Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oczyszalnia biologiczna - ranking.


mysiul

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Witam.

Czy w przypadku gruntu składającego się z gliny, gliny i jeszcze raz gliny:bash: , powinnam mieć oczyszczalnie biologiczną czy może być drenażowa.

 

A co masz oprócz gliny? Jakiś rów w pobliżu?

Przy drenażowej musisz ścieki rozsączyć, a przy biologicznej masz więcej opcji. Rozsączanie w glinie to dość trudna sprawa. Przydałoby się wymienić porządną ilość gruntu na jakiś przepuszczalny.

 

Tylko proszę, niech nikt nie wyskoczy znowu z tunelami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz oprócz gliny? Jakiś rów w pobliżu?

Przy drenażowej musisz ścieki rozsączyć, a przy biologicznej masz więcej opcji. Rozsączanie w glinie to dość trudna sprawa. Przydałoby się wymienić porządną ilość gruntu na jakiś przepuszczalny.

Beja , niestety tylko glina:( Nie ma nic przepuszczalnego pod tym - po prostu kilkanaście metrów gliny.

Rów jakiś będziemy odczyszczać ( zasypany) ale dość daleko i po drugiej stronie budynku.

 

Przegapiliśmy ten temat przy planie zagospodarowania terenu i mamy wyrysowaną oczyszczalnię drenażową ( 3 nitki po 15 metrów , żwir ) .Dopiero niedawno doszły do mnie informacje że drenażowa się nie nadaje przy glinie:bash::cry:

Pole na którym znajduje się działka jest drenowane.

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beja , niestety tylko glina:( Nie ma nic przepuszczalnego pod tym - po prostu kilkanaście metrów gliny.

Rów jakiś będziemy odczyszczać ( zasypany) ale dość daleko i po drugiej stronie budynku.

 

Przegapiliśmy ten temat przy planie zagospodarowania terenu i mamy wyrysowaną oczyszczalnię drenażową ( 3 nitki po 15 metrów , żwir ) .Dopiero niedawno doszły do mnie informacje że drenażowa się nie nadaje przy glinie:bash::cry:

Pole na którym znajduje się działka jest drenowane.

 

Witam. Nie daj się wrobić w drenażową, chyba , że wymienisz dużo, dużo gruntu pod nią na przepuszczalny, jak pisze Beja, ale i tak może isę nie sprawdzać. Zrób może odwiert celem sprawdzenia do jakiej głębokości masz glinę, może na kilku metrach będzie piasek, żwir i wtedy robisz studnię i oczyszczalnię biologiczną. Ja bym nie robił drenażu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beja , niestety tylko glina:( Nie ma nic przepuszczalnego pod tym - po prostu kilkanaście metrów gliny.

Rów jakiś będziemy odczyszczać ( zasypany) ale dość daleko i po drugiej stronie budynku.

 

Przegapiliśmy ten temat przy planie zagospodarowania terenu i mamy wyrysowaną oczyszczalnię drenażową ( 3 nitki po 15 metrów , żwir ) .Dopiero niedawno doszły do mnie informacje że drenażowa się nie nadaje przy glinie:bash::cry:

Pole na którym znajduje się działka jest drenowane.

 

Modena skoro masz miejsce na drenażówkę to zamiast niej zrób oczyszczalnię hydrobotaniczną.

Kilka wiadomości:

http://www.moj-ogrodnik.pl/ekologia/Oczyszczalnia-hydrofitowe-czyli-oczyszczalnie-roslinne-451-a/str0

http://www.budujemydom.pl/woda-i-kanalizacja/69-oczyszczalnie-gruntowo-korzeniowe

Ale jak wpiszesz w wyszukiwarkę to znajdzie Ci dużo wyników.

Myślę, że to będzie lepsze niż drenażówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie daj się wrobić w drenażową, chyba , że wymienisz dużo, dużo gruntu pod nią na przepuszczalny.... Zrób może odwiert celem sprawdzenia do jakiej głębokości masz glinę, może na kilku metrach będzie piasek, żwir i wtedy robisz studnię i oczyszczalnię biologiczną. Ja bym nie robił drenażu.

Geolog robił odwiert do 3m = glina , kierownik budowy wie z doświadczenia że gliny jest wiele metrów i nie ma nic przepuszczalnego pod tym (w moim regionie)

PNB mam załatwione z drenażówką . Czy ktoś przechodził procedurę zamiany drenażówki na biologiczną ? Jak to się załatwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geolog robił odwiert do 3m = glina , kierownik budowy wie z doświadczenia że gliny jest wiele metrów i nie ma nic przepuszczalnego pod tym (w moim regionie)

PNB mam załatwione z drenażówką . Czy ktoś przechodził procedurę zamiany drenażówki na biologiczną ? Jak to się załatwia

 

Powinien Ci podpowiedzieć kierownik budowy, wydaje mi się że robi się projekt zamienny Projektu Zagospodarowania Terenu (nasza kierowniczka myślała że mamy szambo w PnB i właśnie mówiła o projekcie zamiennym PZT).

