Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oczyszalnia biologiczna - ranking.


mysiul

Recommended Posts

Witam. My mamy Biorocka zamontowanego u siebie. Za bardzo nie ma co pisać, jest uruchomiony działa i tyle. Po zamontowaniu sprawdzałem tylko ustawienie rurek w zbiorniku aby scieki rozpływały sie równomiernie.

Najlepsze jest chyba to, że nie mam urządzeń na prąd, nic się nie psuje, nie trzeba zaglądać/wchodzić do środka żeby wymienić /naprawić pompkę, napowietrzacz.

Co jeszcze mogę polecić nie będziecie żałować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

przejłżałem wlasnie wiekszośc Państwa wypowiedzi i mam takie pytanie : czy zna ktos oczyszczalnie SBR SOLID CLAIR QUICK ???? jest to podobno niemiecka i bardzo dobra oczyszczalnia. Postanowilem troszeczke uciec z produktem za nasza zachodnia granicę ponieważ z tego co się orientuję u nich technologia SBR jest juz od dawna powszechnie stosowana. znalazlem tam jedna firmę : Solid Clair, produkt wyglada dosyc solidnie niestety nie wiem czy oferyja swoje oczyszczalnie u nas w kraji. Czy ktos moze o tych oczyszczalniach u nas slyszal?

podsyłam link do niemieckiej strony. http://www.xn--solidclair-kleinklranlagen-xhc.de/

 

Jeżeli ktoś mógłby pomóc bede bardzo wdzieczny.

 

Dodam jeszcze ze spelnia wszystkie wymagania co do norm itp. 12566-3 z duzym zapasem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bio Pura nowość Kingspana. produkt bardzo fajny jesli chodzi o zbiornik mocny . Przykrycie gruntem do 1.3 m. Dobry produkt.

 

 

W nawiązaniu do piotr12b6

Witam,

przejłżałem wlasnie wiekszośc Państwa wypowiedzi i mam takie pytanie : czy zna ktos oczyszczalnie SBR SOLID CLAIR QUICK ???? jest to podobno niemiecka i bardzo dobra oczyszczalnia. Postanowilem troszeczke uciec z produktem za nasza zachodnia granicę ponieważ z tego co się orientuję u nich technologia SBR jest juz od dawna powszechnie stosowana. znalazlem tam jedna firmę : Solid Clair, produkt wyglada dosyc solidnie niestety nie wiem czy oferyja swoje oczyszczalnie u nas w kraji. Czy ktos moze o tych oczyszczalniach u nas slyszal?

podsyłam link do niemieckiej strony. http://www.xn--solidclair-kleinklranlagen-xhc.de/

 

Jeżeli ktoś mógłby pomóc bede bardzo wdzieczny.

 

Dodam jeszcze ze spelnia wszystkie wymagania co do norm itp. 12566-3 z duzym zapasem.

 

Solid Clair dobry niemiecki produkt. Temat serwisu dla mnie nieznany.

 

Nie sztuka kupić oczyszczalnie. Sztuka kupic taką żeby co dwa lata nie wymieniać sprężarki albo elektrozaworów a przy czyszczeniu pomp mamutowych albo dyfuzorów babrać się w brudzie.

Istotne jest to że za cena najczęściej ida jakieś dodatkowe korzysci dla uzytkownika i nie chodzi tu o norme 12566-3 która dla zwykłego śmietelnika nie oznacza nic więcej od kilku cyferek.:D

Od kwietnia będę miał Bio Pura u siebie jak ktoś jest z okolicy Poznania to zapraszam. Wiecej na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bio Pura nowość Kingspana. produkt bardzo fajny

 

Możesz podrzucić coś więcej na temat technologii?

 

Solid Clair dobry niemiecki produkt. Temat serwisu dla mnie nieznany.

 

Że niemieckie to nie znaczy zaraz, że dobre. Sprzedawała to firma Hydro-Top z Kożuchowa, ale jakoś przestali się tym chwalić na swojej stronie.

Produkt absolutnie niczym nie odróżnia się od kilku bardzo podobnych, które w Niemczech są dość masowo "wymyślane". Mówię tu o "gotowcu/agregacie", który wystarczy włożyć do dość dowolnego zbiornika i podłączyć do prądu. Ponieważ wszystkie te pseudo SBR-y pracują w sztywnym reżimie czasowym (zazwyczaj 8-godzinnym), to wyniki oczyszczania mocno się różnią w zależności od tego, która porcja dobowa jest brana do analizy.

Podobne rozwiązania to np. AquaMax, ClarFox Kit, Klaro.

 

Jeśli już musi być SBR, to ciekawie wygląda Ecoklar Hydrocontrol, bo ma właśnie reagować na ilość ścieków dopływających i do nich modyfikować swój program. Ale nie wiem, jak to jest w praktyce realizowane i jak się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beja byłbym wdzięczny jak byś się wypowiedział co do Bio Pura Kingspan w porównaniu z Bio Hybrydą Ekopol. Która POŚ wg Ciebie jest lepsza.

 

Wedug mnie Bio Hybryda.

 

Dlaczego?

Krótko: Bo lepiej wiadomo, z czym mamy do czynienia i dlatego, że ma większy osadnik.

 

Dłużej:

Bio Hybryda: kilka wypowiedzi tutaj, przede wszystkim Wojskiego, wydaje dobrą opinię tej oczyszczalni. Co prawda, nikt jeszcze nie rozwiał mojej wątpliwości (uwaga! plotka!), że dyfuzor jest tam przylaminowany do dna, co katastrofalnie utrudnia jego wymianę. Ale poza tym jest to konstrukcja dość prosta (+plus+) z osadnikiem wstępnym większym niż konkurent.

