Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oczyszalnia biologiczna - ranking.


mysiul

Recommended Posts

Witam!

2,5 roku temu zamontowano nam (w trakcie budowy domu) oczyszczalnię Bio Duo firmy Sotralentz. Zdecydowaliśmy się na produkt tej firmy ze względu na namowy wykonawcy, który to zachwalał jej skuteczność. Cena powyżej średniej rynkowej. Przez krótki czas było ok lecz po około 3 miesiącach zaczęło śmierdzieć szambem wokół domu. Reklamowaliśmy to i u wykonawcy i u producenta Sotralentz. Minęło dwa lata a my cały czas mamy smród wokół domu :bash: Między czasie jedyne co zrobił Sotralentz to nakazał wykonawcy zlikwidowanie napowietrzenia. Dwa lata ohydnego smrodu, który wydobywa się z odpowietrzenia nad dachem, wstydu przed znajomymi i uciekania z ogrodu z nieudanym grilem. Mówiąc krótko koszmar! :cry: Sotralentz kompletnie nas ignoruje, nie odpowiada na maile, proszę sobie wyobrazić, że nieważne do kogo się wyśle wiadomość (nawet do prezesa) to nie można liczyć na odpowiedź. Podobnie jest z formularzem reklamacyjnym ze strony. Odradzam używanie tych formularzy gdyż w razie sporu nie będziecie mieć potwierdzenia, że zgłaszaliście reklamacje.

Czy ktoś miał taki problem jak my? Czy kogoś jeszcze w ten sposób potraktował Sotralentz?

pozdrawiam

Grzegorz Rzemek

 

I ArturStadnik też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Beja, o co Ci chodzi z tym "Artur Stadnik też..." Chciałem Cię poinformować, że nie jestem na etacie w Muratorze, mam tez inne zadania które staram się wykonywać najlepiej jak potrafię.

Odnośnie tego pana co tam strasznie opisuje jaki to Sotralentz jest niedobry itp nie będę zbytnio się rozpisywał gdyż nie znam sprawy zbyt dobrze - powiem tylko tyle - była w kwietniu wykonana u tego pana opinia przez biegłego sądowego (wykonana razem z inwestorem) - czytałem to i jeśli choć część tej opinii zostałaby tutaj ujawniona to myślę, że każdy miałby inne zdanie na ten temat. Zacytuję tylko jedno zdanie - tak jak napisałem - opinia stworzona przez biegłego sądowego - "Jak wykazały pomiary, źródłem uciążliwości odorowej nie jest prawidłowo funkcjonująca oczyszczalnia Bioduo 0,9". Badania i opinia opracowana naprawdę świetnie, bardzo mądry i rzeczowy materiał. Rozumiem rozgoryczenie tego pana w związku z odorami, także pewnie bym się denerwował jak u mnie miałoby to miejsce itp ale nie rozumiem jednej rzeczy - po co opluwać firmę w dniu 02.05.2014 skoro opinię otrzymał wcześniej i widział co napisał biegły, gdzie leży problem w odorach.

Tyle mam na ten temat.

Poruszałem już temat wentylacji kilka wątków wcześniej - to jest naprawdę bardzo ważna sprawa aby była ona prawidłowo wykonana, nie ma jednej reguły że kominek ma wystawać tyle czy tyle, że ma być zakończony taką wywiewką czy inną - jak widać każdy przypadek jest inny i należy rozpatrywać to indywidualnie.

 

I ArturStadnik też...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beja, o co Ci chodzi z tym "Artur Stadnik też..." Chciałem Cię poinformować, że nie jestem na etacie w Muratorze, mam tez inne zadania które staram się wykonywać najlepiej jak potrafię.

 

No i po co te nerwy?

Nie chcesz, nie odpowiadaj. Odpowiedziałeś - i bardzo dobrze.

Cieszę się, że nie tylko reklamujesz Sotralentza, ale również podejmujesz mniej wygodne tematy. I bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, przeczytałem cały wątek, pozwolę sobie dodać kilka uwag nt. Traidenisa NV-1.

