Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oczyszalnia biologiczna - ranking.


mysiul

Recommended Posts

Ale masz zamiar tą rurą wentylować oczyszczalnię czy ją napowietrzać? Jeśli to drugie to pomysł słaby, jak wentylacja to ok, najwyżej woda się skropli na zewnętrznej ściance.

 

Witam. Będę tą rurą napowietrzał bioreaktor w którym przebiegają procesy tlenowej biofiltracji czy jakoś tak.

Jakie rozwiązanie było by dobre, pewenie przebijanie się przez stropy, czy może masz inny pomysł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale tam pompa tłoczy powietrze? Bo jeśli tak to swój mam bezpośrednio wyprowadzony z komory z pompą, więc.... Nie ma chyba przeciwskazań.

 

Witam. Ja zatanawiam się nad kupnem oczyszczalni Biorocka,/jeszcze nie podjąłem decyzji/ tam nie ma pomp, wszystko działa bez prądu i jak się okazało pomiomo wentylacji poprzez pion kanalizacyjny wymagany jest jeszcze dodatkowy, osobny pion napowietrzający. /zresztą w innych oczyszczalniach też jest to wymagane ale nie wszędzie io tym piszą/.

Posadzki mam wylane, inastalacje porobione, ale chyba będę musiał znaleźć jakąś alternatywę i przebijać stropy.

Pytałem o powyższe dwa rozwiązanie, gdyz takj mi poradzono i myślałem że dam rurę obok rynny i będzie dobrze, ale okazuje sie że lepiej pion zrobić w środku domu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przyznam to zagadka jak tam ma się powietrze pojawić. Zima chyba na zasadzie konwekcji ciepłego powietrza unoszącego się do góry i jednocześnie zasysającego świeże z drugiej strony..... Lepiej jednak, aby ruracz był ocieplony lub przebiegał przez ciepłe strefy domu. Kurcze, same bidy, jak nie cena to kłopoty techniczne, albo to i to. Ja swój eko-pol na razie chwalę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przyznam to zagadka jak tam ma się powietrze pojawić. Zima chyba na zasadzie konwekcji ciepłego powietrza unoszącego się do góry i jednocześnie zasysającego świeże z drugiej strony..... Lepiej jednak, aby ruracz był ocieplony lub przebiegał przez ciepłe strefy domu. Kurcze, same bidy, jak nie cena to kłopoty techniczne, albo to i to. Ja swój eko-pol na razie chwalę.

 

Tak jak piszesz, albo to albo to.

Za oczyszczalnią rozglądam się od dawna i nigdzie nikt nie wspomina o dodatkowym kanale wentylacyjnym, szkoda że wcześniej się nie pytałem po różnych producentach oczyszczalni może wtsedy ktoś by może wspomniał.

A w Twojej oczyszczalni masz tylko pion kanalizacyjny który słuzy także jako wentylacyjny oczyszczalni czy masz dwa piony osobne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może trochę nie w temacie ale SZUKAM PROJEKTANTA, który wytworzy papiery dotyczące oczyszczalni do starostwa. Haczyk polega na tym, że działka leży w obszarze chronionym NATURA2000 i firmowy projektant z firmy, której oczyszczalnię wybrałam się wystraszył :jawdrop:.

Jak kogoś znacie to proszę o kontakt. Oczyszczalnię chcę zrobić przy domu na terenie woj. mazowieckiego.

 

Zrób sama. Ołówek, linijka i 5 minut roboty. Szkoda pieniędzy na projektanta. No, chyba, że mieszkasz tam, gdzie kolega, który poniżej opisał swoje przejścia:

 

http://www.forumbudowlane.pl/vt/18270/0/przydomowa-oczyszczalnia-sciekow-vs-tytani-mysli-urzędniczej

 

Wcześniej jednak zajrzyj do miejscowego planu zagospodarowania.

 

Jeśli pozostał Ci ostatni egzemplarz mapki to zrób dobre kolorowe ksero. Nigdy nie wiadomo do czego jeszcze się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam pytanie dotyczące dodatkowej wentylacji oczyszczalni.

