Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oczyszalnia biologiczna - ranking.


mysiul

Recommended Posts

Tak. mam zamontowane. Nie mam faktury, całość mnie wyjdzie/wyszła do 13 000 zł plus minus,cena podana przez wykonawcę który musi policzyć dokładnie ilość rur które poszły do podłączenia i je wycenić, rury nie są drogie /nie mam jak podjechać po fakturę/. Co mam jeszcze Ci napisać , podałem nr zadzwoń, mama Ci wstawić zdjęcia. Jednak juz go wykasuję, bo dla ciebie to już reklama, niech tak będzie.

Studnia to osobny wydatek, ale prawie każdy musi ją mieć - już pisąłem.

Pion wentylacyjny to nijak koszt do całej oczyszczlalni- 10 m rury 110, kilka kolanek i dachówka wentylacyjna - koszt kilka stówek, robocizna - robiłem sam.

 

Nie ma co się napinać, u Ciebie są tacy wykonawcy, takie ceny a u mnie inne i tyle. Nikt w wolontariacie tego nie robił koszt robocizny z koparką 1500 zł.

Co jeszcze.

Pozdrawiam

 

Nie chodzi o napinanie sie tylko o fakty.

Znow nie napisalas o najwazniejszych kosztach -> kilka piedol kilkadziesiat zloty i jak za darmo, gdzie ja to slyszalem, przypomnij mi?

Narazie mamy z twoich kosztow

10,5tys Biorock 1,5tys robocizna = 12tys

 

- Zbiornik wstepny ??

- Studzienka chlonna

- Kamien

- Rury do podlaczenia z kanaliza, ze studzienka, z wywietrznikiem na dach, z napowietrzaniem gdzies a uboczu dzialki

- Wywierznik na dach sama rure nie dasz musi by wywierznik napowietrzajacy(sam wywietrznik koszt 400zl)

 

fi 110 to koszt 13zl metr, kolanka 20-30zl za sztuke

 

NIe wiem jakby to nie liczyc, 15tys to bedzie naprawde tanio jak sie uda zmiescic. zakladam ze minimum to 16tys,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki Wojski i Beja! Wiecie jak mieszkałem w mieszkaniu to wszystko szło w kanalizę a teraz się zastanawiam bo w zeszłą sobotę uruchomiłem bio-hybryde nie mam działki ogrodzonej i pełno zwierzyny dzikiej w koło więc kompostwnik jeszcze bardziej je przyciągnie ale trudno muszę coś takiego zorganizować.

 

u, mnie było tak samo, ja mieszkałem w mieszkaniu to wszystko siup do rurki a dalej to już nie było moje zmartwienie :D

Kompostownik spróbuj może jakoś ogrodzić a nawet jak teraz zwierzaki trochę rozniosą to wiele się nie stanie, na wiosnę się posprząta ogrodzi i będzie grało.

Pamiętaj że minusem kompostownika są krety :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o napinanie sie tylko o fakty.

Znow nie napisalas o najwazniejszych kosztach -> kilka piedol kilkadziesiat zloty i jak za darmo, gdzie ja to slyszalem, przypomnij mi?

Narazie mamy z twoich kosztow

10,5tys Biorock 1,5tys robocizna = 12tys

 

- Zbiornik wstepny ??

- Studzienka chlonna

- Kamien

- Rury do podlaczenia z kanaliza, ze studzienka, z wywietrznikiem na dach, z napowietrzaniem gdzies a uboczu dzialki

- Wywierznik na dach sama rure nie dasz musi by wywierznik napowietrzajacy(sam wywietrznik koszt 400zl)

 

fi 110 to koszt 13zl metr, kolanka 20-30zl za sztuke

 

NIe wiem jakby to nie liczyc, 15tys to bedzie naprawde tanio jak sie uda zmiescic. zakladam ze minimum to 16tys,

 

W lipcu miałem dokładną wycenę Biorocka ( ok. 16 tys. za-osadnik gnilny, reaktor biologiczny ,komory ,dekle,2x turbowent) + montaż z orurowaniem 2,7 tys.