Użytkuję go od ponad 2 lat. Montowała mi go firma Aquaclear z Tychów (http://www.aquaclear24.pl/) przed którą wszystkich !!!:mad:przestrzegam:mad:!!!. Partacze to mało powiedziane... Zbyt nisko w ziemi zainstalowana oczyszczalnia mimo informacji że będziemy podnosić teren, oczyszczalnia jest nieszczelna (brak zasilikowania), studzienka chłonna z rury karbowanej fi30cm (pływak się zawiesza na ściankach gdy przy ekstremalnych ulewach trzeba wypompować wodę - maj 2013), zignorowanie badania geologicznego gruntu, !BRAK JAKIEGOKOLWIEK SERWISU/PORADY w trakcie eksploatacji POŚ!, po prostu dramat. Trzeba dzwonić do Traidenisa i sobie samemu radzić.

Porady dla wszystkich, którzy użytkują tę POŚ i montowali ją ci partacze, którzy nota bene maję monopol na południu Polski. Zasilikonujcie sobie rurą wlotową przy kontakcie z NV1 (po ulewach woda gruntowa dostaje się tą drogą do środka). Sprawdźcie, czy kołnierz zatrzymujący osad jest wysunięty w górę (nr 9 w instrukcji, str. 5) - u mnie był wsunięty. Nie słuchajcie bajek tego oszusta, że osad usuwa się raz do roku, trzeba sprawdzać, bo inaczej poleci do studni chłonnej/tunelu drenarskiego i doprowadzi do zapchania (przy 4 osobach usuwam tak ok. co 8 miesięcy). Czyście regularnie filtr w dmuchawie (trzeba odkręcić tylko 1 śrubkę u góry). To tak na szybko. Ogólnie jestem zadowolony z Traidenisa. Opróżnienie osadu nie jest problemem. Człowiek od razu wie, w jakim stanie jest membrana dyfuzora. Jedynym problem jest ww. firma, która tylko chce zgarnąć kasę, a potem niech się właściciel sam martwi... Jednym słowem: TRAGEDIA.

Edytowane przez talingua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o nerwy, tylko ja czasem jestem a czasem najzwyczajniej dośc długo mnie nie ma, stwierdzenie jak Twoje do mojej osoby było trochę przesadzone - co niektórzy pewnie pomyśleli - niewygodny temat - ucieka. Nie jest tak jak widać. Mogę reklamować swoje urządzenia i zawszę będe to robił, dziś jestem pracownikiem Sotralentz więc to chyba normalne ale jak są tego typu jak tego człowieka problem także od tego nie ma co uciekać, pisałem juz kilka razy - na tym forum jestem jako Artur Stadnik a nie jako pracownik firmy Sotralentz. Mogę dzielić się swoim dośwuadczeniem z uzytkowania własnego systemu, mogę także chwalić się tym co widze w rynku.

 

No i po co te nerwy?

Nie chcesz, nie odpowiadaj. Odpowiedziałeś - i bardzo dobrze.

Cieszę się, że nie tylko reklamujesz Sotralentza, ale również podejmujesz mniej wygodne tematy. I bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby kolega opisać jak pracuje to urządzenie? Jak ze sterowaniem? Czy ono non stop napowietrza? Jakiej mocy sprężarka jest w Twojej oczyszczalni? Czy jest tam jakieś sterowanie? Jak wygląda ściek który wypływa z oczyszczalni? Jest klarowny? Posiada jakąś barwę?

To, że jest to naprawdę małe urządzenie i że trzeba dość często wywozić osad to normalna sprawa - jeśli dobrze pamiętam całkowita pojemność 1,7m3 więc na kolana nie powala.

Z góry dzięki za wszelkie info.

 

 

Witam wszystkich, przeczytałem cały wątek, pozwolę sobie dodać kilka uwag nt. Traidenisa NV-1.

Użytkuję go od ponad 2 lat. Montowała mi go firma Aquaclear z Tychów (http://www.aquaclear24.pl/) przed którą wszystkich !!!:mad:przestrzegam:mad:!!!. Partacze to mało powiedziane... Zbyt nisko w ziemi zainstalowana oczyszczalnia mimo informacji że będziemy podnosić teren, oczyszczalnia jest nieszczelna (brak zasilikowania), studzienka chłonna z rury karbowanej fi30cm (pływak się zawiesza na ściankach gdy przy ekstremalnych ulewach trzeba wypompować wodę - maj 2013), zignorowanie badania geologicznego gruntu, !BRAK JAKIEGOKOLWIEK SERWISU/PORADY w trakcie eksploatacji POŚ!, po prostu dramat. Trzeba dzwonić do Traidenisa i sobie samemu radzić.

