Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dla rozpoczynających budowę w połowie roku 2011 :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 482
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

drzewo wrzucane jest do kąpieli - kto by to malował pędzlem ;)

ja zastanawiam się nad drzewem impregnowanym ciśnieniowo

 

No właśnie ciśnieniowo może być trochę lepiej..

 

To impregnowane normalnie...hmmm wydaje mi się że oni albo za krotko to trzymają w tej kąpieli albo robią to jak drewno jest mokre.

W każdym razie w niektórych miejscach w domu (np w jaskółkach) chcieliśmy zostawić wystające jętki -poprosiliśmy więc ekipę o oheblowanie drewna....no i okazało się że ta zieleń to tak mocno po wierzchu tylko jest....:) więc naprawde nie przeceniałabym tego impregnowania, cieśnieniowo może faktycznie być różnica na plus, tylko pewnie trochę płaci się wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu chyba masz racje

w obecnych czasach wiekszosc drewna budowlanego/ na dach dostarcza sie swierzego

drewno podczas schniecia wykrzywia się, wiec dachy robia z drewna swierzego zanim sie powykrzywia w procesie schnięcia - co za tym idzie gorzej zaimpregnowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Oj tam zaraz proporcje wzięłam, ja na razie tak kombinuję tylko ;) Chciałabym móc jakoś przeliczyć koszt tego ocieplania i się zorientować czy damy radę przed zimą to zrobić. Wiem że aby to było adekwatne to musiałabym dokładnie przeliczyć metrówką ile wychodzi mi skośnych połaci + powierzchnia sufitu (tu już liczę z pola prostokąta, prawda?); Wełny ani płyt kg nie idzie tyle co blachy na dach, przynajmniej moim tokiem myślenia idąc. Skoro blacha od elementu wystającego na zewnątrz (od podwórka do ściany) plus ten 'czubek' od jętek w górę nie jest ocieplony to tym samym ilość pokrycia dachu przewiększy ilość zapotrzebnowania na wełnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich:) gratuluje postępów w budowie:D u mnie niestety budowa na ten rok się skończyła bo musiałem przerwać urlop:( mam skończone ściany pierwszej kondygnacji (murowaliśmy razem z bratem nie jest to tak trudne jak sie wydaje) niestety nie zrobiłem stropu... wszystko zabezpieczyłem i czekam na wiosnę.

POZDRAWIAM:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

Zaczęliśmy w lipcu od wykopania 3 metrowej dziury i wymiany całego podłoża. bo grunt okazał się grząski. Po wylaniu płyty 1 września zaczęliśmy układać bloczki. Nasz projekt to Dom w orchideach 2. :rolleyes:

Do 24.12.2011 jest ukończony stan surowy zamknięty, instalacja elektryczna i wodna, ocieplony dach wełną. Teraz maszynowo nakładane są tynki. Schody zamówione.

:confused: na razie wszystko co pamiętam!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

witam :)

cisza w wątku, czyżby wszyscy już się wprowadzili? :-)

no właśnie- na jakim etapie jesteście?

 

my po tynkach, wylewkach, czekamy na kominek i ocieplenie elewacji

jak wnętrze będzie całkiem suche, ocieplimy poddasze i reszta prac wewnątrz

nie spieszy nam się, planujemy wprowadzić się wiosną 2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeprowadzka za ok 1,5 miesiaca - do konca wrzesnia na 99%

 

Ja też przeprowadzam się we wrześniu. Mam już płytki w łazienkach, kuchni, pralni i kotłowni (nie mam w wiatrołapie i spiżarni). Mam już pomalowane poddasze, kominek w salonie. Nie mam jeszcze pomalowanego parteru, paneli podłogowych i robót zewnętrznych (ocieplenie ze styropianu, ogrodzenia, kostki, tarasu i przyłącza gazowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...