Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

daj może jakieś zdjęcie tego co ta masz zamontowane, bo teraz to wygląda na jakaś przysłonę w rurze jak w czopuchu koksownika np camino.

Tak czy siak powinieneś mieć tam zamontowane prawdziwe RCK, bo bez tego nic nie wyregulujesz.

 

a tu cytat dla ciebie o tlenu węgla:

 

"Objawy zatrucia tlenkiem węgla zależą od stężenia w powietrzu i kształtują się następująco:

 

- (0,01% – 0,02%) – lekki ból głowy przy ekspozycji przez 2-3 godziny;

- 0,04% – silny ból głowy zaczynający się ok. 1 godzinę po wdychaniu tego stężenia;

- 0,08% – zawroty głowy, wymioty i konwulsje po 45 minutach wdychania, po dwóch zaś godzinach już trwała śpiączka;

- 0,16% – silny ból głowy, wymioty, konwulsje po 20 minutach, zgon po dwóch godzinach;

- 0,32% – intensywny ból głowy i wymioty po 5-10 minutach, zgon po 30 minutach;

- 0,64% – ból głowy i wymioty po 1-2 minutach, zgon w mniej niż 20 minut;

- 1,28% – śmierć po 3 minutach."

 

 

źródło: Polski instalator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 639
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Słuchaj, co do tlenku węgla to wiem czym grozi ( i to że jest bezwonny też wiem ), ale powtarzam raz jeszcze: kotłownia jest osobnym pomieszczeniem, aby do niej wejść trzeba wyjść z domu, kanały wentylacyjne kotłowni też nie pokrywają się z kanałami domowymi ( dla domu są osobne i dla kotłowni są osobne ). Być może mnie to uratowało :)). A tak poważnie to muszę porozmawiać z facetem, który mi to montował ( tak po męsku ). I zakupić porządny RCK. Dzięki za info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kss - bądźmy szczerzy - atika podniosła temat na tym forum - jak na mój gust to ktoś, kto chciał zareklamować kociołek, a seaman z moich źródeł to ktoś od nich :) , więc nie dziw się i nie licz na ustawienia od nich, bo to puste słowa ...

 

mebs - nieładnie kogoś oskarżać nie mając do tego podstaw !!!

 

Reklamować kotła nie miałam zamiaru i nadal nie mam, tym bardziej, że sama mam z nim od jakiegoś czasu problemy.

Na forum mam ponad 2000 postów opisujących dokładnie budowę mojego domu, moje rozważania, problemy, itp...

I daleko mi do kogoś z Lazara. To Ty masz trzydzieści parę postów więc jak dla mnie jesteś osobą o wiele mniej wiarygodną. Ale nie o to chodzi.

 

Nie pisałam o swoich ustawieniach bo miałam ważniejsze sprawy na głowie.

1. Zagrożoną ciążę, szpital... i ledwo żyjący net w domu - więc ustawienia kotła zeszły na drugi plan, a nawet piąty czy dziesiąty... co chyba nie powinno dziwić !!!!!

 

Więc zanik kogoś oskarżysz spójrz przynajmniej jaką mają historię na forum i prześledź posty..... bo bezpodstawne zarzucanie komuś "winy" niczemu nie służy.

 

A przy okazji ja też mam problemy z kotłem od jakiegoś czasu.

Też pojawiły się "wibracje", wybuchy...

 

Moi instalatorzy rozłożyli ręce.

 

W przyszłym tygodniu ma przyjechać serwisant lazara. Zobaczymy czy coś poradzi..

A tu mail który został wysłany do Lazara - opis problemów.

 

Piec do kilku razy dziennie przechodził w tryb awaryjny na skutek przekroczenia maksymalnej temperatury. Na początku zostalł wymieniony czujnik temperatury, a pozźniej caly modul elektroniczny. W tej chwili po uplywie ok.2 miesiecy sytuacja zaczela sie powtarzac. Czasami raz w tygodniu, czasami trzy razy dziennie piec sygnalizuje zbyt wysoka temperature. Dodatkowo czesto przy rozpalaniu wpada w bardzo silne wibracje o niskiej czestotliwosci slyszalne w innych czesciach domu. Do tego zaczyna dymic i za piecem jak i na nim jest pelno sadzy. Czasami przy rozpalaniu slychac silne uderzenie z tylu pieca, czesto tez slychac glosny dzwiek jakby jakiegos wentylatora. Temperatura wody w zasobniku jest zawsze o ok. 20' wyzsza niz ustawiona na piecu.

