Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dla rozpoczynających budowę w połowie roku 2011 :)


Recommended Posts

Dodam, że dom będzie miał niecałe 100m. Bez piwnicy.

 

Witam, my jestesmy w takiej samej sytuacji co Ty moniczko111, rowniez chcielibysmy startowac w polowie pazdziernika ale ja bardzo sie boje pogody, zalezy nam na stanie 0 w tym roku(z piwnica lana betonem) a reszta w przyszlym. Nasza ekipa mowi, ze jesli tylko bedzie pogoda to nawet sso w tym roku zrobia (a sa bardzo szybcy) ale przeciez ciezko przewidziec pogode na kilka dni, obawiam sie mrozow i deszczu w trakcie prac. Na dodatek na poczatku listopada wyjezdzamy z mezem i nie zdazymy zaizolowac i obsypac fundamentow i scian. I czy przez zime nic sie nie stanie z "golymi" murami, czy nie popekaja. Wszyscy w rodzinie odradzaja i strasza mrozami i kleska na budowie, stad moje podwojone obawy (nie chce slyszec "a nie mowilem"). Pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 482
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie sądzę żeby coś się stało, wiele osób tak zostawia i nic się nie dzieje a ściany się ułożą co ma popękać to i tak popęka to może lepiej żeby teraz to się stało i popracowało niż po dalszych pracach. A przez zimę to grunt to się zmienia, budynek się ułoży. Nie stresuj się i do przodu!!!!

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kolejne pytanie (wybaczcie ale jako laik nie mam o sprawach budowlanych i urzedowych pojecia), kazdy z Was pisze ze czeka 2 tygodnie az sie uprawomocni pozwolenie i rusza do boju a nam nasz kierownik powiedzial, ze procz tych 2 tygodni musimy dolozyc jeszcze tydzien dla nadzoru budowlanego iz zamierzamy zaczac. Zwracam sie zwlaszcza do tych, ktorzy juz zaczeli, czy czekaliscie ten dodatkewy tydzien czy zaraz po uprawomocnieniu mozna juz zaczynac? Doradzcie rowniez czy polowa pazdziernika to dobry czas na rozpoczecie prac (patrz 3 wpisy wyzej). I dzieki za kazda podpowiedz, dla mnie jest cenna:) Pozdrawiam wszystkich szczesciarzy (juz budujacych):bye::bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam od siebie ze jeśli dostaniecie PnB i będzie ono nieprawomocne , oraz będziecie mieć pewność że nikt się nie odwoła , można złożyć zawiadomienie o rozpoczęciu prac budowlanych wcześniej tj na następny dzień po uprawomocnieniu się decyzji - dzięki temu będziecie o 2 tyg do przodu

miedzy czasie jesli macie pewność że żadna "życzliwa dusza Wam nie pomoże" wcześniej możecie ściągnąć humus i wytyczyć budynek

 

co do przykrycia budynku - wszystko zależy z czego budujecie i w jakiej technologi

ja w tym momencie mam stan "0" za 3 tyg ruszamy dopiero z murami , a umowę mam podpisana na oddanie SSZ + elewacja do 31.12.2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do tych zyczliwych sasiadow to moze byc roznie, wlasnie dzieki sasiadowi uzeramy sie z papierologia 4 lata w tym 3 lata sad, a teraz udaje ze niby nic sie nie stalo, "najlepszy" sasiad. Wiec nie wiadomo co mu znow odwali. A jaka kara by nam grozila za ewentualne prace majac uprawomocnione pozwolenie ale nie czekajac tego kolejnego tygodnia?

Zapomnialam dopisac, iz w tym roku planujemy ewentualnie fundament i piwnice (lana betonem) a reszta na wiosne.

No wlasnie gdyby dalo sie jakos ominac ten zbedny (dla nas) tydzien to w 3 tygodnie przy ladnej pogodzie wyrobilibysmy sie z pracami(na poczatku listopada wyjezdzamy za granice na dlugo) i nie zdazymy juz zaizolowac i obsypac scian i tu kolejny problem czy w takim stanie mozna zostawic na zime?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajj z tymi sąsiadami... u nas na początku było ok, mniej więcej w tym samym czasie kupiliśmy działki, poznaliśmy się i było wszystko fajnie, do momentu jak zaczęło się budowanie domów, a co za tym idzie rozjezdzanie drogi wspólnej ;] heheheh teraz rozmawiamy jak musimy...

zycze Wam i sobie żeby pogoda była tak piękna jak dzisiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba wszyscy mamy takich samych sasiadow

pogoda conajmniej do przyszlego poniedzialku ma byc ładna - szkoda tylko ze mma 3 tyg przestoju w pracach :(

dopiero kolo 17 pazdziernika zaczynaja mi murowac domek

Dziuby - po zgłoszeniu przez sąsiada do NB - masz natychmiastowe zatrzymanie wszelkich prac , mozliwe że przywrocenie terentu do pierwotengo stanu i do tego jakas kara lub ewentualnie oplata legalizujaca np kilka tys PLN - wiem bo miałem juz NB :D - ale jeszcze przed wydaniem PnB sąsiad na mnie ich nasłał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Wszystkich budujących polecam nowoczesne, ekologiczne i przynoszące oszczędności rozwiązania dla domu: http://www.proventis.pl

 

 

 

Witam, mam kolejne pytanie (wybaczcie ale jako laik nie mam o sprawach budowlanych i urzedowych pojecia), kazdy z Was pisze ze czeka 2 tygodnie az sie uprawomocni pozwolenie i rusza do boju a nam nasz kierownik powiedzial, ze procz tych 2 tygodni musimy dolozyc jeszcze tydzien dla nadzoru budowlanego iz zamierzamy zaczac. Zwracam sie zwlaszcza do tych, ktorzy juz zaczeli, czy czekaliscie ten dodatkewy tydzien czy zaraz po uprawomocnieniu mozna juz zaczynac? Doradzcie rowniez czy polowa pazdziernika to dobry czas na rozpoczecie prac (patrz 3 wpisy wyzej). I dzieki za kazda podpowiedz, dla mnie jest cenna:) Pozdrawiam wszystkich szczesciarzy (juz budujacych):bye::bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas powoli idzie dalej, elektrykę skończyli i dzisiaj wchodzi hydraulik. Punktów elekt. wyszło więcej niż pierwotnie zaznaczaliśmy (wg nas było coś ok 150, doszło kolejne bodajże 40) ale cena bez zmian więc luzik. Mam nadzieję, że hydraulikom pójdzie sprawnie. Nie mogę doczekać się tynków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji mam pytanie. Czym impregnowaliście więźbę dachową? A może wogóle?

 

jesli kupowana w tartaku to oni w 90% już impregnują - tak jak jaboo pisze na zielono

ewentualnie ciśnieniowo w komorach próżniowych

 

impregnacja jest bardzo ważna - by robaczki lub jakieś korniki nie zjadły Ci dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli kupowana w tartaku to oni w 90% już impregnują - tak jak jaboo pisze na zielono

ewentualnie ciśnieniowo w komorach próżniowych

 

impregnacja jest bardzo ważna - by robaczki lub jakieś korniki nie zjadły Ci dachu

 

Ta...impregnują niby ale myślę że jakoś tej impregnacji jest słaba....

My też takie drewno z tartaku zielone kupowaliśmy ale to naprawde nie jest jakaś super impregnacja...

Niektórzy podobno kupują nie impregnowane w tartak(taniej) i impregnują sami...ale my nie mieliśmy do tego zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...