Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oczyszalnia biologiczna - ranking.


mysiul

Recommended Posts

Witam

 

Mam pytanie jaka pompe kupic do przepompowni

 

OMINGENA WQ 180F

FLORA PB410

EINHELL RG-DP 8535

 

przepompownia jest za oczyszczalnia biologiczna i ma pompowac wode do studni chłonnej w nasypie.

 

pozdrawiam

Każda do wody brudnej, ze względu na parametry EINHELL, ja mam STERWINS'a i całkiem przyzwoicie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Padre, przeczytałem Twój post na temat tych wszystkich układów - w takim razie zapytam wprost - co byś mi polecił dziś z oczyszczalni napowietrzanych i dlaczego?

 

Dzień dobry wszystkim.

Przepraszam za tak długi czas nieobecności - ale natłok pracy/obowiązków - nie pozwalał mi na obecność na tym forum (z drugiej strony - trochę zapomniałem o forum)...

 

Ale - ad rem.

Panie Arturze - nie chciałbym polecać tutaj czegoś konkretnego. Po pierwsze - każdy wybór byłby tak naprawdę moim wyborem (chociaż nie przeczę - że bardzo dobrym), po drugie - zaraz zaczną się kłótnie że nie mam racji, że mam rację, że jedna oczyszczalnia to to, druga to sio, itp...

 

Tak naprawdę - wybór oczyszczalni sprowadzać się powinien tylko do sprawdzenia kompletu dokumentów - raportów z badań (których z doświadczenia wiem, 80% oczyszczalni na rynku polskim nie posiada).

Po drugie - jeśli założymy, że oczyszczalnia ma komplet badań/raportów - to to, jak ona pracuje (dobrze/źle) jest uwarunkowane tylko i wyłącznie sposobem jej użytkowania przez jej użytkownika.

Jeżeli użytkowana jest zgodnie z instrukcją - to pracuje dobrze. Jeżeli użytkownik nie stosuje sie do instrukcji - to jak potem ma żądac prawidlowej pracy instalacji?

Kwestia z kolei czy osad, czy zloże - nieprawdą jest, że osad jest wrażliwy, że złoże jest stabilne...

Postaram się zrobic zestawienie z badan oczyszczalni (tych, które mają raport wykonany w laboratorium notyfikowanym, a nie w akredytowanym typu Wodociągi Siedleckie, Łódzkie, czy jakies inne). Zobaczycie, że nie ma różnicy w tym, czy oczyszczalnia ma czy nie ma osadnika wstępnego, czy osad rzeczywiście jest niestabilny...

Jeszcze raz powiem - producenci zrobią wszystko, żeby sprzedać kupującym swój produkt. Nie musza kłamać - wystarczy, jak nie powiedzą prawdy (lub całej prawdy)...

 

Dlatego powiem tak - żadne osadniki wstępne, żadne oczyszczalnie hybrydowe (czy jak tam je zwać), Kupcie oczyszczalnię jak najprostsza w użyciu, posiadająca komplet badań wykonanych w laboratorium notyfikowanym.

 

Jak ktoś szuka rady co do produktu - to dużą pomocą w poszukiwaniach może być książka prof. Z. Heidricha "Leksykon przydomowych oczyszczalni ścieków", wyd. Seidel-Przywecki z września 2013 roku. Otwórzcie na końcu - jest 7 oczyszczalni opisanych dokładnie, z tych siedmiu na pewno wybierzecie coś dobrego...

 

Pozdrawiam

Padre

 

PS.1. Beja, pozdrawiam Cię, spróbuje odpowiedzieć na Twoje wypowiedzi jak najszybciej, zwłaszcza że nie do końca masz w nich rację :)

ps.2. Aha, Panie Arturze - jak się Panu pracuje w Sotralentz-u? (http://www.sotralentz.pl/kontakt.html region południowo-zachodni).

ps.3. Moje wypowiedzi (m.in. zacytowana przez Pana Artura Stadnika) są chyba najbardziej obiektywne na tym forum... polecam ich czytanie i próbę zrozumienia tym, którzy szukają sobie oczyszczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.1. Beja, pozdrawiam Cię, spróbuje odpowiedzieć na Twoje wypowiedzi jak najszybciej, zwłaszcza że nie do końca masz w nich rację :)

To jak już musisz, to na priva, bo nikogo nie interesuje nasze roztrząsanie detali.

ps.3. Moje wypowiedzi (m.in. zacytowana przez Pana Artura Stadnika) są chyba najbardziej obiektywne na tym forum... polecam ich czytanie i próbę zrozumienia tym, którzy szukają sobie oczyszczalni.

:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawniej zwracano uwagę na twoje bicie piany i w dalszym ciągu to robisz

Dlatego nie zabieram głosu.

To jak już musisz, to na priva, bo nikogo nie interesuje nasze roztrząsanie detali.

Co nie oznacza, że nie czytuję i nie interesują mnie detale, podobnie jak innych forumowiczów, którzy tu zaglądają. Bo chyba temu ma służyć forum, nieprawdaż?.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie oznacza, że nie czytuję i nie interesują mnie detale, podobnie jak innych forumowiczów, którzy tu zaglądają. Bo chyba temu ma służyć forum, nieprawdaż?.....

PS.1. Beja, pozdrawiam Cię, spróbuje odpowiedzieć na Twoje wypowiedzi jak najszybciej, zwłaszcza że nie do końca masz w nich rację :)

 

Zapraszam kolegów i innych zainteresowanych drążeniem detali: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?221190-Oczyszczalnie-dyskusja-z-piank%C4%85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

wybaczcie, że pomarudzę, ale co sądzicie o POŚ delfin pro MBBR ?

kurcze, chyba w tym stuleciu tej oczyszczalni nie wybierzemy:bash: (nie ukrywam, że pytam czy warto, bo mam dobrą ofertę i chcę wiedzieć, czy nie pożałuję zakupu...czekam na instrukcję użytkowania, żeby się nie okazało, że muszę np co miesiąc czyścić jakieś filtry z qpy....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

wybaczcie, że pomarudzę, ale co sądzicie o POŚ delfin pro MBBR ?

kurcze, chyba w tym stuleciu tej oczyszczalni nie wybierzemy:bash: (nie ukrywam, że pytam czy warto, bo mam dobrą ofertę i chcę wiedzieć, czy nie pożałuję zakupu...czekam na instrukcję użytkowania, żeby się nie okazało, że muszę np co miesiąc czyścić jakieś filtry z qpy....

pozdrawiam

 

Ja bym się ograniczył do rady padre500:

 

.....Tak naprawdę - wybór oczyszczalni sprowadzać się powinien tylko do sprawdzenia kompletu dokumentów - raportów z badań......

 

Jak udostępnią Ci raport jednostki notyfikowanej - to bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
co możesz powiedzieć o jakości wykonania swojej oczyszczalni?

 

Zbiorniki są dość sztywne i użebrowane. Zastanawiałem się, czy możliwe byłoby zgniecenie przez grunt pustych w trakcie montażu, ale nie ryzykowałem i napełniłem wodą przed zasypaniem. Orurowanie wewnątrz wykonane z typowych rurek PCV jakiegoś lokalnego producenta (nie pamiętam nazwy) ale po dwóch latach magazynowania pod chmurką i trzech pod ziemią nic im nie dolega. Jak kupowałem dawali dmuchawy secoch - ponoć jedne z lepszych chociaż prawdopodobnie klepane w Chinach. Ja miałem do regulacji napowietrzania zawory kulowe - wczoraj urwałem jedną klamkę i trza będzie wydać parę złociszy na wymianę. Chyba zastosuję rozdzielacz ogrodowy, taki jak w obecnie produkowanych ekocentach - coś koło 17 PLN. Dla mnie ważne jest, że praktycznie z poziomu ziemi można wymienić chyba wszystkie elementy wewnątrz oczyszczalni. Dyfuzor przymocowany do obciążnika z betonu i uwiązany na lince (wymieniłem na inną, bo oryginalna była raczej badziewna) zawory w zasięgu ręki, jedynie żeby dostać się do pomp mamutowych trzeba rozmontować orurowanie, a w osadniku wtórnym wydobyć lej Imhoffa. W najnowszej wersji nie ma już recyrkulacji zewnętrznej - więc taka ewentualność odpada - myślę jednak, że nie będzie takiej potrzeby przez kilkanaście lat, a wtedy zatrudni się do pomocy jakiegoś zięcia ;). Pokrywy nadają się raczej tylko do terenu zielonego - w przypadku przejazdu, albo chodniczka nad oczyszczalnią odpadają - trzeba dać mocniejsze. Zegar sterujący dostałem mechaniczny typowo marketowy - badziew za kilkanaście PLN-ów, ale nie chce się zepsuć do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Będe miał oczyszczalnie z przepompownią i w związku z tym mam pytanie - czy jest sens stosowania zasuwy burzowej (czy się je stosuje w POS)? Pytam na wypadek awarii pompy w przepompowni - nie chciąłbym potem sprzątać garażu. Czy lepiej zamontować jakiś czujnik przepełnienia (awarii)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Będe miał oczyszczalnie z przepompownią i w związku z tym mam pytanie - czy jest sens stosowania zasuwy burzowej (czy się je stosuje w POS)? Pytam na wypadek awarii pompy w przepompowni - nie chciąłbym potem sprzątać garażu. Czy lepiej zamontować jakiś czujnik przepełnienia (awarii)?

