Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poprawność instalacji!!


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Proszę o opinię na temat przedstawionej oferty na wykonanie instalacji Reku.

Otóż instalator proponuję takie rozwiązanie:

"Zgodnie z otrzymanym rzutami proponuję się centralkę wentylacyjną o wydajności 200-300m3/h. Dla pomieszczeń WC oraz gospodarczego/pralni

zastosowano wywiew w postaci jednego wentylatora kanałowego fi100, który będzie załączał się poprzez włącznik ścienny lub zostanie zintegrowany z włącznikiem światła.

Natomiast wywiew z łazienki będzie realizowany poprzez ścienny wentylator o średnicy fi125, uruchamiany poprzez wyłącznik czasowy bądź higrostat."

Czy takie rozwiązanie jest poprawne (chodzi o WC i łazienkę)?

Proszę o odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!!

W takim razie szukam dalej wykonawcy - może jakieś propozycje odnośnie wykonawcy sprawdzonego z Poznania lub Środy Wlkp.

Mam ofertę z firmy Rekuperatory.pl ale wydaje mi się droga - 22 000,00 zł netto dla domku o pow. użytkowej 116 m2 (projekt Z 19 z pracowni Z 500)

Może ktoś z forumowiczów korzystał z usług firmy Rekuperatory.pl i może coś na ich temat powiedzieć??

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z takimi rozwiązaniami jakie opisuje Sala spotkałem się, ale w wentylacjach nawiewnych w obiektach przemysłowych...

wtedy to ma sens ponieważ nawiew odbywa się stale do np pomieszczenia hali a wywiew z łazienek za pomocą went ściennych...

w domach jednorodzinnych takie rozwiązanie to jakaś bzdura ;)

Sala zrobiłbym Ci instalację, ale Poznań to nie mój rejon ;) za daleko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...