 

Piach+koparka+dodatkowa rynna+cement we własnym zakresie uff!!!

 

Wyszło to lekko licząc ok. 20 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u, mnie było tak samo, ja mieszkałem w mieszkaniu to wszystko siup do rurki a dalej to już nie było moje zmartwienie :D

Kompostownik spróbuj może jakoś ogrodzić a nawet jak teraz zwierzaki trochę rozniosą to wiele się nie stanie, na wiosnę się posprząta ogrodzi i będzie grało.

Pamiętaj że minusem kompostownika są krety :D

 

Chłopie , nie mam na razie kompostownika bo się w zeszłą sobotę przeprowadziłem a kretów to mam milion i bez kompostownika może jak go zrobię to się w to jedno miejsce przeniosą bo jak na razie to o trawnikach nie mam co marzyć! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jako jeden z użytkowników biologicznej oczyszczalni chcę życzyć wszystkim Wesołych, Zdrowych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i bezawaryjnego korzystania z oczyszczalni. Szczególnie chce złożyć życzenia @ Beja. Mimo ze często nie zgadzamy się ze sobą, to mam pełen szacunek w jego wkład w tematy o oczyszczalniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i pozdrawiam jeszcze w starym roku oraz życzę wszystkiego dobrego w nadchodzącym. Mam małą prośbę do posiadaczy BIOROCKA , czy ktos z Was mógłby przesłąć mi na priva instrukcje montażu tej oczyszczalni, chodzi mi dokładniej o ilość tych rurek napowietrzających oraz odpowietrzających, jak i najlepiej w jakich odległościach od zbiornika je poprowadzić. Oczyszcalnie chce zamontowac z boku domu i mógłbym przejsc przez fundament i puścić odpowietrzenie nie używanym kanałem wentylacyjnym w kotłowni przy kominie. Aktualnie jestem na etapie kanalizy oraz instalacji wodnych i nie chciałbym czegoś przegapić jeżeli chodzi o oczyszcalnie. Za pomoc będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam jeszcze raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i pozdrawiam jeszcze w starym roku oraz życzę wszystkiego dobrego w nadchodzącym. Mam małą prośbę do posiadaczy BIOROCKA , czy ktos z Was mógłby przesłąć mi na priva instrukcje montażu tej oczyszczalni, chodzi mi dokładniej o ilość tych rurek napowietrzających oraz odpowietrzających, jak i najlepiej w jakich odległościach od zbiornika je poprowadzić. Oczyszcalnie chce zamontowac z boku domu i mógłbym przejsc przez fundament i puścić odpowietrzenie nie używanym kanałem wentylacyjnym w kotłowni przy kominie. Aktualnie jestem na etapie kanalizy oraz instalacji wodnych i nie chciałbym czegoś przegapić jeżeli chodzi o oczyszcalnie. Za pomoc będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam jeszcze raz.

 

Links do pobrania: Instrukcja Instalacji Biorock

 

Moze komus sie jeszcze przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie mam nadzieje że ktoś z was mi pomorze. Jak to jest i jak zrobiliście u siebie. Chodzi o studzienkę chłonną i jej posadowienie.Będę instalował u siebie oczyszczalnie biologiczną z której ścieki popłyną do studzienki chłonnej. Kryteria lokalizacyjne dla studni chłonnych są analogiczne jak dla konwencjonalnych systemów drenażowych. Najważniejsze jest utrzymanie właściwej odległości pomiędzy dnem studni a poziomem wód gruntowych, która powinna wynosić min. 1,5m. I tu mi się to nie podoba bo zgoda przy drenażu mamy do czynienia ze ściekami po sedymentacji w osadniku i dalej oczyszczających się poprzez drenaż wgłąb gleby, a z oczyszczalni biologicznej ścieki do studzienki chłonnej wypływają już oczyszczone. I po co tu te 1,5 m różnicy. Nie chciałbym usypywać kopca i montować przepompowni. Czy ktoś z Was miał podobna sytuację i może orientuje się jak to wygląda przy odbiorze domu. Czy jak posadowił bym studzienke bez zachowania tego 1,5 ktos z nadzoru sie doczepi czy raczej nie sprawdzaja takich rzeczy. Czy byc moze za kazdym razem jest wymagane badanie gruntu i przedstawienie im papierka z badania. Mam nadzieję że nie zamotałem za bardzo Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj moje posty, pisałem jak zrobiłem studnię chłonną. Posty innych są ze 3 tematy gdzie znajdziesz odpowiedź na wiele pytań.

