Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hide a hose


surgi22

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na pewno są inne kolana i zupełnie inne gniazdo. Fachowiec, który mi zakładał instalację mówił, że musi być zachowany luz kolana schodzącego w ścianie więc otwór z kolanem wykładany jest np. wełną mineralną. Im mniej załamań tym lepiej bo można kupić słabszą jednostkę centralną im więcej załamań/łuków tym mocniejsza jednostka a co za tym idzie i droższa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Na pewno są inne kolana i zupełnie inne gniazdo. Fachowiec, który mi zakładał instalację mówił, że musi być zachowany luz kolana schodzącego w ścianie więc otwór z kolanem wykładany jest np. wełną mineralną. Im mniej załamań tym lepiej bo można kupić słabszą jednostkę centralną im więcej załamań/łuków tym mocniejsza jednostka a co za tym idzie i droższa.

Witam,czy mogła bym prosić o namiary na sprzedawcę (jeśli to Wawa lub okolice) systemu HaH-rozumiem ze od razu zakładali u was w domu? Jaki był koszt tak w przybliżeniu instalacji i jednostki centralnej ?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 month później...
  • 2 months później...
  • 1 month później...

dziala w moim domu od ponad roku - bardzo wygodny wynalazek.

Nie trzeba sie ciagac z rura po pietrach. Mamy spory dom, w ktorym zalozylismy 6 gniazdek/wezy.

Koszt jest wiekszy niz normalnego systemu przedewszytkim dlatego ze gniazdka sa bardzie skaplikowane no i trzeba kupic waz do kazdego gniazda.

System zalozylem sam - przy pomocy znajomego hydraulika co mi rurki kleil.

Jedynym problemem jaki do tej pory zauwazylem jest to ze oslona wezy jest czesto za dluga i marszczy sie przy wciaganiu weza. z 15 metrowego weza trzeba bylo odciac ok 30-40 cm ponczochy/oslony. Po tym zabiegu waz wchodzi w sciane sam.

Z perspectywy czasu umiescilbym niektore gniada wyzej - mamy gniazdo w spizarni i to gniazdo moglo by byc na wysokosci pasa. Idealnie by bylo gdyby drzwiczki otwieraly sie w prawo lub lewo (tak jak drzwi) a nie w gore lub dol (w gore jak w jakims samochodzie sportowym)

to tyle

pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Odkąd zobaczyłam ten system nie mogę przestać o nim myśleć :lol2:

Tylko czy przy moim domku (ok. 65m2 na kondygnację) dwa gniazdka/węże wystarczą. Wydaje mi się, że wtedy nie ma potrzeby robienia szufelki w kuchni czy wiatrołapie. Czy się mylę?

Jeśli, ktoś może podpowiedzieć jak najlepiej rozłożyć budowę takiej instalacji na etapy, żeby najmniej odczuć to finansowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zobaczyłam ten system nie mogę przestać o nim myśleć :lol2:

Tylko czy przy moim domku (ok. 65m2 na kondygnację) dwa gniazdka/węże wystarczą. Wydaje mi się, że wtedy nie ma potrzeby robienia szufelki w kuchni czy wiatrołapie. Czy się mylę?

Jeśli, ktoś może podpowiedzieć jak najlepiej rozłożyć budowę takiej instalacji na etapy, żeby najmniej odczuć to finansowo?

 

Wystarczy spokojnie, jedno gniazdo na kondygnacji, nawet gdy są duze domy to wykonuje sie weze na 12 i 15 m bo odpada nam chodzenie z wężem jest duzo wygodniej. Przy 65 m waż 9m ( najmniejszy ale w razie potrzeby mozna skrócić)

 

Rozłożenie na etapy:

 

1 etap instalacja do tynków. poprowadzenie rurociągu od jednostki do gniazda na gorze i na dole. Z tym ze jeżeli chcemy wykonać sami to musimy pamietać ze jest inne gniazdo montażowe i inne kolana instalacyjne. Max 3 kolana 90 i 1-2 45 stopni. mozna dać na 1 wąż

 

1 etap to koszt jakiś od 1000 do 1800 zł w zależności czy robimy samemu czy firma, regionu i miejsca zakupu systemu. Z tym ze musimy pamietać ze firma nie wspiera majsterkowiczów jeżeli poźniej są problemy zazwyczaj z winy instalacyjnej lub założonej jednostki ( Hide-hose-Vacuflo) masz wtedy pelen suport. Co do instalacji to ciężko jest cos zjeb... natomiast Polak Potrafi więc decydując się samemu trzeba przeczytać instrukcję i sie troche przyłożyć.