Myślę, że warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien Ci podpowiedzieć kierownik budowy, wydaje mi się że robi się projekt zamienny Projektu Zagospodarowania Terenu (nasza kierowniczka myślała że mamy szambo w PnB i właśnie mówiła o projekcie zamiennym PZT).

Myślę, że warto spróbować.

Dzięki adk:) . Tak zrobimy . Będziemy próbować zamiany .

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich:)

 

Mam pytanie chce kupic oczyszczalnie Bio-Hybryda 2500

parametry terenu:

-ziemia piasek (w tym roku w kwietniu poziom wody gruntowej był wysoki 0.5m)

-koło działki jest rów

-wyjście kanalizacji z budynku na wysokości 20cm

 

dostałem odpowiedz od instalatora ze moge miec problem z ta oczyszczalnia przy tak wysokim poziomie wody gruntowej (może zalewać ją woda gruntowa)? i poleca zamiast niej SBR-k6 firmy HABA

 

co o tym myślicie???

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

 

Mam pytanie chce kupic oczyszczalnie Bio-Hybryda 2500

parametry terenu:

-ziemia piasek (w tym roku w kwietniu poziom wody gruntowej był wysoki 0.5m)

-koło działki jest rów

-wyjście kanalizacji z budynku na wysokości 20cm

 

dostałem odpowiedz od instalatora ze moge miec problem z ta oczyszczalnia przy tak wysokim poziomie wody gruntowej (może zalewać ją woda gruntowa)? i poleca zamiast niej SBR-k6 firmy HABA

 

co o tym myślicie???

 

pozdrawiam

 

poleca bo ją sprzedaje :).

a co znaczy zalewać? wleje się górą? a polecana/sprzedawana przez niego jest szczelna?

Przy wysokim poziomie wód gruntowych zrób studnię chłonną z pompą i zaworem zwrotnym. Jeżeli zastosujesz drenaż rozsączający to każdą zaleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODPOWIEDZ INSTALOTORA AUTORYZOWANEGO EKOPOLU;)

 

"W załączniku przesyłam ofertę cenową na oczyszczalnię, o którą Pan prosił, jednakże ze względu na możliwości podchodzenia wody gruntowej tak jak Pan napisał na 50 cm pod powierzchnią gruntu pozwoliłem sobie wycenić także drugi rodzaj oczyszczalni, mianowicie oczyszczalnie SBR K6. Problem z Biohybrydą przy tak wysokim stanie wód jest taki, że woda może wpływać do oczyszczalni przewodem odpływowym, gdyż jest to przewód, w którym oczyszczone ścieki odpływają grawitacyjnie. W wyniku takiego zjawiska oczyszczalnia nie będzie pracowała prawidłowo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poleca bo ją sprzedaje :).

a co znaczy zalewać? wleje się górą? a polecana/sprzedawana przez niego jest szczelna?

Przy wysokim poziomie wód gruntowych zrób studnię chłonną z pompą i zaworem zwrotnym. Jeżeli zastosujesz drenaż rozsączający to każdą zaleje

 

Czyli studnia chłonna nie jest bezposrednio połączona z oczyszczalnia???

ta pompa pracuje wtedy cały czas?

aha i ostanie pytanie gdzie wtedy montowana jest ta pompa? osobny zbiornik czy w oczyszczalni tez jest opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli studnia chłonna nie jest bezposrednio połączona z oczyszczalnia???

ta pompa pracuje wtedy cały czas?

aha i ostanie pytanie gdzie wtedy montowana jest ta pompa? osobny zbiornik czy w oczyszczalni tez jest opcja?

 

jeżeli chodzi o zalewanie to oczywiście przy grawitacji i drenach tak będzie dlatego możeswz zrobić tak jak pisałem

 

możesz poszukać na forum dokładnego opisu już kiedyś opisywałem co i jak, natomiast w skrócie wygląda to tak:

w ostatniej komprze mam pompę zanurzeniową podłączoną do rury jak do przyłączy wodnych fi 50 i dalej do studni chłonnej. pompa działa wtedy jak poziom ścieku osiągnie zadany poziom, czyli co jakiś czas wypompowuje nadmiar. Żeby zabezpieczyć oczyszczalnię przed cofaniem się ścieków na przewodzie montujesz zawór zwrotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...