 

Zamontuj czujnik pływakowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką, a wolałbym taką. Bioekocenta widziałem 2 lata temu za 6700 w ELMET -Rzeszów. Dużo było na forum o takiej. Jak potargujesz to powinno się zamknąć w dyszce z robocizną. Ponoć SOTRLENZ też się da zdobyć w tej cenie, ale opinie o niej są rozbieżne. Najtaniej znalazłem taką, ale nie znam ani jednej opinii użytkownika o niej. Jak chcesz zobaczyć moją w akcji to zapraszam. Napisz na priv.

 

j.w. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Będe miał oczyszczalnie z przepompownią i w związku z tym mam pytanie - czy jest sens stosowania zasuwy burzowej (czy się je stosuje w POS)? Pytam na wypadek awarii pompy w przepompowni - nie chciąłbym potem sprzątać garażu. Czy lepiej zamontować jakiś czujnik przepełnienia (awarii)?

 

Zasuwę burzową (masz na myśli klapę zwrotną?) montuje się na kanalizacji grawitacyjnej, w przepompowni nie ma zastosowania.

 

Tak jak pisze Wojski - czujnik pływakowy spełni rolę alarmu w razie napełnienia przepompowni.

Skoro miałaby ci ona nabrudzić w garażu, czyli masz oczyszczalnię w nasypie, a pompujesz ścieki surowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

bardzo proszę o pomoc w wyborze oczyszczalni biologicznej (jestem po dokładnej lekturze całego tematu...i dalej mętlik). Rodzina czteroosobowa. Oczyszczony ściek będzie odprowadzony bezpośrednio do cieku wodnego, który przepływa na granicy mojej działki. Waham się pomiędzy:

-BIO PURA

-BIO-HYBRYDA 2500

-BIOEKOCENT 3300

-SBRK-4 z HABA

którą proponujecie kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

temat w sam raz dla mnie:p

na wiosnę ruszam z budową i rozglądam się za różnymi rzeczami....będąc w gminie, dowiedziałam się o dofinansowaniu na POŚ-ki :)

W tamtym roku były POŚ-ki z normą PN-EN 12566-3+A1, jak będzie w tym roku - nie wiem. Zaproponowali mi żeby się zapisać i tu właśnie moje pytanie - warto czy nie warto?Hmm....

Mąż mówi, że szambo lepsze, ja wolałabym oczyszczalnię......

pomóżcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

temat w sam raz dla mnie:p

na wiosnę ruszam z budową i rozglądam się za różnymi rzeczami....będąc w gminie, dowiedziałam się o dofinansowaniu na POŚ-ki :)

W tamtym roku były POŚ-ki z normą PN-EN 12566-3+A1, jak będzie w tym roku - nie wiem. Zaproponowali mi żeby się zapisać i tu właśnie moje pytanie - warto czy nie warto?Hmm....

Mąż mówi, że szambo lepsze, ja wolałabym oczyszczalnię......

pomóżcie ;)

Co do tego czy szambo czy oczyszczalnia przynajmniej ja nie mam wątpliwości. Wybrałem oczyszczalnię, ale jaką? Prześledziłem ten wątek (i nie tylko), ale co wybrać, nie wiem. W tej chwili dom zamieszkuje 5 dorosłych osób, w tym młode małżeństwo. Mam nadzieję że niezadługo nas trochę przybędzie, dlatego docelowo poszukuję oczyszczalni dla 8-10 osób. Dostałem ofertę z EKO SUM na ich produkt BIO HERO, ale jak na razie znalazłem mało użytkowników tego sprzętu i się waham. Montaż chciałbym przeprowadzić koło maja, czerwca, więc trochę jeszcze czasu niby mam, ale wybór wcale nie jest łatwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...