Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Paweł a Ty spać nie możesz ??

 

My przepalamy/palimy od miesiąca - mamy 2 miesięczne dziecko i 2 maluchów nieco starszych, ale w domu musi być w miarę ciepło. Mamy ok.23 stopni.

Po wymianie dmuchawy wszystko , odpukać, działa dobrze.

My jesteśmy po rocznym przeglądzie. Był przegląd, dokładne czyszczenie wszystkich możliwych miejsc w piecu ;)

 

Paweł jak coś się dowiesz daj znać.

Kurcze - nasz piec pali więcej... jakieś 20-22kg na dobę. Też ogrzewamy 190m2 bardzo dobrze zaizolowanego domu.

 

Spać mogę..po prostu 5 godzina rano to prawie środek dnia :)

Kocioł ostatnio w sobotę sam czyściłem we wszystkich miejscach i trochę się tego zebrało....

U mnie jest około 215 m2 i idzie tak jak napisałem wcześniej, z tym że u mnie maksymalnie to 22 stopnie...

Gratuluję maleństwa....niech da rodzicom "popalić"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 639
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tylko i wyłącznie Barlinek....do innego w moim mieście nie ma dostępu..ale nie narzekam, popiołu jest tyle co nic, w domu ciepło. Ale myślę powoli coby potestować coś innego. Niedaleko mnie jest firma co sprzedaje swój pellet w cenie około 600 PLN za tonę w workach 25 kg. Z drugiej strony kupię nie wiadomo co i będzie lipa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atika - Gratulacje maleństwa. Mój akurat w niedzielę konczył roczek. 12-15kg to piec spalał jak na dworze było ok. 10st.C. Teraz jak leży śnieg, w dzień jest 2-3 st.C a w nocy jest na minusie, to spalanie jest 20-25kg na dobę.

 

pawelkokosz - polecam spróbować inny pelet. Ale na próbę weź kilka worków bo faktycznie można trafić na różny syf. Ja w tym roku (poleciła mi znajoma) kupiłem pelet za 450zł/t!!! i to z dostawą i o dziwo jest b.dobry (z drzew iglastych, i mieszanka iglaste/liściaste). Rozpala się i pali b.dobrze, nie ma spieków, popiołu jest odrobinke więcej niż z barlinka (od maja do teraz tylko raz wysypywałem popiół). Znajomy, który przerobił piec olejowy i wstawił szwedzki palnik Viking, który jest b.czuły na jakość peletu, też nim pali. Tak więc można trafić na dobry pelet w dobrej cenie ale najpierw trzeba wypróbować. Wcześniej próbowałem od pięciu różnych dostawców/producentów i okazywał się syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kss - dzięki.

A skąd Ty masz pellet (z jakiego miejsca w Polsce) za 450zł. ?? Taniocha...

 

My wcześniej paliliśmy Olimpem - ale masakra drogi jest - 930zł. za tonę.

Kupiliśmy w międzyczasie jakiś miejscowy za 800 był taki sobie.

Teraz mamy taki "no name" miejscowy za 690 i nie jest zły - choć popiołu wiecej niż po Olimpie.

 

Ale za 450 to nigdzie nie widziałam.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem był u mnie serwisant, pozmieniał nastawy na kotle a ściśle nastawy dotyczące mocy nadmuchu wentylatora ....i jest sporo ciszej niż było ( do tego stopnia, że jak rano wstałem to poszedłem zobaczyć czy kocioł pracuje bo w nocy nie słyszałem żeby działał wentylator :))), zwiększył dawkę peletu podczas rozpalania, przez co skrócił się czas rozpalania....i jest mniejsze spalanie, o ile tego jeszcze dokładnie nie powiem ale za kilka dni podam resztę informacji. Wyczyścił porządnie płomienice, bo tam od początku nie zaglądałem.

Pogadałem z facetem na temat awaryjności SF Lazara i tylko potwierdził, że produkt był nie dograny w wielu elementach ale obecnie jest już ok i na około 100 kotłów, które on serwisował tylko jeden jest jeszcze nie "dopieszczony".

