Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oczyszalnia biologiczna - ranking.


mysiul

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U mnie Biorock-a zamontowała ta firma, która robiła mi resztę instalacji wod-kan. Pod tym względem Biorock nie robi problemów. Mogę również pochwalić firmę za dobrą współpracę i i wyczerpującą informację. Mam wrażenie, że pan z którym się kontaktowałem to taki pasjonat oczyszczalni i ogólnie technologii oczyszczania ścieków. Póki co oczyszczalnia jest zamontowana, ale nieużytkowana więc jedyne co mogę powiedzieć, że zajmuje mało miejsca i nie wymaga żadnego zasilania dodatkowego. Z powodu spadku gruntu wyszło że zamiast studni chłonnej odpływ odbywa się poprzez rurę drenażową ok 20 m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorock dla 5 osób to ok. 11tyś netto + ok. 3 tyś montaż. Przynajmniej ja mam taką wycenę :)

Dla mnie największy plus biorocka to brak urządzeń elektrycznych = cisza oraz niezależność od energetyki.

 

Włąśnie dostałem wycenę, 10,7k za Biorock-5 plus osadnik 2000l. do tego montaż, uszczególowienie oferty 2 miesiące przed wykonaniem.

jak dla mnie, jeśli Wasze opinie z uzytkowania potwierdzą to co jest zapisane w broszurze, to oczyszczalnia nr 1 na ten moment.

Wymiana kilku worków raz na poweidzmy 8 lat (ok. 800zł), opróżnianie raz na 2 lata (przyjmując przedział najczęstszy) to ok. 150zł, to użytkowanie nie powinno przekraczać 2000zł za 10 lat, czyli o połowę mniej niż np. Bio-Hybryda. A wygoda i szansa zepsucia się czegokolwiek bliska zeru tylko działa na korzyść.

Piszcie proszę jak sprawdza się ta oczyszczalnia w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak zwykle ze wszystkim zanizacie cene za calosc. Nie raz sie juz czytajac jakiekolwiek podforum tutaj zorientowalem ze zanizane sa calosciowe ceny, jakby sie ludzie pocieszali ze to jednak nie tak drogo. Co do Biorocka, montowalem sam, wiec koszta byly takie:

Dzialka sprzyjajaca montazowi bo ze sporym spadkiem i nie trzeba bylo montowac przepompowni.

- Biorock do 5 osob 9500 brutto z transportem

- Zbiornik wstepny do oczyszalni 2000zl brutto z transportem

- Obudowa studzienki chlonnej 800zl brutto z transportem

- Rury 1000zl brutto z transportem

- Koparka dwie tury 800zl brutto

- Zwir do studzienki chlonnej 1000zl brutto z transportem

- Wyjscie na dach odpowietrzenia wraz z kominkiem koszt materialu 500-600zl

- Robocizna -> moja gratis, ale ceny od 2000zl

- Plus ewentualna przepompownia

 

Czyli Panowie z montazem i bez przepompowni koszt okolo 18tys. Gdy dojdzie koniecznosc przepompowni plus jakies problemy i drozszy montaz to i 20tys moze nie starczyc. Z tego co zauwazylem szacunki innych oczyszczalni tez sa zanizane, i pomijane koszty rurek, rozsaczenia itd, a to naprawde sumasumarum sa nie male koszta, co mozna zauwazyc w powyzszym zestawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony masz rację, z drugiej jak ktoś ma sprzyjające warunki dla bio-hybrydy to mu pójdzie maks 10mb szarej rurki. Odpowietrzników na dachu nie licz bo i tak i tak jest to kwota wchodząca w zakres kanalizy w domu. Jeśli ma ktoś pod górkę to faktycznie samo urządzenie to może być pikuś. Dyskusja jest o urządzeniach, nie o każdorazowym, indywidualnym podejściu do tematu zrzucenia z nich wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojski powiedz co robisz w domu z np. fusami od herbaty i kawy? Czy można to do oczyszczalni puszczać czy co z tym robić?