 

2 etap - kupmy sobie gniazda wykonczeniowe (biały, krem i chyba czarny dostępny)- najczęściej kupuj białe i można go farbą od ścian pomalować.

2 etap koszt 887 zł brutto cena katalogowa ( - rabat ktory jako dystrybutorzy dajemy klientom w zależności od regionu moze byc różnie)

 

3 etap jednostka centralna + węże ( tutaj ceny wychodzą identycznie jednostka + 2x zestaw sprzątajacy nie odbiega od tradycyjnego systemu)

 

 

Tak naprawdę na instalacji CO która mozna wykonać od 3 000 do 4000 zł z instalacja i jednostką juz dobrej klasy, na Hide a hosa wydamy jakies 1500 - 2000 zł więcej.

 

 

Z szufelek rezygnuj napewno przy takim systemie się ich nie uzywa. Ewentualnie jakies gniazdo przy jednostce do sprzatania samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za odpowiedź.

Nie wiem czy będziemy próbować samodzielnie, czasu nam na wszystko brakuje. Czasem taniej wychodzi wziąć firmę niż brać urlop, plus cena biletu w moim przypadku. Takie są uroki budowania na odległość.

Myślałam o takim usytuowaniu gniazdek

http://images34.fotosik.pl/640/8dac5f7e84e845a1.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/1801/f3433fd5699ec6c7.jpg

 

Rozumiem, że wąż chowa się w rurę, a u mnie na parterze gniazdko będzie oddalone od jednostki odkurzacza o około 4,8m. Czy to jest wystarczająco dla węża powiedzmy 9m? Jaką moc odkurzacza potrzebowałabym dla takiego układu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Water- Sprite Nie będzie wystarczająco. W takim przypadku robisz pętle. Jak chcesz pogadać normalnie to zapraszam do siebie, mam punkt w Grójcu z działającym systemem. (masz ok 60km). Niestety nie zawsze jesteśmy więc lepiej wcześniej zadzwonić.

 

@Łukasz nie do końca się z Tobą zgodzę.

1. Może być do 4 łuków 90

2. Instalacja HaH jest z reguły kosztowniejsza od tradycyjnej ok. 80%

3. Używanie szufelki zależy tylko i wyłącznie od użytkownika. Wszystko zależy od preferencji. Na pewno jednak częściej rezygnuje się wtedy z WallyFlexa w wiatrołapie.

4. Przy HaH niema potrzeby posiadania 2 zestawów sprzątających. Wystarczy jeden.

Edytowane przez jewrioszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zdania są podzielone :confused:

Trochę słabo z tą rurą, muszę zrobić dwa razy dłuższą tylko po to, żeby wąż miał się gdzie schować :(

 

Ta różnica w cenie kompletnej instalacji tradycyjnej i HaH wynika z droższych gniazd i kolanek? Czy rurki też są inne?

Pomińmy fakt posiadania dwóch węży i dwóch zestawów do sprzątania. Myślę, że jeśli zdecyduję się na "tradycyjny" system wtedy też zakupię 2 węże żeby nie biegać z nim po schodach.

 

jewrioszka możesz wysłać mi jakieś namiary na priv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki te same. Gniazda HaH i kolana inne i znacznie droższe. Większa i droższa jest tez jednostka. Im mniejszy dom tym różnica w kosztach całości większa. Można zminimalizować cene przez zastosowanie jak najmniejszej liczby kolan. Dzięki temu w niektórych przypadkach mozna zaoszczędzić na cenie jednostki. Można zaoszczędzić na kosztach ale to temat inna rozmowę :) (nie mam tu na myśli super rabatu)

 

Namiar wysłałem

Edytowane przez jewrioszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 2 months później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...