Co do rodzaju pelletu - 450 PLN za tonę? Takiej ceny to nawet za najgorszy syf w Szczecinie i okolicach nie dostaniesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwiększył dawkę peletu podczas rozpalania, przez co skrócił się czas rozpalania....i jest mniejsze spalanie, o ile tego jeszcze dokładnie nie powiem ale za kilka dni podam resztę informacji.

A to ciekawe, bo u mnie serwisant zmniejszył dawkę peletu podczas rozpalania. Miał swoje drzwiczki z szybą i patrzył aby pelet czegoś tam nie przykrywał. Jaki masz ustawiony czas podawania podczas rozpalania?

Niestety nie wiem skąd jest ten pelet. Wiem tylko, że gdzieś w trójkącie Zielona Góra-Poznań-Pleszew. Też jest no name i na workach nie ma nazwy. A przywozi go gościu (z mojego miasta), który jeździ jako kierowca na transporcie i jak ma wracać na pusto to przywozi pelet. Nie chce powiedzieć skąd. Ale skoro jest dobry i w tej cenie to zrobiłem zapas na 2,5 sezonu. jeść nie woła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kss - A wypytaj Go czy nie chce jeszcze jednego klienta ;)

Ja jestem z okolic Poznania więc łapię się na Twój trójkąt.

 

Kss - a jak możesz napisz jeśli nie tu to na priva z jakiego miasta jesteś - bo może ten kierowca będzie miał do nas blisko, albo "po drodze".

 

Za 450 zł. to z chęcią bym przyjęła pellet na cały sezon.

Edytowane przez atika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

 

Prosze o pomoc w ustawieniu termostatu ecoster200.

Moj problem polega na tym ze kociol pracuje bez przerwy choc w domu temperatura wynosi 23 stopnie. Temperatura zadana ma wartosc 20 stopni.

Uklad podlogowka i CO grzejnikowe. Ecoster przypisany byl jako termostat do podlogowki. Nic sie nie dzialo. Dziasiaj przypisalem termostat ecoster rowniez do CO.

Nic nie pomaga. Robilem juz kilka kombinacji wedlug instrukcji i nic. Grzejnikow dotknac nie mozna w chalupie laznia, kociol pracuje z temperatura zadana 77 stopnie. Woda obiegowa ma temp 65, jeden mieszacz 30 stopni a drugi 65. Co zrobic zeby piec sie wylaczal kiedy temp przekroczy zadana na ecosterze 200?

Macie jakies pomysly?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seaman

Masz jeszcze gwarancję? Jeżeli wszystko jest dobrze podłączone (zgodnie z instrukcją!) a termostat nie steruje piecem tak jak powinien to zgłoś awarię i tyle. Przyjedzie serwisant i zobaczy.

U mnie też sterownik, tyle że pieca, w pewnych szczególnych warunkach źle współpracował z buforem. Też marudzili żebym coś tam sobie inaczej przełączał a jak nie chcę to mogę sobie kupić(!) nowy (nowszy model) sterownik. Ale jak im odpisałem (kopia pisma do zarządu, nie tylko do serwisu), że wszystko jest tak jak w instrukcji i albo naprawiają albo skorzystam z rękojmi nie wykluczając odstąpienia od umowy, a wtedy to nie tylko zwrot kasy za piec ale i za transport, montaż i demontaż, to szybko przyjechali i sterownik wymienili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seaman

Masz jeszcze gwarancję? Jeżeli wszystko jest dobrze podłączone (zgodnie z instrukcją!) a termostat nie steruje piecem tak jak powinien to zgłoś awarię i tyle. Przyjedzie serwisant i zobaczy.

U mnie też sterownik, tyle że pieca, w pewnych szczególnych warunkach źle współpracował z buforem. Też marudzili żebym coś tam sobie inaczej przełączał a jak nie chcę to mogę sobie kupić(!) nowy (nowszy model) sterownik. Ale jak im odpisałem (kopia pisma do zarządu, nie tylko do serwisu), że wszystko jest tak jak w instrukcji i albo naprawiają albo skorzystam z rękojmi nie wykluczając odstąpienia od umowy, a wtedy to nie tylko zwrot kasy za piec ale i za transport, montaż i demontaż, to szybko przyjechali i sterownik wymienili.