 

Kawę piję rozpuszczalną a herbatę ekspesową :D

Szczerze? Mam kompostownik i wszystko co może się rozłożyć ląduje właśnie tam łącznie z trawą z koszenia, fusy od kawy i herbaty spokojnie tam możesz wywalać a na wiosnę będziesz miał pożytek.

Akurat ja mam kawałek warzywniaka i folię z pomidorami więc wszystko ładnie potem rośnie polecam :)

Jak mnie pamięć nie myli to tu na forum nawet jest chyba post o kompostowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak zwykle ze wszystkim zanizacie cene za calosc. Nie raz sie juz czytajac jakiekolwiek podforum tutaj zorientowalem ze zanizane sa calosciowe ceny, jakby sie ludzie pocieszali ze to jednak nie tak drogo. Co do Biorocka, montowalem sam, wiec koszta byly takie:

Dzialka sprzyjajaca montazowi bo ze sporym spadkiem i nie trzeba bylo montowac przepompowni.

- Biorock do 5 osob 9500 brutto z transportem

- Zbiornik wstepny do oczyszalni 2000zl brutto z transportem

- Obudowa studzienki chlonnej 800zl brutto z transportem

- Rury 1000zl brutto z transportem

- Koparka dwie tury 800zl brutto

- Zwir do studzienki chlonnej 1000zl brutto z transportem

- Wyjscie na dach odpowietrzenia wraz z kominkiem koszt materialu 500-600zl

- Robocizna -> moja gratis, ale ceny od 2000zl

- Plus ewentualna przepompownia

 

Czyli Panowie z montazem i bez przepompowni koszt okolo 18tys. Gdy dojdzie koniecznosc przepompowni plus jakies problemy i drozszy montaz to i 20tys moze nie starczyc. Z tego co zauwazylem szacunki innych oczyszczalni tez sa zanizane, i pomijane koszty rurek, rozsaczenia itd, a to naprawde sumasumarum sa nie male koszta, co mozna zauwazyc w powyzszym zestawieniu.

 

A powiedz mi ile ofert przeanalizowałeś czy to jedna czy więcej. Pamiętaj, że cena montażu może się różnić w zależności od rejonu kraju. Sam się akurat spotkałem z tzw. ceną warszawską, gość myślał że jak mieszkam pod warszawą to mam prywatną fabryczkę pieniędzy, w rzeczywistości dach bo o nim tu mowa został ułożony przez Jędrusia gdzieś tam z polski, który to zrobił bardzo dobrze i za przyzwoite pieniądze. Może ty masz do czynienia z trzymaniem ceny zielonogórskiej :D

Jeżeli chodzi o moją oczyszczalnię to koszty w którymś tam poście podałem nie mam nic do ukrycia wyszło jak wyszło, z tego co pamiętam to coś w okolicach 7k PLN-ów a na pewno nie przekroczyło 8k (możesz sobie poszukać) tylko niestety żeby była dobra cena trzeba zakasać rękawki i podziałać jak w twoim przypadku samemu.

Być może koszty przedstawione przez Ciebie są na podstawie najtańszej oferty, więc oznaczałoby że ktoś wcześniej delikatnie mówiąc ściemniał :D

Daj znać jak to z tymi ofertami bo oznaczało by to że Biorock wychodzi trochę drogo.

Mogłeś zrezygnować ze studzienki chłonnej i zrobić jak ja z kręgów betonowych, wychodzi trochę taniej a działa tak samo, te rury też mnie niepokoją co to za pozycja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawę piję rozpuszczalną a herbatę ekspesową :D

Szczerze? Mam kompostownik i wszystko co może się rozłożyć ląduje właśnie tam łącznie z trawą z koszenia, fusy od kawy i herbaty spokojnie tam możesz wywalać a na wiosnę będziesz miał pożytek.

Akurat ja mam kawałek warzywniaka i folię z pomidorami więc wszystko ładnie potem rośnie polecam :)

Jak mnie pamięć nie myli to tu na forum nawet jest chyba post o kompostowniku.