- czy można pion wentylacyjny umieścić na zewnątrz, dokładnie na elewacji przy rynnie i dalej na dach, jakieś 2 do 3 metrów,

- czy będzie wtedy dobrze działało / jedna z osób zajmująca się montażem oczyszczalni odradza mi takie rozwiązanie w związku z wychładzaniem się powietrza w części rury idącej po elewacji, szczególnie zimą i przez to słabe albo wręcz całkowite nie działanie napowietrzania oczyszczalni

- inna z osób wręcz odwrotnie, jak najbardzie doradza mi takie rozwiązanie /czyli po elewacji obok ryny/, nie mam możliwości przebicia się przez stropy;

- inny rozwiązaniem jakie mi zalecają to montaż rury po ścianie i okrycie jej styropianem podczas prac ociepleniowych, ale w miejscu przebiegania rury ocieplenie domu będzie miało w porywach 2 cm, za mało;

- jak macie u siebie i jake rozwiązanei zrobić u siebie.

Pozdrawiam

 

Witam. Może ktoś ma jakieś rozwiązanie mojego problemu, Compi już po niekąd mnie naprowadził co i jak, ale może ktoś coś jeszcze doradzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś ma jakieś rozwiązanie mojego problemu, Compi już po niekąd mnie naprowadził co i jak, ale może ktoś coś jeszcze doradzi.

Pozdrawiam

 

Miałem podobny dylemat. POŚ wykonałem na zgłoszenie po wybudowaniu domu, który był zaprojektowany z szambem. Instalacja nijak nie przystosowana do skutecznej wentylacji na potrzeby pseudo POŚ (czytaj szamba z drenażem). Zastosowałem Bioekocenta 3300 Pro i nie ma żadnych problemów z zapaszkami :no:. Co więcej pion nad dach wyprowadzony mam zaledwie fi 50. Ze strachu wyciągnąłem dodatkowy pion 110 w garażu pod dach, żeby mieć możliwość dobudowania dodatkowej wentylacji po ścianie szczytowej domu (nad dachem garażu), ale nie ma takiej potrzeby.

Edytowane przez niedowiarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zainstalowałem Bioekocenta 3300. Nie mam żadnej dodatkowej wentylacji. Podłączenie wygląda tak:

- około 20 metrów w ziemi rury fi160

- przez kondygnację idzie kanalizacja fi110

- tuż nad stropem w górnej łazience mam trójnik z redukcją i dalej idzie fi75, które kominem wychodzi nad dach

- nad samym kominem rura wystaje jakieś pół metra, oczywiście z grzybkiem

 

Mam nadzieję, że to wystarczy. Zasilanie oczyszczalni planuję od końca września :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojski jakie praparaty stosujesz do oczyszczalni?? Ja korzystam juz z poltora miesiąca. Na pierwszy rzut wrzuciłem2 miarki tego dostarczonego przez producenta, za dwa tyg dorzuciłem jedna miarke i po 2 tyg znowu jedna miarke. Coś podjezdza mi nieprzyjemny zapach z oczyszczalni. Korzystam ciagle , bez przerw. Co to moze być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojski jakie praparaty stosujesz do oczyszczalni?? Ja korzystam juz z poltora miesiąca. Na pierwszy rzut wrzuciłem2 miarki tego dostarczonego przez producenta, za dwa tyg dorzuciłem jedna miarke i po 2 tyg znowu jedna miarke. Coś podjezdza mi nieprzyjemny zapach z oczyszczalni. Korzystam ciagle , bez przerw. Co to moze być?

 

Ostatnio wrzucam septifosa z marketu, zobacz czy środkowa komora jest napowietrzana może bakterie za mało powierza dostają, no i czy cyrkulacja chodzi. Co ile uruchamia ci się pompka. Zobacz jak wygląda produkt finalny z oczyszczalni (mozesz wrzucić zdjęcie). A jak się nie chcesz bawić to dzwoń po gościa co ci uruchamiał i niech sprawdza co źle działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...