 

 

Witam

Ja nie mam problemu z kotłem, bardziej szukam odpowiedzi jak ustawić prawidłowo krzywe grzewcze tak żeby zużywać mniej peletu.

W tym momencie wyłączyłem fuzzy logic, przeszedłem w tryb standardowy i piec pracuje okolo 5 minut w trybie 30% potem przełącza sie w tryb 50%.

Temperatura zadana na ecosterze to 20 stopni a zmierzona 22.8.Pytanie czemu sie nie odstawia.

Wspomne ze krzywe grzewcze na mieszaczu podlogowki to 30 stopni na grzejnikach 40 stopni.

Temperatura zadana na kotle 68.

W domu jest cieplej niż zadano a mimo to kocioł dalej pracuje, nie ma priorytetu na CWU

Dzięki jeśli macie jakieś pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja nie mam problemu z kotłem, bardziej szukam odpowiedzi jak ustawić prawidłowo krzywe grzewcze tak żeby zużywać mniej peletu.

W tym momencie wyłączyłem fuzzy logic, przeszedłem w tryb standardowy i piec pracuje okolo 5 minut w trybie 30% potem przełącza sie w tryb 50%.

Temperatura zadana na ecosterze to 20 stopni a zmierzona 22.8.Pytanie czemu sie nie odstawia.

Wspomne ze krzywe grzewcze na mieszaczu podlogowki to 30 stopni na grzejnikach 40 stopni.

Temperatura zadana na kotle 68.

W domu jest cieplej niż zadano a mimo to kocioł dalej pracuje, nie ma priorytetu na CWU

Dzięki jeśli macie jakieś pomysły

 

Ja mam ten sam problem i doraźnie rozwiązałem go przez obniżenie najniższej temperatury do 27C na mieszaczu podłogówki. Ale to nie tak powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seaman Marcus NT

to jest was dwóch, więc to może nie jest pojedynczy przypadek, tylko ogólniejszy problem.

Ja też nie miałem problemów z kotłem, tylko był błąd w oprogramowaniu sterownika, w konsekwencji czego źle sterował pracą kotła. Też na początku kombinowałem ustawieniami ale żadne zmiany nic nie dawały. I nic by nie dały skoro programiści nie przewidzieli/zapomnieli pewnego przypadku warunków pracy, które mogą wystąpić.

Mój problem też można było doraźnie obejść i kombinacjami go rozwiązać "ale to nie tak powinno działać".

Może u was też jest podobnie, że błąd w sterowniku powoduje, że źle steruje pracą kotła i w konsekwencji kocioł nie przechodzi w stan np. nadzoru. A może to powinno inaczej działać. Ja bym napisał maila do Lazara. Bo na zdrowy rozsądek, skoro w domu jest znacznie cieplej niż temp. ustawiona to kocioł powinien albo obniżyć tryb pracy albo jeżeli już nie może to przejść w stan nadzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś tam poprawili :)

 

No dużo poprawili. Może to Twoja zasługa. Ale do ideału jeszcze brakuje.

Serwisant, który przyjechał (wcześniej był na przeglądzie rocznym), dziwił się, że się dogadałem z p.TL w spr. wymiany sterownika. W szczegóły tego dogadania się już go nie wprowadzałem.

Swoją drogą ciekawe czy w Lazarze czytają inne fora nt. kotów peletowych, gdzie można znaleźć posty, że ludzie zastanawiali się nad smartfirem, ale jak poczytali to forum, to już zastanawiają się nad innymi piecami.

 

Ty mebs nadal palisz peletem czy zmieniłeś paliwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seaman Marcus NT

to jest was dwóch, więc to może nie jest pojedynczy przypadek, tylko ogólniejszy problem.

Ja też nie miałem problemów z kotłem, tylko był błąd w oprogramowaniu sterownika, w konsekwencji czego źle sterował pracą kotła. Też na początku kombinowałem ustawieniami ale żadne zmiany nic nie dawały. I nic by nie dały skoro programiści nie przewidzieli/zapomnieli pewnego przypadku warunków pracy, które mogą wystąpić.

