Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oczyszalnia biologiczna - ranking.


mysiul

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie to są dwie firmy, wydaje mi się że kiedyś to była jedna firma wskazywało przynajmnie na to takie same logo (obecnie nieznacznie zmienione). Ale to nieistotne.

tak jak ci wcześniej napisałem zawsze możesz wziąć dodatkową studzienkę na przepompownię, no ale to dodatkowy koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo za mniej kasy. Za dużo mniej kasy. Też po dwóch latach zamówiłem wóz z pompką i okazało się, że niepotrzebnie. Też nie używałem eko przez około dwa tygodnie i obyło ok. Żadnych kokosów nie ma. Koszt Bio-Hybrydy wyniósł wtedy niecałe 6 tysięcy. teraz chyba około 7. Montaż przy okazji kopania cięższym sprzętem trwał około 2 godzin plus kopanie nitki z rurą kan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bio-Hybryda to nie to samo co ECOFLO. Ty masz zapewne automatykę w swojej oczyszczalni i jak się zepsuje to za serwis będziesz musiał dodatkowo płacić. Bio-Hybryda to zapewne oczyszczalnia w której gromadzi się osad czynny. Jest to osad niebezpieczny dla środowiska, a nawet zdrowia jeśli ulatnia się wokół oczyszczalni, a ja czymś takim nie byłem zainteresowany. Za wywóz osadu czynnego 2 razy do roku też się płaci. Po za tym zbiornik z filtrem kokosowym ECOFLO nie wydziela żadnych zapachów. Przekonały mnie też w ECOFLO wysokie wyniki podczyszczenia (BZT5>96%, ChZT<88%, zawiesina>95%, fosfor>80%, azot>78%) a przede wszystkim bezobsługowość zbiornika z filtrem. Raz do roku mieszam grabkami złoże i to wszystko co muszę z nią robić.

Może dlatego ja zapłaciłem trochę więcej a ty 7.000. Po 10 latach eksploatacja będzie mnie mniej kosztowała niż Ciebie:yes:

[ATTACH=CONFIG]191980[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]191981[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]191982[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]191983[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]191984[/ATTACH]

 

Najpierw poczytaj co to jest "osad czynny " zanim będziesz kreował takie stwierdzenia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy!!!

Zakupiliśmy oczyszczalnie biologiczną FEL 4 jak sie potem okazało od firmy dość dziwnej, ale nie o tym. Firma zostawiłą nas z dziura w ziemi i oczyszczalnią tam wsadzoną. Czy znacie kogoś z terenu Wrocławia lub okolic kto podiął by się dokończenia montażu a właściwie chyba zrobienia go od podstaw.

Warunki są dość trudne raczej glina trochę mieszana i wody gruntowe między 1,5 metra przy oczyszczalni do metra dalej.

Może komuś przychodzi do głowy jakaś firma lub instalator. Tylko taki który trochę się zna na oczyszczalniach biologicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się i ja :) Również stoję przed wyborem oczyszczalni. Na pewno będzie ona biologiczna. Znajomy z hurtowni sanitarnej poleca nam oczyszczalnię Actibloc f-my Sotralentz. Niestety nie znalazłam na forum nawet drobnej wzmianki na jej temat. Czy ktoś z Was słyszał, czytał, interesował się i może ewentualnie coś skrobnąć na jej temat? Bardzo będę wdzięczna za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed decyzją zapytaj czy oczyszczalnia posiada raport z badania typu wyrobu, wystawiony przez laboratorium notyfikowane w zakresie normy PN-EN 12566-3+A1:2009. Są już dostępne oczyszczalnie (również krajowych producentów) posiadające takie badania. Ważne jest to, żeby badania były wykonane przez labolatorium notyfikowane i koniecznie z uwzględnieniem poprawki A1 z 2009 roku. Nie daj się przekonać argumentom w stylu: "Panie, kto się o to pyta" albo "nasz produkt oczyszcza do drugiej klasy czystości". Firma Sotralentz kojarzy mi się pozytywnie, ale wyrobu nie znam. Jeżeli posiada niezależne badania w zakresie zgodności z w/w normą to targuj cenę u znajomego i bierz. A tak z ciekawości: ile chce za tą oczyszcalnię i dlaczego tak drogo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Więcej informacji na temat oczyszczalni biologicznej BioPura4. Czy te wyniki są dobre w porównaniu z innymi oczyszczalniami?

Prawie zdecydowałem się na nią ale wątpliwości są, bo to nowy, nie sprawdzony w boju model

 

http://images41.fotosik.pl/2070/8443301eae5c3388m.jpg

Edytowane przez blackraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar odprowadzać ścieki oczyszczone do gruntu, to tak.

Wysłałem dzisiaj żonę do gminy z tego co jej powiedział korownik od komunalki:

Nie trzeba badania gruntu, aby otrzymać pozwolenie powiedział tylko, że jeżeli projekt z taką czyszczalnią zostanie przyjęty to wystarczy tylko zgłosić, kiedy oczyszczalnia będzie gotowa.

Więc ma może ktoś namiar telefoniczny do jakiegoś urzędu gdzie można się dokładnie dowiedzieć takich danych, bo już mnie z lekka szlak trafia po rozmowach z tymi urzędasami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci da namiar do "jakiegoś urzędu". Idziesz do swojego starostwa powiatowego, wydział odpowiedzialny za budownictwo, urzędnik odpowiedzialny za Twoją gminę i jemu zadajesz pytania. Jak odpowiedzi Ciebie satysfakcjonują, to składasz zgłoszenie zgodnie z Prawem Budowlanym. Jak Starostwo zgłoszenie oprotestuje to odwołujesz się, lub zgłaszasz ponownie (jeśli protest był z przyczyn formalnych). Jak oprotestują merytorycznie, to muszą podać podstawę prawną, zapoznajesz się z nią i szykujesz argumenty do odwołania.

Mogę Ci opisać moje przejścia w moim Starostwie, ale u Ciebie może to wyglądać inaczej, choć bazuje na tych samych przepisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci da namiar do "jakiegoś urzędu". Idziesz do swojego starostwa powiatowego, wydział odpowiedzialny za budownictwo, urzędnik odpowiedzialny za Twoją gminę i jemu zadajesz pytania. Jak odpowiedzi Ciebie satysfakcjonują, to składasz zgłoszenie zgodnie z Prawem Budowlanym. Jak Starostwo zgłoszenie oprotestuje to odwołujesz się, lub zgłaszasz ponownie (jeśli protest był z przyczyn formalnych). Jak oprotestują merytorycznie, to muszą podać podstawę prawną, zapoznajesz się z nią i szykujesz argumenty do odwołania.

Mogę Ci opisać moje przejścia w moim Starostwie, ale u Ciebie może to wyglądać inaczej, choć bazuje na tych samych przepisach.

Dzięki jutro wiozłem urlop i przejdę sie do starostwa, ale jak możesz napisz co dokładnie jest potrzebne na uzyskanie takiego pozwolenia?

 

Ja sobie to wyobrażałem tak:

- pytam o pozwolenie (jezeli jest szansa to..

- robię badanie gruntu (jeżeli ok to ..

- robię projekt ..

- składam do starostwa

- zakładam oczyszczalnie

- zgłaszam że założona(nie wiem czy do gminy czo do starostwa ale sie dowiem)

 

Jeżeli wygląda to inaczej to może podzielisz sie jakąś cenną informacją o której laik nie ma pojęcia :(

 

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...