Porady dla wszystkich, którzy użytkują tę POŚ i montowali ją ci partacze, którzy nota bene maję monopol na południu Polski. Zasilikonujcie sobie rurą wlotową przy kontakcie z NV1 (po ulewach woda gruntowa dostaje się tą drogą do środka). Sprawdźcie, czy kołnierz zatrzymujący osad jest wysunięty w górę (nr 9 w instrukcji, str. 5) - u mnie był wsunięty. Nie słuchajcie bajek tego oszusta, że osad usuwa się raz do roku, trzeba sprawdzać, bo inaczej poleci do studni chłonnej/tunelu drenarskiego i doprowadzi do zapchania (przy 4 osobach usuwam tak ok. co 8 miesięcy). Czyście regularnie filtr w dmuchawie (trzeba odkręcić tylko 1 śrubkę u góry). To tak na szybko. Ogólnie jestem zadowolony z Traidenisa. Opróżnienie osadu nie jest problemem. Człowiek od razu wie, w jakim stanie jest membrana dyfuzora. Jedynym problem jest ww. firma, która tylko chce zgarnąć kasę, a potem niech się właściciel sam martwi... Jednym słowem: TRAGEDIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArturStadnik

Dmuchawa membranowa Secoh napowietrza non-stop, zużywa 60W, czyli 24*30*60=ok.43kWh ->23 PLN na miesiąc. To nie jest problem. W przypadku kanalizacji koszt za 1m3 ścieków wynosi u nas ok. 14 PLN. O kosztach za szambo lepiej nie wspominać. Za wywóz osadu (wóz na 2m3) płacę każdorazowo 80 PLN. Muszę kupić sobie dyfuzor talerzowy na zapas, koszt za sztukę ok. 30-40 pln. Żadnego sterowania nie ma więc nie ma się co zepsuć. Ściek oczyszczony jest mętny z drobną ilością różnych pozostałości i prawie bezwonny. Planuję zamontowanie jakiegoś filtra/sitka na wylocie z oczyszczalni, żeby wydłużyć żywotność tunelu drenarskiego, który będę montował. Mam 1,8 m piasku, potem 3m glinę i iły, a durnie z Aquaclear nie patrząc na badanie gruntu zrobili studzienkę chłonną, przy czym rura wlatuje do studzienki na 1,4m. Poza tym studzienka jest zamulona i trudno cokolwiek przy niej zrobić przy średnicy otworu 30cm. Teraz zrobię 80cm pod ziemią zrobię tunel drenarski, żeby rozprowadzić oczyszczony ściek poziomo.

Edytowane przez talingua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tyle sie naczytałem i aż głowa mnie boli.. mam u siebie do dyspozycji prostokąt 4x6m czy dam rade zainstalować jakąś oczyszczalnie na takim kawałku? oczyszczalnia na max 4 osoby. sprzed budowlany montaż w moim zakresie.. ale jak oczyszczalnia? nie mam tyle zeby wydac 20tys... Edytowane przez bulifreeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli warunki na działce są OK to przy niewielkim układzie możesz się zmieścić. Wszystko zależy od warunków gruntowych. Nie biorę już pod uwagę wogóle oczyszczalni drenażowych gdyż na taką to nie masz miejsca, tam to pole wymagane jest dużo większe. W Twoim przypadku gdyby te warunki były naprawdę dobre to oczyszczalnia napowietrzana + studnia chłonna i powinno być OK. Jeśli nie masz badań geologicznych zrób test perkolacyjny - znajdź w necie instrukcję i zrób to dobrze. Po teście cokolwiek będziemy wiedzieć jakie masz warunki. Testem tym nie sprawdzisz poziomu wody gruntowej - to także bardzo ważny parametr. Myślę, że najbazpieczniej będzie zamówić geotechnika - zapłacisz za odwiert i będziesz miał pewność czy może być u Ciebie oczysczzalnia czy nie. Koszt badań geotechnicznych nie jest aż tak wielki a masz pewność, że nie wyrzucisz kilku tysięcy PLN w błoto. Wiele razy już się spotkałem, że pomimo ciężkich warunków z 5 instalatorów na działce czterech by zamontowało układ - po co? Aby tylko sprzedać - jestem przeciwnikiem takiego postępowania, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy w ogóle warunki mi pozwalają na montaż. Jeśli nie trzeb włożyć "szambo" - czasem i tak bywa. Nie można także minimalizować pola rozsączajacego. Jesli okaże się, że masz trudniejsze warunki to pole tez będzie musiało mieć i większą powierzchnię. Nie daj się nakręcać instalatorom , ze mała studnia na rurze 315, czy 1 komora filtracyjna na osobę. To sa bzdury a póżniej będziesz cierpiał.