 

Podpowiem tylko, że na 9 stronie tego wątku było już o fusach w oczyszczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Daj znać jak to z tymi ofertami bo oznaczało by to że Biorock wychodzi trochę drogo.

Biorocka oferuje tylko jedna firma w Polsce.

 

>>>Mogłeś zrezygnować ze studzienki chłonnej i zrobić jak ja z kręgów betonowych, wychodzi trochę taniej,a działa tak samo,

Moze troszke taniej, ale ja dalem 800zl z transportem z Ekopolu, wydawalo mi sie nie drogo, zreszta z tego i tak duzo nie mozna zejsc

 

>> te rury też mnie niepokoją co to za pozycja

W Biorocku najwazniesze jest napowietrzanie, tam idzie naprawde sporo rur, kolanek.

1. Osobne wyjscie z kominkiem nadmuchujacym ponad dach(nie do kanalizacji)

2. Wyjscie laczace z kanaliza i to tez ponad dach, jak tego nie macie to juz Biorock nie nadaje sie.

3. Wejscie napowietrzajace ktore tez gdzies na dzialce trzeba ladnie umiescic.

4. Odprowadzenie do studzienki chlonnej, a z Biorocka wychodzi grawitacujne na glebokosci ponad 2m(zbiornik), mi wyszlo ze sam zbiornik zeby byl spadek byl glebiej za zbiornikiem wstepnym i wyszlo z 2,3m i dalej to tak wyprowadzic do studzienki chlonnej gdzies w rogu dzialki i zeby spadek jeszczce byl glebiej, to trza bylo duzo rurek i sporo kopania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rajmundos co do Twoich obliczeń to nie mogę sie zgodzić, no chyba że w Twoim rejonie są takie ceny. Ja za sam montaż Biorocka pałciłem 1500 zł w tym wliczona koparka, przywiezienie oczyszczalni , podłączenie. Co do rurek to jeszcze nie mam ostatecznej ceny ale koszt będzie około 300 - 400 zł /pomarańczowe/.

Koszt studzienki kręgi, koparka 750 zł / dojdzie jeszcze żwir/ ale to wszyscy robić muszą chyba że mają drenaż, który też kosztuje.

Wyprowadzenie dodatkowego pionu wentylacyjnego nad dach obowiązkowe,koszt niewielki, i przy innych oczyszczalniach także trzeba dodatkowe pion wentylacyjny, tylko o tym się nie mówi, a jak się kupi oczyszczalnię to w instrukcji jest jasno napisane, że należ zrobić dodtakowy pion wentylacyjny ponad dach.

Do napiwietrzenia Biorocka wcale nie potrzeba aż "tyle" rurek czy kolanek jak piszesz.

 

Nie piszę tego wszystkiego w obronie Biorocka bo go mam, ale fakty co i jak było faktycznie potrzebnie i ile to mniej więcej kosztowało. Ostateczną cenę podam gdy odbiorę fakturę, jednak nie powinna przekroczyć kwoty 13 000 zł.

 

Sham4n podaję namairy na firmę która montowała mi oczyszczalnię za zgodą jej właściciela:

Firma /posądzony o reklamę przez rajmundos wymazałem dane, jeśłi ktoś jest zainteresowany wyśłę na pw/. W internecie firma ma swoją strone internetową.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ewa&mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>

Witam. Rajmundos co do Twoich obliczeń to nie mogę sie zgodzić, no chyba że w Twoim rejonie są takie ceny. >>>Ja za sam montaż Biorocka pałciłem 1500 zł w tym wliczona koparka, przywiezienie oczyszczalni ,

No to masz bardzo tanio, ja za koparke placilem w okolicach 800zl, czyli by wychodzilo ze montaz tez w tych granicach, pewnie chlopaki robia na wolontariacie

 

>>>podłączenie. Co do rurek to jeszcze nie mam >>>ostatecznej ceny ale koszt będzie około 300 - 400 zł /pomarańczowe/.