 

Bio Pura - producent jest bardzo skąpy w informacje. Nie podaje wyników oczyszczania, mimo że wspomina o certyfikacie CE EN 12566-3. Przy innych konstrukcjach podaje liczby. Czyżby było nienajlepiej?

Cytat: "W oczyszczalni wykorzystano najnowszą technologię oczyszczania poprzez zanurzone złoża biologiczne" :wave: Gratulacje dla Kingspana, który odkrył tę technologię na szarym końcu, kilkadziesiąt lat po innych producentach.

Zaskakuje mnie podział napowietrzania na dwie komory. Prawdopodobnie powoduje to konieczność zastosowania dwóch dyfuzorów, a więc i mocniejszego i droższego kompresora membranowego (wyższy koszt przy wymianie). Ponieważ nie chwalą się rewelacyjnymi wynikami, więc mam silne podejrzenie, że jest to efekt zebrania z działem konstrukcyjnym: "Koledzy, wymyślcie coś oryginalnego, żeby się dało napisać pod ten produkt specyfikację przetargową". Mam na myśli inwestycje gminne w kilkaset oczyszczalni na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beja dziękuje za opinię W takim razie zostaję przy Bio Hybrydzie, chociaż szkoda że nie stać mnie na Biorocka :bash: Jeszcze jedno małe pytanko czy przy 4-5 osobach wystarczy Bio Hybryda2500 czy też warto dorzucić trochę kasy i wsiąść Bio Hybrydę4000. Z reguły wolę coś większego niż mniejszego jeżeli chodzi o urządzenia (lubię mieć zapas) ale jeżeli jest to na wyrost to zamiast tego wolę wydać kasę na inne przyjemności :) Edytowane przez b2211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co prawda, nikt jeszcze nie rozwiał mojej wątpliwości (uwaga! plotka!), że dyfuzor jest tam przylaminowany do dna, co katastrofalnie utrudnia jego wymianę. Ale poza tym jest to konstrukcja dość prosta (+plus+) z osadnikiem wstępnym większym niż konkurent."

 

Beja rozwiewam Twoje wątpliwości:

 

JEST (niestety) przymocowany na stałe - krępują go plastikowe opaski zaciskowe, swoją drogą dziwię się czemu nie stosują wersji balastowanej dyfuzorów, które można w kazdej chwili wyjąć i wyczyścić nie mówiąc o wymianie na nim membrany

Ja bym w nich jeszcze trochę powiększył trzecią komorę klarowania ale w innych tej komory wcale nie ma.

 

Ale ma też kilka plusów:

 

wytrzymałe zbiorniki, dmuchawa sprytnie umieszczona w zbiorniku, włazy teleskopowe

 

Aha

WOJSKI, mamy taką samą oczyszczalnię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vialle: dzięki za info i :welcome:.

 

 

Beja dziękuje za opinię W takim razie zostaję przy Bio Hybrydzie, chociaż szkoda że nie stać mnie na Biorocka :bash: Jeszcze jedno małe pytanko czy przy 4-5 osobach wystarczy Bio Hybryda2500 czy też warto dorzucić trochę kasy i wsiąść Bio Hybrydę4000. Z reguły wolę coś większego niż mniejszego jeżeli chodzi o urządzenia (lubię mieć zapas) ale jeżeli jest to na wyrost to zamiast tego wolę wydać kasę na inne przyjemności :)

 

Musisz zapytać producenta. Gdybyś pytał o Biorocka, to nie miałbym wątpliwości. Złoża biologiczne same dostosowują ilość biofilmu do obciążenia. Ale ze wszystkimi oczyszczalniami opartymi na napowietrzaniu drobnopęcherzykowym, a więc z osadem czynnym, jest ten kłopot, że jak są za małe to źle i jak są za duże to też źle. Napisz do nich maila, niech ci podadzą, w jakich granicach niedociążenia/przeciążenia może dany model pracować.

 

PS.

Jak już tak porównujemy do Kingspana, to Bio Hybryda bardziej odpowiada oczyszczalni BioSafe. I tu już bym się bardzo wahał, co wybrać.

Edytowane przez Beja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Kingspan Bio Pura. Technologia nie jest odkrywcza, ale różnica może być dwóch strefach biologicznych w Bio Pura i jednej w Bio Hybryda. Urządzenie powinno być bardziej skuteczne i elastyczne ze względu na 4 komorową konstrukcję. Przekonuje mnie także materiał wykonania zbiornika- w Kingspan polietylen.

Dodatkowy plus za markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe informacje o BioPura 4

http://images50.fotosik.pl/1893/3aa68dd106ba893em.jpg

 

http://images34.fotosik.pl/599/083512023b52c153m.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/1760/ea814cfcc1ecbfdam.jpg

 

Etap 1

http://images45.fotosik.pl/1760/6cc492897cb3edd7m.jpg

Etap 2

http://images44.fotosik.pl/636/e4dbaa1eb339ee30m.jpg

Etap 3

http://images42.fotosik.pl/808/adb940597684a1b7m.jpg

 

http://images42.fotosik.pl/808/ccc549298959e3b7m.jpg

 

Również mam dylemat jak b2211 ...BioPura czy Bio-hybryda.

Chociaż zakochałem się od pierwszego wejrzenia w BioPura, mimo że to oczyszczalnia ścieków ;)

Edytowane przez blackraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...