 

Panowie tyle sie naczytałem i aż głowa mnie boli.. mam u siebie do dyspozycji prostokąt 4x6m czy dam rade zainstalować jakąś oczyszczalnie na takim kawałku? oczyszczalnia na max 4 osoby. sprzed budowlany montaż w moim zakresie.. ale jak oczyszczalnia? nie mam tyle zeby wydac 20tys...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz ArturStadnik odwiert mam juz zrobiony.. lustro wody jest na głębokości 9m a sam odwiert zrobiiny na 16m

gleba ta sam piach.. o rożnej sypkości.. pojawiały także się małe otoczaki o średnicy 5 cm

 

a może jakaś propozycja co do czyszczalni napowietrznej + studnia chłonna ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam się na delfina mbbr pro 6 i w związku z tym mam pytanie. Może to głupie ale znalazłam tą oczyszczalnie w sklepie internetowym o blisko dwa koła taniej niż na allegro. Sklep to euro szakk.pl. Boję się że gdzieś czegoś nie dopatrzyłam i dam plamę z zakupem. Proszę pomóżcie kobiecie. I jeszcze jedno pytanie. Czy do każdej takiej oczyszczalni powinnam sama zakupić preparat startujący np. bio7 choc? Poratujcie niedoświadczoną, proszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zdecydowałem się na Kingspana Biopura. Ale mam jeszcze mały dylemat. oczyszczalnia będzie obsługiwać na początku 3 osoby później może 4. Oczywiście od czasu do czasu najazd gości - ale rozumiem to nie ma zbyt wielkiego wpływu Czy wybrać BIOPURE 4 CZY 6.

p.s CE: http://tigerekogroup.com/wp-content/...es-BioPura.pdf

 

Proszę kolegów o pomoc.

 

Nikt się nie odzywa może kolega @Beja i @ ArturStadnik doradzą koledze z forum czy wybrać mniejszy zbiornik czy dołożyć i kupić większy Proszę o mały komentarz,

 

Pozdrawiam

Dominik

Edytowane przez dominnk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża jest różnica w cenie?

Jakiej pojemności ten większy model? Jaka pojemność osadnika wstępnego? Na podanej stronie nie znalazłem info na temat tego większego rozwiązania. Tylko krótki raport ze skuteczności oczyszczania, brak pozostałych raportów !!!

Sorki, dla mnie to zawsze jest przepływówka, jak nie jestem zwolennikiem przepływówek, bez względu czy to nasze UNO nie będę tym bardziej przy BIO-PURA - to także przepływówka - nie dająca gwarancji na dobrze oczyszczony ściek, raz będzie lepiej, raz gorzej - z tym niestety trzeba się liczyć. Nie będę tutaj rozpisywał czy BIOPURA jest dobra itp - poczytałeś na forum i swoje wiesz - tym bardziej że Ty zdecydowałeś już.

Wracając do wielkości - tak jak pisałem już kiedyś nie widziałem nigdzie pracującej BIOPURA, jeśli to jest układ o Qnom=600 a Twoja rodzina to 3-4 osoby - to nie ma sensu aby przewymiarować, przewymiarowanie jest złe. Używając już potocznego języka - mikroorganizmy nie dostana odpowiednio jeść - będą zjadały się wzajamnie - oczywiście część z nich jest tam po to aby robić porządek w osadzie i zjadać te niepotrzebne ale ważne aby miał kto to odpowiednio doczyszczać.

