Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMOCY! WM z reku i GWC dla domu 350 m2


Recommended Posts

Witam,

 

Dzisiaj spotkałam się z b. miłym i profesjonalnym specjalistą od ww wynalazków, który przedstawił mi wycenę i ... przyznaję że spadłam z krzesła. Nie nazywam się Rockefeller i jeżdżę baaardzo starym autem mieszkam w starym szeregowcu więc nie wiem dlaczego właśnie dla mnie taka cena :( Ale do rzeczy: wentylacja mech. z rekuperatorem z robocizną 90.000 a GWC ok. 45.000.

Czy możecie mi proszę powiedzieć ile to naprawdę powinno kosztować a może też ktoś zna kogoś wartego polecenia w okolicach Poznania?

Bardzo proszę o pomoc :) bo ja dopiero zaczynam moją karierę inwestora a nie chciałabym połowy kasy na dom przeznaczyć na instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kant, energetycznie wychodzi to w ten sposób że im sprawniejszy reku tym mniej widać działanie gwc, ogrzanie tego powietrza przez gwc da ci energetyczną korzyść rozmrażania reku ale ciepło wytworzone przez gwc i tak trafi na zewnątrz, ale tu racje masz, są oszczędności na braku zużycia prądu przez grzałkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dalsze info :) Czy moglibyście mi polecić jakieś konkretne modele reku, słyszałam o polskim Bartoszu, jest też wiele zagranicznych modeli czy macie jakieś preferencje. Co do GWC coraz bardziej się w tej sytuacji zastanawiam, czy mając dość*napięty budżet na niemały dom warte w to inwestować. Ciągle szukam ofert na reku - okolice Poznania w rozsądnej cenie jak sugerowane przez szymka 1 i indiane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...