 

 

 

To tyle.

 

A temat został założony by dokonać wyboru - jak widać nie do końca słusznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atika...trochę usprawiedliwię Mebsa...wybacz chłopu, wściekł się po prostu na wadliwe urządzenie, które dodatkowo kosztowało kupę forsy...mam obecnie nadzieje, że z twoim maleństwem już wszystko ok ( to tak poza nawiasem ). Pozdrawiam ciepło i słonecznie z okolic Szczecina :))

 

 

Doszły mnie słuchy że mebs już nie ma problemu z kociołkiem :)

Edytowane przez stanisław.k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo pewne kwestie pozostawię bez kometarza ... widac udział pewnej osoby na tym forum nie jest przypadkowy ;>

 

Atika - jesli uraziłem przepraszam , ale sama wiesz jak jest z niektórymi komentującymi tutaj osobami - to biznes :) uwierz mi, że ja niestety jestem nieszczęśliwym użytkownikiem tego kotła, i już mi nerwy dawno puściły, dziwię się, że masz ten problem z kotłem teraz, bo generalnie, przy obecnej temperaturze, u mnie kociołek chodzi w miarę - ale, chodzi tak od ostatniej wymiany wentylatora, kto wie, być może do kolejnej wymiamy, moim zdaniem od początku problem twki w wentylatorach, ale przecież nikt z góry się do tego nie przyzna - wymień wentylator i napisz czy pomogło :) sugestie i rady Lazara bym olał, wkładać wkłądy i montować niewiadomo co można, ale po co, no chyba, że producent zechce to finansować

 

Myślę, że każdy kto ma ten kocioł, wie o co biega :) jest lipa i tyle, i wydaje mi się, że jest więcej takich, co mają z nimi tyle problemów, że nawet nie zasiadają tu na forum, bo po pierwsze, to ich nie kręci, po drugie, sa jeszcze ludzie "starej daty" a po trzecie w czym to pomoże?

 

Trzymajcie się, ja walczę o swoje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

Witam

Może powrót do właściwego tematu???

Na razie temat został zdominowany przez kolegę , któremu zresztą kibicuje i popieram, ale chciałbym dowiedzieć sie coś wiecej aniżeli przepychanki, nabywcy ze sprzedającym. Może oddajmy głos innym użytkownikom.Temat mnie interesuje bowiem sam niedługo na 90% kupię Smartfire 21 na pellet.

Na marginesie nie rozumiem problemu kolegi -chyba "mebs". Jeżeli są faktury zakupu i udokumentowane naprawy serwisanta (jak opisuje kolega) i nie ma efektów porawy urządzenia, to zgłaszam sprawę do UOK następnie składam pozew do sądu i sprawa jest wygrana. Kocioł w świetle prawa jest takim samym towarem , podlegając zasadą reklamacji jak np. buty, tv, video itp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam

Może powrót do właściwego tematu???

Na razie temat został zdominowany przez kolegę , któremu zresztą kibicuje i popieram, ale chciałbym dowiedzieć sie coś wiecej aniżeli przepychanki, nabywcy ze sprzedającym. Może oddajmy głos innym użytkownikom.Temat mnie interesuje bowiem sam niedługo na 90% kupię Smartfire 21 na pellet.

Na marginesie nie rozumiem problemu kolegi -chyba "mebs". Jeżeli są faktury zakupu i udokumentowane naprawy serwisanta (jak opisuje kolega) i nie ma efektów porawy urządzenia, to zgłaszam sprawę do UOK następnie składam pozew do sądu i sprawa jest wygrana. Kocioł w świetle prawa jest takim samym towarem , podlegając zasadą reklamacji jak np. buty, tv, video itp. Pozdrawiam

 

Kolego chyba mieszkamy w różnych krajach....nie wiesz jak jest Polsce, firmy zawsze będą szukać dziury w całym aby nie zwracać kasy, to co piszesz jest oczywiste ale w państwie prawa...a Polsce do tego ciut brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...