Niestety ale te 1,5 metra tyczy się i oczyszczalni biologicznej i drenażowej. Prawo nie zawsze nadąża za nowymi bardziej przyjaznymi środowisku rozwiązaniami. Jak będziesz miał pytania dawaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

 

Jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego i przyszedł czas, żeby zainteresować się m.in. kwestią oczyszczalni. W projekcie mamy zaproponowaną oczyszczalnię firmy Ekodren z modułami rozsączającymi In Dran. Na etapie pozwolenia na budowę zrobiliśmy oczywiście badania gruntu i jest ok (działka leśna - sam piach). Ilość mieszkańców stałych 3, w weekendy 5. Poprosiłem już o piewszą wycenę i chcialbym Was forumowicze prosić o ocenę. Czy to dobry wybór i za dobrą cenę. Będę oczywiście jeszcze poszukiwał, ale może nie trzeba :p ?

 

Oferta:

 

Kompletny zestaw dla 4-5 stałych mieszkańców.

 

Zawiera osadnik gnilny bez filtrów doczyszczających, niewymagający stosowania aktywatorów bakteryjnych, o bardzo dobrych właściwościach separacyjnych.

 

Pakiet jest dostarczany z 6 modułami IN-DRÄN, których unikalna konstrukcja pozwala prawie 8-krotnie zmniejszyć powierzchnię zabudowy w stosunku do tradycyjnych systemów.

 

Pakiet K64

 

Maksymalne dzienne zużycie wody - 750 l

 

W skład zestawu wchodzą:

 

- osadnik gnilny SA 2000ce - 2 m³

- moduły IN-DRÄN - 6 szt

- rura rozsączająca PE 110 - 7,5 mb

- nadbudowa - 6 kręgów

- pokrywa PE 700

- geowłóknina 100 g/m²

- zestaw montażowy

 

Osadnik gnilny

- wysokość - 0,96 m

- długość - 2,9 m

- szerokość - 1,2 m

- pojemność - 2 m3

- waga - 120 kg

- śr. włazu - 600 mm

- śr. wlotu - 110 mm

- śr. wylotu - 110 mm

- wys. wlotu - 0,80 m

- wys. wylotu - 0,70 m

 

Powierzchnia zabudowy

Osadnik gnilny SA 2000ce - 4 m2

Pole infiltracyjne:

- długość - 7,5 m (pojedynczy drenaż)

- szerokość - 0,6 - 5 m (zależna od warunków gruntowych, przepuszczalności gruntu)

 

Koszty eksploatacji

- opróżnienie osadnika gnilnego raz na rok

 

Dokumentacja

- Certyfikat CE PN-EN 12566-1/A1:2004

- Aprobata techniczna Instytutu Ochrony Środowiska – AT/2011-08-0340

 

Do tego dodajemy wzmocnione rury kanalizacyjne aby Pan po nich jeździć autem.

 

Cena z montażem 9487 brutto.

 

Cena nie obejmuje kruszywa pod oczyszczalnie (zalecane 6-8 ton).

 

Koniec oferty ;)

 

 

pozdrawiam

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego i przyszedł czas, żeby zainteresować się m.in. kwestią oczyszczalni. W projekcie mamy zaproponowaną oczyszczalnię firmy Ekodren z modułami rozsączającymi In Dran. Na etapie pozwolenia na budowę zrobiliśmy oczywiście badania gruntu i jest ok (działka leśna - sam piach). Ilość mieszkańców stałych 3, w weekendy 5. Poprosiłem już o piewszą wycenę i chcialbym Was forumowicze prosić o ocenę. Czy to dobry wybór i za dobrą cenę. Będę oczywiście jeszcze poszukiwał, ale może nie trzeba :p ?