 

Witam,

zdecydowałem się na Kingspana Biopura. Ale mam jeszcze mały dylemat. oczyszczalnia będzie obsługiwać na początku 3 osoby później może 4. Oczywiście od czasu do czasu najazd gości - ale rozumiem to nie ma zbyt wielkiego wpływu Czy wybrać BIOPURE 4 CZY 6.

p.s CE: http://tigerekogroup.com/wp-content/...es-BioPura.pdf

 

Proszę kolegów o pomoc.

 

Nikt się nie odzywa może kolega @Beja i @ ArturStadnik doradzą koledze z forum czy wybrać mniejszy zbiornik czy dołożyć i kupić większy Proszę o mały komentarz,

 

Pozdrawiam

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zdecydowałem się na Kingspana Biopura. Ale mam jeszcze mały dylemat. oczyszczalnia będzie obsługiwać na początku 3 osoby później może 4. Oczywiście od czasu do czasu najazd gości - ale rozumiem to nie ma zbyt wielkiego wpływu Czy wybrać BIOPURE 4 CZY 6.

p.s CE: http://tigerekogroup.com/wp-content/...es-BioPura.pdf

 

Proszę kolegów o pomoc.

 

Nikt się nie odzywa może kolega @Beja i @ ArturStadnik doradzą koledze z forum czy wybrać mniejszy zbiornik czy dołożyć i kupić większy Proszę o mały komentarz,

 

Pozdrawiam

Dominik

 

Jestem!

 

Moją opinię o Biopurze napisałem tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?179767-Oczyszalnia-biologiczna-ranking&p=6441714#post6441714

 

Moim zdaniem, oczyszczalnia jest niedowymiarowana, a wszystko po to aby zjechać z ceną oraz mieć coś oryginalnego do przetargów. Ale swoje pytanie skieruj raczej do producenta - wyślij do nich maila z pytaniem OD ilu osób dany model działa prawidłowo. Tu niestety wychodzi słabość osadu czynnego - wąski zakres optymalnego dopływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam się na delfina mbbr pro 6 i w związku z tym mam pytanie. Może to głupie ale znalazłam tą oczyszczalnie w sklepie internetowym o blisko dwa koła taniej niż na allegro. Sklep to euro szakk.pl. Boję się że gdzieś czegoś nie dopatrzyłam i dam plamę z zakupem. Proszę pomóżcie kobiecie. I jeszcze jedno pytanie. Czy do każdej takiej oczyszczalni powinnam sama zakupić preparat startujący np. bio7 choc? Poratujcie niedoświadczoną, proszę.

 

 

Panowie, bardzo proszę poradżcie bo nie wiem co robić. Kupować czy nie? I co z tym szczepieniem tej oczyszczalni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt z użytkowników się nie odzywa więc może kilka słów. Obawiam się, że moja opinia nie będzie neutralna bo jestem pracownikiem producenta i to innego niż ten co produkuje MBBR PRO.

Nie znam do końca tych nowych rozwiązań Delfina ale oprócz automatyki chyba za wiele się nie zmieniły. To była kiedyś oczyszczalnia pracująca w technologii osadu czynnego, na dodatek klasycznego przepływowego. W związku z tym, że zrobiła się moda a i wyniki pokazały, że hybryda radzi sobie całkiem nieźle to i Delfin bez większych przeróbek zrobił taką "pseudo" hybrydę. Do komory tlenowej wrzucono trochę materiału porowatego w postaci plastrów modu lub kształtek i złoże biologiczne gotowe.

Po pierwsze jak dla 6 osób to ja uważam, że ten układ jest zbyt mały, całkowita pojemność systemu to 2,6m3 z czego osadnik wstępny 1,26m3 - nie masz możliwości aby ten ściek był dobrze uśredniony a przecież używamy w domu różnej chemii, dodatkowo tak mała komora OW to większa częstotliwość wywozu osadu - w książce użytkownika Delfin jest napisane - cytuje zapis z książki:

"Wywożenie osadów (przy 6 osobach zamieszkałych na stałe) powinno odbywać się co 2-3 miesiące. Jeżeli oczyszczalnia będzie obsługiwać mniejszą liczbę osób np. 4 to częstotliwość wywozu osadów będzie mniejsza np. 3-5 miesięcy." - czy chcesz tak często wywozić osad? Masz taka możliwość?

