz miał 1/3 kosztów jak dobrze pójdzie :)

hasło - sprawdź 9999 czasem działa :) ale zapisuj ustawienia, które zmieniasz i 2x sprawdź czy kotła nie rozwalisz - lepiej nie zmieniać niektórych ustawień :)

wentylator nie tyle może bardziej wydajny potrzebny, co trwalszy - u mnie już zaczął ostatnio mieć objawy przedagonalne... poczekam jeszcze chwilkę i pewnie przed zimą będę się musiał znów zgłosić do Lazara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator nie tyle może bardziej wydajny potrzebny, co trwalszy - u mnie już zaczął ostatnio mieć objawy przedagonalne... poczekam jeszcze chwilkę i pewnie przed zimą będę się musiał znów zgłosić do Lazara...

mikel_1 jak się objawia u ciebie "stan przedagonalny"? U mnie wymieniono na nowy wentylator w ramach (chyba) jakiejś akcji wymiany wentylatorów. Z tego co wiem jest trochę mocniejszy ale również głośniejszy. Czy w twoim piecu pracuje już ten nowy typ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pracuje nowy wentylator. Wymiana była pod koniec września i serwisant mówił, że to akcja wymiany wentylatorów (oczywiście jak ktoś miał stary typ). Piec pracuje bardziej "kulturalnie". Napewno lepiej "przepompowuje" spaliny.

"stan przedagonalny" starego objawiał się tym, że miałeś wrażenie, że za niedługo się zatrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja juz zamowilem rezerwowy wentylator, koszt 270 zl, bo jak by mi umarl w zimie to do mnie niestety serwis nie dojedzie.

Piecyk grzeje piata dobe i narazie spalanie ok 15kg na dobe,

Napiszcie prosze ile pala wasze piecyki przy 10 stopniach na plusie , o ile musicie grzac.

 

A już normalnie mieszkasz i użytkujesz dom? Bo u mnie obecnie idzie około 12-15 kg na dobę, 4 osoby, 22-23 stopnie w domu ( dla mnie za gorąco ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pali nam podobnie....dzwonił do mnie ostatnio nowy serwisant Lazara z zachodniopom. województwa umówić się na przegląd coroczny, podobno jest całkiem kumaty, jak mnie odwiedzi to coś zapodam w temacie Smartfire....

 

Paweł a Ty spać nie możesz ??

 

My przepalamy/palimy od miesiąca - mamy 2 miesięczne dziecko i 2 maluchów nieco starszych, ale w domu musi być w miarę ciepło. Mamy ok.23 stopni.

Po wymianie dmuchawy wszystko , odpukać, działa dobrze.

My jesteśmy po rocznym przeglądzie. Był przegląd, dokładne czyszczenie wszystkich możliwych miejsc w piecu ;)

 

Paweł jak coś się dowiesz daj znać.

Kurcze - nasz piec pali więcej... jakieś 20-22kg na dobę. Też ogrzewamy 190m2 bardzo dobrze zaizolowanego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...