 

Oferta:

 

Kompletny zestaw dla 4-5 stałych mieszkańców.

 

Zawiera osadnik gnilny bez filtrów doczyszczających, niewymagający stosowania aktywatorów bakteryjnych, o bardzo dobrych właściwościach separacyjnych.

 

Pakiet jest dostarczany z 6 modułami IN-DRÄN, których unikalna konstrukcja pozwala prawie 8-krotnie zmniejszyć powierzchnię zabudowy w stosunku do tradycyjnych systemów.

 

Pakiet K64

 

Maksymalne dzienne zużycie wody - 750 l

 

W skład zestawu wchodzą:

 

- osadnik gnilny SA 2000ce - 2 m³

- moduły IN-DRÄN - 6 szt

- rura rozsączająca PE 110 - 7,5 mb

- nadbudowa - 6 kręgów

- pokrywa PE 700

- geowłóknina 100 g/m²

- zestaw montażowy

 

Osadnik gnilny

- wysokość - 0,96 m

- długość - 2,9 m

- szerokość - 1,2 m

- pojemność - 2 m3

- waga - 120 kg

- śr. włazu - 600 mm

- śr. wlotu - 110 mm

- śr. wylotu - 110 mm

- wys. wlotu - 0,80 m

- wys. wylotu - 0,70 m

 

Powierzchnia zabudowy

Osadnik gnilny SA 2000ce - 4 m2

Pole infiltracyjne:

- długość - 7,5 m (pojedynczy drenaż)

- szerokość - 0,6 - 5 m (zależna od warunków gruntowych, przepuszczalności gruntu)

 

Koszty eksploatacji

- opróżnienie osadnika gnilnego raz na rok

 

Dokumentacja

- Certyfikat CE PN-EN 12566-1/A1:2004

- Aprobata techniczna Instytutu Ochrony Środowiska – AT/2011-08-0340

 

Do tego dodajemy wzmocnione rury kanalizacyjne aby Pan po nich jeździć autem.

 

Cena z montażem 9487 brutto.

 

Cena nie obejmuje kruszywa pod oczyszczalnie (zalecane 6-8 ton).

 

Koniec oferty ;)

 

 

pozdrawiam

 

Tomek

A czemu się nie przyjrzysz normalnym biologicznym? Jak mnie pamięć nie myli o modułach in dran było już pisane w tym lub podobnym wątku.

Ta oczyszczalnia nie różni się od zwykłej drenażówki, a takim mówię nie :p

Poczytaj trochę forum, jest tego parę stron ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Czy może mi ktoś polecić jakąś dobrą oczyszczalnie z drenażem?

Mieszkańców maksymalnie 4, miejsca na drenaż około 300m2.

Zastanawiałem się do tej pory nad dwiema opcjami delfin i sotlarenza?

Dzięki za info.

 

Pomyliłeś tematy, to jest temat o oczyszczalniach biologicznych, nie o drenażowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekopol.jpg

 

Witam

Pytanie do znawców, którzy mają w swoich Biohybrydach 4 komorę na przepompownię. Czy można pominąć przepompownię (rysunek) i zamiast niej zastosować tylko tę 4 komorę z pompą do wypompowywania oczyszczonej wody bezpośrednio do poletka w nasypie? Wybaczcie blondynce, ale siedzę i siedzę i szukam jak zmniejszyć koszty bez utraty jakości. Mam na działce najgorsze z możliwych warunki gruntowe i te moje ścieki będą kosztowały mnie 2x więcej niż planowałam.

I jeszcze jedno... Na jakiej wysokości musi być wylot rury kanalizacyjnej w fundamencie do Biohybrydy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...