Wracając jeszcze do samej wielkości oczyszczalni - spójrz na ten zapis:

"Jak napisano w Rozdziale 1.2. niniejszej książki eksploatacji dla tak małej oczyszczalni ścieków niekorzystny jest przepływ chwilowy np. po spuszczeniu wody z wanny w ilości 90 - 200 litrów w ciągu kilku minut. Dlatego zawsze należy dążyć, aby zrzut ścieków z wanny był jak najmniejszy, a

niedopuszczalnym jest spuszczenie kilkukrotne (nawet dwukrotne) wody z wanny w okresie krótszym niż 0,5 godziny przy kąpieli jednej za drugą. Przerwa w spuszczaniu wody z wanny (np. po kolejnych kąpielach) powinna wynosić ok. 1 godziny. Powinno być przestrzegane zalecenie, o używaniu do kąpania w wannie maksymalnie 100 litrów wody." - ciekawy zapis prawda?

Czy zapytałaś kogoś z Delfina o takie rzeczy? Może niech prześlą Ci książkę użytkownika abys wiedziała co Cię czeka jak zakupisz.

Nie wiem jak wygląda dziś kwestia automatyki - kiedyś było tak, że był jeden elektrozawór i dwa zawory sterowane ręcznie, które trzeba było regulować osobiście co jakiś czas - coś odkręcało się na kilka sekund, coś na kilkadziesiąt itp - o to musisz zapytać bo wiem, że coś tam się pozmieniało.

Dodatkowo zbiornik budowany jest z trzech połówek skręcanych na śruby - to nie jest monolit, istnieje zawsze ryzyko rozszczelnienia. Zbiornik ten też jest dość trudny w montażu gdyż jest wysoki - do pokrywy ponad 2m.

To takie moje uwagi dotyczące tej oczyszczalni.

Decyzja należy do Ciebie.

 

 

 

Panowie, bardzo proszę poradżcie bo nie wiem co robić. Kupować czy nie? I co z tym szczepieniem tej oczyszczalni?
Edytowane przez ArturStadnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to jest moje zdanie - jestem pracownikiem konkurencji ale zapisy, które Ci cytowałem są z książki Delfina - to nie jest przypadek. Poproś Delfina aby przesłali Ci książkę, a może już Ci dali - zobacz co tam jest napisane. Wcale nie jest powiedziane, że ona będzie źle pracować ale ten zapis o kąpielach i spuszczaniu wody z wanny to trochę śmieszne - w pewnym sensie taki zapis to taka ochrona dla Delfina, gdyby parametry ścieku oczyszczonego były złe to zawsze można Ci wmówić, że źle użytkujesz oczyszczalnie, prawda?

Jeśli nie masz pewności, że dokonałaś dobrego wyboru to założę się, że możesz produkt zwrócić, bynajmniej tak jest u nas. Jak produkt nie jest uszkodzony, nie był w wykopie to klient ma prawo oddać.

Chętnie przeczytam co napisze Beja na temat tego układu - nie ma możliwości aby układy przepływowe zagwarantowały Ci dobre wyniki w całym okresie pracy. Dlatego też my jako firma mając oczyszczalnię o nazwie BIO-UNO (także przepływowa) zalecamy aby oczyszczony ściek odprowadzać do odbiornika gruntowego, tam wymagany jest mniejszy stopień redukcji zanieczyszczeń - raz ten ściek będzie lepszy a raz gorszy.

 

No to się wkopałam bo już kupiona. W opisach wyglądała na super. Beja, a ty też tak myślisz jak pan Artur?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Arturze, Pan chyba opisał delfina pro 6 a ja kupiłąm mbbr. To nie jest przepływówka tylko hybryda ze złożem. Tak przynajmniej wychodzi z mojej analizy. Czy to coś zmienia? mbbr jest mniej wrażliwy na nieregularny dopływ ścieku więc powinno być lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...