Jak nie masz to prosze nie pisz, bedzie nie bedzie, ja podalem zestawienie ile to wyszlo na wszystko mam faktury. I naprawde tzreb aich duzo, ogladnij sobie instrukcje od Biorocka, trzeba 2 osobne wyprowadzenia i co dasz je pod domem czy gdzies na uboczu zeby nie preszkadzalo, poaztym studzienke chlonna tez nie mozesz wedle prawa dac sobei gdzie chcesz, co wymaga zabawy, nie mowiac juz o tym nieszzcesnym wyjsciu z Biorocka oczyszczonych sciekow na poziomie ponad 2m.

 

>>>Koszt studzienki kręgi, koparka 750 zł / dojdzie jeszcze żwir/ ale to wszyscy robić muszą chyba że mają drenaż, który też kosztuje.

>>>Wyprowadzenie dodatkowego pionu wentylacyjnego nad dach obowiązkowe,koszt niewielki,

 

Wyprowadzenie ponad dach koszt niewielki, saam wentylator wiatrowy to koszt 400zl, do tego jakas dachowka z przejsciem-200zl, rynny i instalacja

 

>>>i przy innych oczyszczalniach także trzeba dodatkowe pion wentylacyjny, tylko o tym się nie mówi, a jak się kupi oczyszczalnię to w instrukcji jest >>>jasno napisane, że należ zrobić dodtakowy pion wentylacyjny ponad dach.

>>>Do napiwietrzenia Biorocka wcale nie potrzeba aż "tyle" rurek czy kolanek jak piszesz.

>>>Nie piszę tego wszystkiego w obronie Biorocka bo go mam, ale fakty co i jak było faktycznie potrzebnie i ile to mniej więcej kosztowało. Ostateczną >>>cenę podam gdy odbiorę fakturę, jednak nie powinna przekroczyć kwoty 13 000 zł.

 

Powiedz mi za ile ci tego Biorocka sprzedaja, bo nie wiem jak ty chcesz sie zmiescici w 13tys, jak sam zbiornik wstepny to przy zbiorniku 2m3 to koszt rzedu 2tys z transportem.

Mam nadzieje ze umiesz przedstaiwc wyliczenia i zsumowac je, a nie takie czcze gadanie instalatorow "Powinienem zmiescic sie", a potem w trakcie ralizacji trzeba to dokupic ,tamo zmienic, tu nie przejdzie, tu Panie nie wiedzialem ze taka zmienia jest itp itd i wychodzi 2 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już wyliczone zamontowane i wyliczone, koszt oczyszczalni z podłączeniem , z rurkami wyjdzie około 13 000 zł, bez studzienki, ale ten koszt ponosi każdy który montuje oczyszczalnię biologiczną, no chyba że ma blisko jakiś rów, staw itp. Nie podeję cen zmyślonych.

Wcześniej czytałem ten wątek i nic nie pisałem , teraz jak mam oczyszczalnię to mogę coś na temat powiedzieć. jak chcesz zadzwoń do firmy, podałem namiary i się dowiesz konkretów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem tylko, że na 9 stronie tego wątku było już o fusach w oczyszczalni.

 

Dzięki Wojski i Beja! Wiecie jak mieszkałem w mieszkaniu to wszystko szło w kanalizę a teraz się zastanawiam bo w zeszłą sobotę uruchomiłem bio-hybryde nie mam działki ogrodzonej i pełno zwierzyny dzikiej w koło więc kompostwnik jeszcze bardziej je przyciągnie ale trudno muszę coś takiego zorganizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Tylko, że ja tego zwyczajnie nie rozumiem. Jak sobie robię kawę czy herbatę (a pijam liściastą) to mi fusy opadają na dno. Kompletnie nie rozumiem, dlaczego inaczej miałyby się zachowywać w osadniku, gdzie ścieki przebywają jakieś 2-3 dni!

