Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oczyszalnia biologiczna - ranking.


mysiul

Recommended Posts

Dareckyy i aLien01

Dziękuję za podzielenie się doświadczeniami.

 

Beja.

Epurfix to złoże kokosowe. I wymiana co 10 lat. A po drodze wizyty konserwacyjne i odświeżanie. Już sobie wyobrażam koszty. Czy prąd i wymiana dyfuzorów nie wyjdzie taniej? Nawet nie pytam czy ktoś to użytkuje. Wyniki imponujące. Trzeba zapytać o koszty. Jak to jest natleniane?

 

Spheroflo to kształtki. I to gęste. Wnioskuję, że to działa bez prądu. Jak to jest zatem natleniane? Jak to czyścić? A może wymieniać? Co z osadem? Przecież przedostaje się trochę z osadnika gnilnego. Czy to przypadek, że producent podaje stopień oczyszczania dla Miniflo (osad czynny) a dla Spheroflo już nie?

Czym zatem Spheroflo różni się od beczki z piaskiem (takim lepszym piaskiem)???

 

Biorock. Efektywność oczyszczania imponująca!

BZT5: 98.7 % (4 mg/l) ChZT: 96.3 % (26 mg/l) zaw. og.: 99.3 % (3 mg/l)

„Zero energy” . Mogliby napisać po polsku co tam w tych workach jest i jak często trzeba powymieniać.

Poza tym oni chyba dopiero startują w Polsce. Nie mają jeszcze folderów w języku polskim. A co jeśli nie przetrwają? Będę dochodził gwarancji w Luxemburgu?

Z ciekawości zapytam ile to kosztuje. Bo wygląda na S-klasse. Przyznam zaciekawiło mnie.

 

Jeśli chodzi o Sadeko to rzeczywiście byli tak oszczędni, że zapomnieli napisać co w drugim zbiorniku. Ale wnioskuję, że złoże zatopione bo na ich stronie są materiały propagandowe wychwalające złoże. No… chyba, że są aż tak niekonsekwentni :)

 

Zgadzam się z Tobą w 100%, że najcenniejsze są informacje od użytkowników.

Roth kusił mnie tym, ze jako jedyny dopuszczał bezpośrednie doprowadzenie kondensatu do oczyszczalni. Ale już nie kusi.

 

Koszty zakupu i serwisu to II etap konkursu :)

 

Na stronie Ecokube rzeczywiście nie ma danych o stopniu oczyszczania. Znalazłem tu:

http://www.oczyszczalnie.biz.pl/wp-content/gallery/oferta.pdf

 

U mnie drenażówka odpada: k=3x10-6m/s. „Zwierciadło wody ma charakter napięty. Nawiercone na głębokości ok. 3,5m stabilizuje się na głębokości od 1,1 do 1,5m p.p.t.”

 

P.S. Co ma kolega Wojski? Przepraszam, że pytam ale nie chce mi się jeszcze raz przerzucać tuzina wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Beja.

Epurfix to złoże kokosowe. (...) Jak to jest natleniane?

 

 

Skoro piszą, że bez zasilania elektrycznego, to na pewno wentylacją wysoką - naturalną.

 

Spheroflo to kształtki. I to gęste. Wnioskuję, że to działa bez prądu. Jak to jest zatem natleniane? Jak to czyścić? A może wymieniać? Co z osadem? Przecież przedostaje się trochę z osadnika gnilnego. Czy to przypadek, że producent podaje stopień oczyszczania dla Miniflo (osad czynny) a dla Spheroflo już nie?

Czym zatem Spheroflo różni się od beczki z piaskiem (takim lepszym piaskiem)???

 

 

Rzeczywiście! Moja pomyłka. Myślałem, że to kokosy, tylko pod inną nazwą. Niewiele potrafię o tym powiedzieć. Z reguły złoża zraszane na kształtkach plastikowych (np. Bioclere) wymagają jednak recyrkulacji. Postaram się poszperać, ale widać, że ty jesteś w tym lepszy.

 

Biorock. Efektywność oczyszczania imponująca!

BZT5: 98.7 % (4 mg/l) ChZT: 96.3 % (26 mg/l) zaw. og.: 99.3 % (3 mg/l)

„Zero energy” . Mogliby napisać po polsku co tam w tych workach jest i jak często trzeba powymieniać.

Poza tym oni chyba dopiero startują w Polsce. Nie mają jeszcze folderów w języku polskim. A co jeśli nie przetrwają? Będę dochodził gwarancji w Luxemburgu?

Z ciekawości zapytam ile to kosztuje. Bo wygląda na S-klasse. Przyznam zaciekawiło mnie.

 

 

Ja mam folderek po polsku (podobnie jak z Epurfixa). Tutaj widać na małym obrazku, że ciągną osobny przewód wentylacyjny z drugiego zbiornika.

 

U mnie drenażówka odpada

 

 

Jestem ostatnim, który namawiałby cie na drenażówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się waham pomiędzy oczyszczalniami biologicznymi:

centroplast : Bioekocent 3300 ~8000zl

ekopol : Bio-hybryda ~6800zl

eko-pol : Eko-Bio 2500 ~6500zl

 

lub

 

Bio Duo 0,9 Sotralentz ~9000zl

 

Co warto wybrać, a czego unikać ?

 

 

Za taką kwotę nie lepiej zapłacić raz na rok 100zł za wywóz albo kupić dobrą pompę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy forumowicze, uprzejmie proszę o dobrowolne usunięcie ostatnich 6 postów jako odbiegających od tematu wątku a na przyszłość o ignorowanie niepoważnych wpisów. Niestety takie wpisy produkują niepotrzebne kolejne strony, przez które użytkownicy będą musieli się przedrzeć żeby dowiedzieć się czegoś na temat. Mam nadzieję, że to wszystko w tym temacie i możemy przejść do dyskusji o najlepszych oczyszczalniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się waham pomiędzy oczyszczalniami biologicznymi:

centroplast : Bioekocent 3300 ~8000zl

ekopol : Bio-hybryda ~6800zl

eko-pol : Eko-Bio 2500 ~6500zl

 

lub

 

Bio Duo 0,9 Sotralentz ~9000zl

 

Co warto wybrać, a czego unikać ?

Też się kiedyś wahałem pomiędzy tymi oczyszczalniami jednak po obejrzeniu ekopolu i centroplastu już nie miałem złudzeń którą wybiorę. CO jakiś czas są promocje i oczyszczalnię centroplastu kupić można nawet za 6-6,5 tyś. Wiec jeżeli Ci się bardzo nie spieszy poczekaj trochę i przeglądaj allegro raz na jakiś czas tam jeden wystawca sprzedaje je właśnie w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beja, podaj proszę linka do tego folderu po polsku Biorocka. Na stronie tylko angielskie i niewiele w nich. Dzięki

 

I znowu potwierdzasz swoją klasę poszukiwacza :)

Niedawno jeszcze w ogóle nie mogłem znaleźć polskiej strony. Znaczy się - idą do przodu.

 

Niestety, nie pomogę ci, bo folderek mam na papierze. Ale właściwie widzę, że na stronie jest mniej więcej to samo.

I będą na Budmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blackraven, gdzie jest bio duo 0,9 po 9000 zł?

 

http://allegro.pl/przydomowa-oczyszczalnia-sciekow-bio-duo-i2049269879.html cena atrakcyjna ale nie sprawdzone

 

Czy zgłaszając chęć budowy oczyszczalni biologicznej nalezy podac konkretny model jaki sie chce zamontowac? Planuje na nastepna wiosne ale juz teraz chcialbym zrobic zgloszenie.

Edytowane przez blackraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...