Mój problem też można było doraźnie obejść i kombinacjami go rozwiązać "ale to nie tak powinno działać".

Może u was też jest podobnie, że błąd w sterowniku powoduje, że źle steruje pracą kotła i w konsekwencji kocioł nie przechodzi w stan np. nadzoru. A może to powinno inaczej działać. Ja bym napisał maila do Lazara. Bo na zdrowy rozsądek, skoro w domu jest znacznie cieplej niż temp. ustawiona to kocioł powinien albo obniżyć tryb pracy albo jeżeli już nie może to przejść w stan nadzoru.

 

To raczej nie jest błąd sterownika kotła bo ja mam ustawiony na tryb Fuzzy Logic i kocioł nie wchodzi w tryb nadzoru lecz utrzymuje jego stałą temperaturę. Ja myślę, że problem tkwi we wspóldziałaniu sterownika kotła z termostatem pokojowym. To on powinien zmniejszać temperaturę na mieszaczu gdy temperatura, którą wskazuje jest za wysoka. Na pewno nie powinien wprowadzać kotła w stan nadzoru ponieważ to nic nie da. Ja mam Eco Ster ustawiony w tym pomieszczeniu (salon) gdzie jest podłogówka. Na poddaszu mam sypialnie i tam jest inny obieg (kaloryfery), który powinien być niezależny. Trzeba to jeszcze przemyśleć i skontaktować się z serwisantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest błąd sterownika kotła bo ja mam ustawiony na tryb Fuzzy Logic i kocioł nie wchodzi w tryb nadzoru lecz utrzymuje jego stałą temperaturę. Ja myślę, że problem tkwi we wspóldziałaniu sterownika kotła z termostatem pokojowym. To on powinien zmniejszać temperaturę na mieszaczu gdy temperatura, którą wskazuje jest za wysoka. Na pewno nie powinien wprowadzać kotła w stan nadzoru ponieważ to nic nie da. Ja mam Eco Ster ustawiony w tym pomieszczeniu (salon) gdzie jest podłogówka. Na poddaszu mam sypialnie i tam jest inny obieg (kaloryfery), który powinien być niezależny. Trzeba to jeszcze przemyśleć i skontaktować się z serwisantem.

 

Witam

Ustawilem piec przechodzi w tryb nadzór. Mój nowy problem polega na tym ze w trybie nadzoru po około 15 minutach sterowników zalacza wentylator mimo to już nie ma ognia. Włącza sie grzalka i po pierwszej próbie podpalenia wszystko dziala. Nie wiem jak ustawić żeby ta grzalka sie nie włączyła bo pewnie szybko sie przepali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ustawilem piec przechodzi w tryb nadzór. Mój nowy problem polega na tym ze w trybie nadzoru po około 15 minutach sterowników zalacza wentylator mimo to już nie ma ognia. Włącza sie grzalka i po pierwszej próbie podpalenia wszystko dziala. Nie wiem jak ustawić żeby ta grzalka sie nie włączyła bo pewnie szybko sie przepali

 

Mam to samo gdy piec pracuje w trybie Standard. Próbowałem zmieniać ustawienia nadzoru w trybie serwisowym ale bez skutku. Nie ma możliwości zmiany czasu podawania w trybie nadzór. Jest tylko możliwość zmiany przerw przy przedmuchu. Zadzwoniłem do Lazara i przedstawiciel potwierdził mi, że nie ma możliwości zmiany czasu podawania w trybie nadzór. Podobno jest to ustawione fabrycznie i nie można tego zmieniać aby uniknąć zasypania palnika w przypadku nieprawidłowego ustawienia. Podał mi ustawienia zmiany czasu przedmuchu ale jeszcze tego nie sprawdziłem. Tak czy siak wydaje mi się, że w trybie nadzór nie ma podawania nawet minimalnej ilości peletu dla podtrzymania minimalnego palenia. Ja teraz przełączyłem na Fuzzy Logic i nie wchodzi mi w nadzór. Czy ktoś jeszcze ma taki sam problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...