Dlatego napisałem, że to jakiś idiotyzm.

 

Albo haczyk dystrybutora, żeby ograniczyć gwarancję. W razie czego powiedzą: no proszę! Pan wylewał fusy do zlewu! No to my umywamy ręce.

Ridiculous!

 

Dopiero teraz szukam tych postów ze strony 9 i widzę że ty piszesz że lejesz cz że można lać do kanalizy fusy z kawy i herbaty z cytrynką! Tylko ile czasu zajmie w takim wypadku zapełnienie osadnika wstępnego i jak to sprawdzić kiedy trzeba by go opróżnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale ewidentnie cos mijasz sie z prawda, nie bede pisal dosadniej.

1. NIby masz juz zamontowanem, ale piszesz ze ci koszt wyjdzie.

Pacheni to kryptoreklama kogos kto tego nie ma a pisze byle zareklamowac i ktos dla kogo to pisze mowi mu "Powinno tyle wyjsc".

2. Jezeli Biorock kosztuje 10,5tysiac

+ twoj niedrogi montaz 1,5zl

to juz mamy przypominam 12tys.

 

- do tego zbiornik wstepny -> koszt okolo 2 tys

- rury, kominek napowietrzajacy(od 400zl), rynny do wyjscia na dach, rury, kolanka

- studzienka chlonna

- kamien do studzienki chlonnej

 

NIe mowie ze juz po odjeciu kosztow koparki ten montaz bedzie kosztowal 600-700zl, no ale mowie moze na wolotnarjacie to robia.

Liczysz jak Rostowski i podsumowujesz wyszlo/wyjdzie/powinno wyjsc.

 

POdsumuj rzeczywiste koszta, przeciez napisalas ze to juz zamontowane. NIe ma mowy zeby sie w nich zmiescic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wojski i Beja! Wiecie jak mieszkałem w mieszkaniu to wszystko szło w kanalizę a teraz się zastanawiam bo w zeszłą sobotę uruchomiłem bio-hybryde nie mam działki ogrodzonej i pełno zwierzyny dzikiej w koło więc kompostwnik jeszcze bardziej je przyciągnie ale trudno muszę coś takiego zorganizować.

 

No, jak się taki dziki zwierz jeszcze nażre kawy, to takiego pałera dostanie, że strach :p

 

 

Dopiero teraz szukam tych postów ze strony 9 i widzę że ty piszesz że lejesz cz że można lać do kanalizy fusy z kawy i herbaty z cytrynką! Tylko ile czasu zajmie w takim wypadku zapełnienie osadnika wstępnego i jak to sprawdzić kiedy trzeba by go opróżnić?

 

Amigo, lej te fusy. Za kilka tygodni czy miesięcy sprawdź, czy pływają w komorze napowietrzania i jak tak, to przestań lać.

Ja znam tylko sposób z kijkiem, żeby sprawdzić ilość osadu. A co piszą w instrukcji oczyszczalni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. mam zamontowane. Nie mam faktury, całość mnie wyjdzie/wyszła do 13 000 zł plus minus,cena podana przez wykonawcę który musi policzyć dokładnie ilość rur które poszły do podłączenia i je wycenić, rury nie są drogie /nie mam jak podjechać po fakturę/. Co mam jeszcze Ci napisać , podałem nr zadzwoń, mama Ci wstawić zdjęcia. Jednak juz go wykasuję, bo dla ciebie to już reklama, niech tak będzie.

Studnia to osobny wydatek, ale prawie każdy musi ją mieć - już pisąłem.

Pion wentylacyjny to nijak koszt do całej oczyszczlalni- 10 m rury 110, kilka kolanek i dachówka wentylacyjna - koszt kilka stówek, robocizna - robiłem sam.

 

Nie ma co się napinać, u Ciebie są tacy wykonawcy, takie ceny a u mnie inne i tyle. Nikt w wolontariacie tego nie robił koszt robocizny z koparką 1500 zł.

Co jeszcze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...